Vandenbempt boort Cercle compleet de grond in

621 stemmen
Vandenbempt boort Cercle compleet de grond in

Cercle Brugge heeft zondagvoormiddag iedereen verrast met het ontslag van Yves Vanderhaeghe. De trainer stond door de mindere resultaten weliswaar al een tijdje onder druk. Maar de ploeg groeide in de voorbije weken zichtbaar naar zijn beste niveau toe en boekte zaterdag zelfs een gouden driepunter tegen KV Mechelen.


Maandag al zou er een vervanger worden voorgesteld. Het lijkt er dus op dat het doek over Vanderhaeghe al een tijdje gevallen was. Analist en commentator Peter Vandenbempt heeft echter geen begrip voor die beslissing. "Ik zou er van alles over kunnen zeggen, maar dat is niet geschikt voor televisie", trok hij van leer bij Eleven Sports. "Het is onbegrijpelijk. Ik heb de laatste twee wedstrijden van Cercle gezien en die hadden ze allebei moeten winnen. Ik heb er echt geen verklaring voor."

Volgens Vandenbempt was er zeker nog de nodige chemie tussen de spelers en trainer. Mits wat meer meeval had Cercle er ook veel beter voorgestaan. "Je kijkt toch naar wat er op het veld gebeurt en dan kan je onmogelijk zeggen dat het op was tussen de trainer en de ploeg. Want eigenlijk spelen ze al langer behoorlijk goed. Het is gewoon stuitend. Maar als journalisten en commentatoren snappen dat niet, daarvoor moet je voetbalbestuurder zijn", klonk het cynisch.

BOYCOT?!
De vraag werd ook gesteld of de spelersgroep zich tegen deze beslissing zou kunnen verzetten. Maar volgens Wesley Sonck is dat onbegonnen werk. "Wat kan je doen? Je zou een boycot kunnen inzetten. Maar als speler ben je ook gewoon een werknemer van de club en dan doe je dat in principe niet. Er zitten daar ook heel veel jongens van AS Monaco, dus dat speelt allemaal een rol", aldus de oud-spits.

LEES OOK: 'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Vormt dit Cercle nog een meerwaarde voor 1A?

Meest recent

Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

53
53
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

51
51
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

70
70
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

47
47
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

279
279
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

71
71
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

188
188
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

634
634
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

18
18
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

481
481
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

95
95
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

222
222
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

791
791
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

116
116
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

210
210
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

208
208
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

560
560
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

506
506
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

958
958
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

334
334
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

523
523
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

319
319
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

201
201
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

447
447
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

51
51

Meer sportnieuws