Italiaanse sportkranten worden gek na optreden Mertens

522
Italiaanse sportkranten worden gek na optreden Mertens

Mede door blessureleed kende Dries Mertens een lastige start van het seizoen, maar de Rode Duivel lijkt inmiddels helemaal terug. Zondagavond tekende hij zelfs voor zijn beste prestatie in enkele maanden tijd. Met twee heerlijke goals had hij een aanzienlijk aandeel in de 4-0-zege van SSC Napoli tegen Lazio Rome.


Het werd een speciale avond in het voormalige Stadio San Paolo. Ongeveer een jaar na zijn plotse overlijden, werd clubicoon Diego Armando Maradona geëerd. Zo werd een standbeeld van de Argentijn onthuld en droegen de spelers opnieuw speciale shirts met zijn beeltenis op. Mertens herdacht de overleden voetballegende dus vooral met zijn prestatie op het veld. En daags nadien zijn de Italiaanse sportkranten ook bijzonder lovend over onze landgenoot.

Corriere dello Sport zag bijvoorbeeld hoe hij een staande ovatie kreeg. "Iedereen stond recht voor Dries. En zijn schot bij de 3-0 was als een ballistisch gedicht voor Maradona, zowel qua intuïtie als qua uitvoering." Ook Gazzette dello Sport beloont hem met een 9/10. "Het is moeilijk om zijn mooiste doelpunt. Maar 'Ciro' toonde Maurizio Sarri (coach van Lazio, red.) wel waarom hij hem destijds in de spits zette. Zelfs in de pressing was hij briljant." Bij Tuttosport ging de lofzang gewoon verder. "Hij leek wel verlicht door Maradona. Met twee straffe goals bewees Mertens dat hij nog steeds de spits is die al jaren wordt bewonderd."

TOEKOMST IN NAPELS
Voor Mertens zal deze prestatie ongetwijfeld veel deugd na een moeizame periode op sportief vlak. Bovendien verstuurde hij zo ook een signaal naar het bestuur van zijn club. Zijn huidige contract loopt na het seizoen immers af. Maar als het aan de 34-jarige aanvaller zelf ligt, wordt die overeenkomst gewoon verlengd. "Ik heb altijd gezegd dat ik hoop te blijven, meer kan ik niet zeggen", aldus Mertens bij DAZN.

LEES OOK: 'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Mertens is nu al een zekerheid in de WK-selectie ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

31
31
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

47
47
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

36
36
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

20
20
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

45
45
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

12
12
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

357
357
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

83
83
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

148
148
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

282
282
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

322
322
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

150
150
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws