Vanderhaeghe verbijsterd na bizar ontslag

door
Vanderhaeghe verbijsterd na bizar ontslag

Yves Vanderhaeghe moet andermaal op zoek naar een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer. De voormalige Rode Duivel werd zondagvoormiddag namelijk op straat gezet door Cercle Brugge, de voorlaatste in het klassement. De timing van dit ontslag zorgde echter voor heel wat ongeloof.


Over het algemeen waren de resultaten inderdaad ondermaats. Maar het geleverde spel was de laatste weken zeker niet slecht, mits wat meer meeval had er tegen Antwerp, KRC Genk en Charleroi veel meer ingezeten dan een 1 op 9. Bovendien werd zaterdagavond nog ploeg in vorm KV Mechelen over de knie gelegd (3-1). Ondanks deze gouden driepunter werd Vanderhaeghe echter toch aan de kant geschoven.

De trainer zelf was dan ook verbijsterd toen hij het nieuws vernam. Dat zegt hij in een eerste reactie tegenover Het Laatste Nieuws. "Ik was enorm geschrokken en kon moeilijk geloven wat ik hoorde", klinkt het. "Niet alleen voor mij was dit een verrassing, maar ook voor de ganse spelersgroep en eigenlijk iedereen die aanwezig was. Net nu de opluchting zo groot was nadat we eindelijk die verdiende zege hadden geboekt."

MET VOORBEDACHTE RADE
De kritiek op het ontslag van Vanderhaeghe was dan ook vlijmscherp. Maar blijkbaar was het een beslissing met voorbedachte rade. Volgens HLN had het bestuur de knoop afgelopen weekend al doorgehakt na de nederlaag tegen Charleroi. Maar omdat de coach deze week zijn vader moest begraven, besloot men 'uit respect' om te wachten. Ondertussen werd wel al gezocht naar een geschikte opvolger, die maandag al zou worden voorgesteld. Naar verluidt gaat het dit keer om een buitenlandse trainer.

LEES OOK: "Terugkeer naar Anderlecht? Waarom niet?"

Cercle had Vanderhaeghe meer krediet moeten geven ...

Meest recent

Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

17
17
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

113
113
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

63
63
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

126
126
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

164
164
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

61
61
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

226
226
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

79
79
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

137
137
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

367
367
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

51
51
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

420
420
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

53
53
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1253
1253
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

538
538
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

251
251
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

255
255
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

125
125
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

255
255
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

77
77
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

537
537
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

677
677
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

172
172
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

202
202
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

169
169

Meer sportnieuws