Sonck kraakhelder over rood Van der Brempt

739 stemmen
Sonck kraakhelder over rood Van der Brempt

Club Brugge wou zondagmiddag op bezoek bij KRC Genk absoluut aanknopen met een goede prestatie. En de eerste helft was alvast veelbelovend voor de geplaagde landskampioen. Zo kon Hans Vanaken de score na 35 minuten openen met een volley op een goede voorzet van Noa Lang.


Blauw-Zwart dook uiteindelijk ook met een 0-1-voorsprong de rust in. Maar vlak voor het einde van de eerste helft volgde nog een koude douche. Ignace Van der Brempt pakte na een fout op Theo Bongonda immers een gele kaart. De 19-jarige winger had echter al een geel karton achter zijn naam staan na een eerdere overtreding op Gerardo Arteaga. En dus moest hij vroegtijdig het veld verlaten.

Een hard verdict voor de Bruggelingen, maar analist Wesley Sonck vond het wel een correcte beslissing. "Bij die eerste gele kaart heeft hij het gevoel dat hij de bal kan wegtrappen, maar is hij gewoonweg te laat", klonk het bij Eleven Sports. "En bij de tweede fase zeggen we wel dat Bongonda zich soms te makkelijk laat vallen, maar hier kon hij gewoon niet anders door de tackle van Van der Brempt. Terecht dat Visser hem een tweede geel gaf."

JEUGDIGE ONBEZONNENHEID
De Brugse jongeling stootte zich dus twee keer aan dezelfde steen. Nochtans was hij na de eerste gele kaart al gewaarschuwd. "Hij wil te fel bewijzen dat hij het duel kan winnen. Maar soms kan je je tegenstander beter laten lopen en gewoon tegen de zijlijn duwen, zoals bij die tweede fase. Maar goed, het is misschien de jeugdigheid. Hij denkt niet na over de eerste gele kaart. Hij wou teveel tonen dat hij de bal wel kon wegtrappen", aldus Sonck.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De dubbele gele kaart was terecht ...

Meest recent

Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

11
11
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

22
22
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

182
182
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

40
40
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

26
26
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

396
396
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

475
475
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

67
67
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

141
141
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

16
16
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

257
257
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

160
160
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

94
94
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

153
153
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

313
313
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

270
270
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

112
112
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

435
435
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

742
742
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

135
135
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

338
338
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

173
173
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

90
90
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

90
90

Meer sportnieuws