Vandenbempt boort Cercle compleet de grond in

621 stemmen
Vandenbempt boort Cercle compleet de grond in

Cercle Brugge heeft zondagvoormiddag iedereen verrast met het ontslag van Yves Vanderhaeghe. De trainer stond door de mindere resultaten weliswaar al een tijdje onder druk. Maar de ploeg groeide in de voorbije weken zichtbaar naar zijn beste niveau toe en boekte zaterdag zelfs een gouden driepunter tegen KV Mechelen.


Maandag al zou er een vervanger worden voorgesteld. Het lijkt er dus op dat het doek over Vanderhaeghe al een tijdje gevallen was. Analist en commentator Peter Vandenbempt heeft echter geen begrip voor die beslissing. "Ik zou er van alles over kunnen zeggen, maar dat is niet geschikt voor televisie", trok hij van leer bij Eleven Sports. "Het is onbegrijpelijk. Ik heb de laatste twee wedstrijden van Cercle gezien en die hadden ze allebei moeten winnen. Ik heb er echt geen verklaring voor."

Volgens Vandenbempt was er zeker nog de nodige chemie tussen de spelers en trainer. Mits wat meer meeval had Cercle er ook veel beter voorgestaan. "Je kijkt toch naar wat er op het veld gebeurt en dan kan je onmogelijk zeggen dat het op was tussen de trainer en de ploeg. Want eigenlijk spelen ze al langer behoorlijk goed. Het is gewoon stuitend. Maar als journalisten en commentatoren snappen dat niet, daarvoor moet je voetbalbestuurder zijn", klonk het cynisch.

BOYCOT?!
De vraag werd ook gesteld of de spelersgroep zich tegen deze beslissing zou kunnen verzetten. Maar volgens Wesley Sonck is dat onbegonnen werk. "Wat kan je doen? Je zou een boycot kunnen inzetten. Maar als speler ben je ook gewoon een werknemer van de club en dan doe je dat in principe niet. Er zitten daar ook heel veel jongens van AS Monaco, dus dat speelt allemaal een rol", aldus de oud-spits.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Vormt dit Cercle nog een meerwaarde voor 1A?

Meest recent

'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

0
0
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

14
14
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

23
23
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

185
185
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

40
40
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

27
27
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

397
397
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

477
477
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

67
67
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

141
141
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

16
16
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

257
257
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

160
160
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

94
94
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

153
153
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

313
313
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

270
270
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

112
112
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

437
437
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

742
742
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

136
136
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

338
338
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

173
173
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

90
90

Meer sportnieuws