Cercle Brugge opgeschrikt door malaria-geval

77 stemmen
Cercle Brugge opgeschrikt door malaria-geval

Cercle Brugge geraakt maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging staat momenteel op de voorlaatste plaats en heeft dringend nood aan puntengewin om de kansen op het behoud intact te houden. Maar de tegenspoed blijft zich opstapelen bij Groen-Zwart.


Vlak voor de interland-break liet Cercle tegen Antwerp en KRC Genk nog vrij goed voetbal zien, maar behaalde het slechts één puntje. Vorige week werd dan weer nipt verloren van Charleroi. Ondertussen kon hekkensluiter Beerschot wel gevaarlijk dichtbij sluipen, het verschil bedraagt nog slechts één puntje. Cercle hoopt dan ook om zaterdagavond iets te rapen op eigen veld tegen KV Mechelen.

Maar in aanloop naar dat duel kreeg Groen-Zwart opnieuw slecht nieuws te verwerken. Zo zal coach Yves Vanderhaeghe geen beroep kunnen doen op Kévin Denkey. De Togolese aanvaller ligt namelijk in het ziekenhuis met malaria. "Denkey werd vrijdagavond, na klachten, gediagnosticeerd met malaria en verblijft op dit moment enkele dagen uit voorzorg in het ziekenhuis", klinkt het in een officiële mededeling.

WK-KWALIFICATIEDUELS
De aanvaller was tijdens de voorbije interland-break afgezakt naar zijn geboorteland Togo. Denkey is namelijk een vaste waarde bij zijn nationale ploeg en werkte er twee WK-kwalificatiewedstrijden af. De kans is groot dat hij de infectieziekte, die wordt doorgegeven via malariamuggen, toen heeft opgelopen.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Cercle heeft voldoende kwaliteit om het behoud te vrijwaren ...

Meest recent

Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

46
46
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

44
44
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

165
165
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

53
53
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

42
42
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

31
31
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

402
402
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

64
64
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

219
219
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

47
47
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

234
234
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

171
171
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

114
114
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

697
697
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

177
177
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

172
172
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1086
1086
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

68
68
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

698
698
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

464
464
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

857
857
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

859
859
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

140
140
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

507
507

Meer sportnieuws