Vandenbempt boort Cercle compleet de grond in

621 stemmen
Vandenbempt boort Cercle compleet de grond in

Cercle Brugge heeft zondagvoormiddag iedereen verrast met het ontslag van Yves Vanderhaeghe. De trainer stond door de mindere resultaten weliswaar al een tijdje onder druk. Maar de ploeg groeide in de voorbije weken zichtbaar naar zijn beste niveau toe en boekte zaterdag zelfs een gouden driepunter tegen KV Mechelen.


Maandag al zou er een vervanger worden voorgesteld. Het lijkt er dus op dat het doek over Vanderhaeghe al een tijdje gevallen was. Analist en commentator Peter Vandenbempt heeft echter geen begrip voor die beslissing. "Ik zou er van alles over kunnen zeggen, maar dat is niet geschikt voor televisie", trok hij van leer bij Eleven Sports. "Het is onbegrijpelijk. Ik heb de laatste twee wedstrijden van Cercle gezien en die hadden ze allebei moeten winnen. Ik heb er echt geen verklaring voor."

Volgens Vandenbempt was er zeker nog de nodige chemie tussen de spelers en trainer. Mits wat meer meeval had Cercle er ook veel beter voorgestaan. "Je kijkt toch naar wat er op het veld gebeurt en dan kan je onmogelijk zeggen dat het op was tussen de trainer en de ploeg. Want eigenlijk spelen ze al langer behoorlijk goed. Het is gewoon stuitend. Maar als journalisten en commentatoren snappen dat niet, daarvoor moet je voetbalbestuurder zijn", klonk het cynisch.

BOYCOT?!
De vraag werd ook gesteld of de spelersgroep zich tegen deze beslissing zou kunnen verzetten. Maar volgens Wesley Sonck is dat onbegonnen werk. "Wat kan je doen? Je zou een boycot kunnen inzetten. Maar als speler ben je ook gewoon een werknemer van de club en dan doe je dat in principe niet. Er zitten daar ook heel veel jongens van AS Monaco, dus dat speelt allemaal een rol", aldus de oud-spits.

LEES OOK: Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Vormt dit Cercle nog een meerwaarde voor 1A?

Meest recent

Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

51
51
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

122
122
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

284
284
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

18
18
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

90
90
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

75
75
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

517
517
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

572
572
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

76
76
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

639
639
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

277
277
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

110
110
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

942
942
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

877
877
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

156
156
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

329
329
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

141
141
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

634
634
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

206
206
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

143
143
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

932
932
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

364
364
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

800
800
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

622
622
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

939
939

Meer sportnieuws