Sonck kraakhelder over rood Van der Brempt

739 stemmen
Sonck kraakhelder over rood Van der Brempt

Club Brugge wou zondagmiddag op bezoek bij KRC Genk absoluut aanknopen met een goede prestatie. En de eerste helft was alvast veelbelovend voor de geplaagde landskampioen. Zo kon Hans Vanaken de score na 35 minuten openen met een volley op een goede voorzet van Noa Lang.


Blauw-Zwart dook uiteindelijk ook met een 0-1-voorsprong de rust in. Maar vlak voor het einde van de eerste helft volgde nog een koude douche. Ignace Van der Brempt pakte na een fout op Theo Bongonda immers een gele kaart. De 19-jarige winger had echter al een geel karton achter zijn naam staan na een eerdere overtreding op Gerardo Arteaga. En dus moest hij vroegtijdig het veld verlaten.

Een hard verdict voor de Bruggelingen, maar analist Wesley Sonck vond het wel een correcte beslissing. "Bij die eerste gele kaart heeft hij het gevoel dat hij de bal kan wegtrappen, maar is hij gewoonweg te laat", klonk het bij Eleven Sports. "En bij de tweede fase zeggen we wel dat Bongonda zich soms te makkelijk laat vallen, maar hier kon hij gewoon niet anders door de tackle van Van der Brempt. Terecht dat Visser hem een tweede geel gaf."

JEUGDIGE ONBEZONNENHEID
De Brugse jongeling stootte zich dus twee keer aan dezelfde steen. Nochtans was hij na de eerste gele kaart al gewaarschuwd. "Hij wil te fel bewijzen dat hij het duel kan winnen. Maar soms kan je je tegenstander beter laten lopen en gewoon tegen de zijlijn duwen, zoals bij die tweede fase. Maar goed, het is misschien de jeugdigheid. Hij denkt niet na over de eerste gele kaart. Hij wou teveel tonen dat hij de bal wel kon wegtrappen", aldus Sonck.

LEES OOK: Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De dubbele gele kaart was terecht ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

31
31
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

40
40
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

55
55
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

34
34
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

67
67
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

25
25
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

218
218
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

60
60
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

50
50
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

250
250
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

245
245
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

390
390
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

479
479
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

59
59
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

46
46
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

98
98
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

101
101
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

74
74
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

44
44
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

251
251
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

190
190
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

303
303
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

261
261
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

384
384
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

512
512

Meer sportnieuws