Sonck kraakhelder over rood Van der Brempt

739
Sonck kraakhelder over rood Van der Brempt

Club Brugge wou zondagmiddag op bezoek bij KRC Genk absoluut aanknopen met een goede prestatie. En de eerste helft was alvast veelbelovend voor de geplaagde landskampioen. Zo kon Hans Vanaken de score na 35 minuten openen met een volley op een goede voorzet van Noa Lang.


Blauw-Zwart dook uiteindelijk ook met een 0-1-voorsprong de rust in. Maar vlak voor het einde van de eerste helft volgde nog een koude douche. Ignace Van der Brempt pakte na een fout op Theo Bongonda immers een gele kaart. De 19-jarige winger had echter al een geel karton achter zijn naam staan na een eerdere overtreding op Gerardo Arteaga. En dus moest hij vroegtijdig het veld verlaten.

Een hard verdict voor de Bruggelingen, maar analist Wesley Sonck vond het wel een correcte beslissing. "Bij die eerste gele kaart heeft hij het gevoel dat hij de bal kan wegtrappen, maar is hij gewoonweg te laat", klonk het bij Eleven Sports. "En bij de tweede fase zeggen we wel dat Bongonda zich soms te makkelijk laat vallen, maar hier kon hij gewoon niet anders door de tackle van Van der Brempt. Terecht dat Visser hem een tweede geel gaf."

JEUGDIGE ONBEZONNENHEID
De Brugse jongeling stootte zich dus twee keer aan dezelfde steen. Nochtans was hij na de eerste gele kaart al gewaarschuwd. "Hij wil te fel bewijzen dat hij het duel kan winnen. Maar soms kan je je tegenstander beter laten lopen en gewoon tegen de zijlijn duwen, zoals bij die tweede fase. Maar goed, het is misschien de jeugdigheid. Hij denkt niet na over de eerste gele kaart. Hij wou teveel tonen dat hij de bal wel kon wegtrappen", aldus Sonck.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

De dubbele gele kaart was terecht ...

Meest recent

Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

3
3
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

40
40
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

20
20
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

15
15
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

34
34
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

76
76
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

39
39
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

26
26
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

84
84
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

57
57
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

50
50
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

63
63
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

119
119
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

44
44
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

148
148
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

53
53
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

350
350
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

44
44
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

84
84
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

301
301
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

158
158
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

71
71
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

94
94

Meer sportnieuws