Vandenbempt boort Cercle compleet de grond in

door
Vandenbempt boort Cercle compleet de grond in

Cercle Brugge heeft zondagvoormiddag iedereen verrast met het ontslag van Yves Vanderhaeghe. De trainer stond door de mindere resultaten weliswaar al een tijdje onder druk. Maar de ploeg groeide in de voorbije weken zichtbaar naar zijn beste niveau toe en boekte zaterdag zelfs een gouden driepunter tegen KV Mechelen.


Maandag al zou er een vervanger worden voorgesteld. Het lijkt er dus op dat het doek over Vanderhaeghe al een tijdje gevallen was. Analist en commentator Peter Vandenbempt heeft echter geen begrip voor die beslissing. "Ik zou er van alles over kunnen zeggen, maar dat is niet geschikt voor televisie", trok hij van leer bij Eleven Sports. "Het is onbegrijpelijk. Ik heb de laatste twee wedstrijden van Cercle gezien en die hadden ze allebei moeten winnen. Ik heb er echt geen verklaring voor."

Volgens Vandenbempt was er zeker nog de nodige chemie tussen de spelers en trainer. Mits wat meer meeval had Cercle er ook veel beter voorgestaan. "Je kijkt toch naar wat er op het veld gebeurt en dan kan je onmogelijk zeggen dat het op was tussen de trainer en de ploeg. Want eigenlijk spelen ze al langer behoorlijk goed. Het is gewoon stuitend. Maar als journalisten en commentatoren snappen dat niet, daarvoor moet je voetbalbestuurder zijn", klonk het cynisch.

BOYCOT?!
De vraag werd ook gesteld of de spelersgroep zich tegen deze beslissing zou kunnen verzetten. Maar volgens Wesley Sonck is dat onbegonnen werk. "Wat kan je doen? Je zou een boycot kunnen inzetten. Maar als speler ben je ook gewoon een werknemer van de club en dan doe je dat in principe niet. Er zitten daar ook heel veel jongens van AS Monaco, dus dat speelt allemaal een rol", aldus de oud-spits.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Vormt dit Cercle nog een meerwaarde voor 1A?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

2
2
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

9
9
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

11
11
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

45
45
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

30
30
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

34
34
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

62
62
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

133
133
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

111
111
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

107
107
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

56
56
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

49
49
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

112
112
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

166
166
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

247
247
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

145
145
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

93
93
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

194
194
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

344
344
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

65
65
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

116
116
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

478
478
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

128
128
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

127
127
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

274
274

Meer sportnieuws