VD Brom voorlopig gered: "Druk niet van de ketel"

94 stemmen
VD Brom voorlopig gered:

KRC Genk blijft met nog één speeldag te gaan in de running voor de volgende ronde van de Europa League. De Limburgers slaagden er donderdagavond namelijk in om met een gelijkspel aan de haal te gaan op het veld van Dinamo Zagreb. Door die puntendeling heeft de bekerwinnaar zijn lot wel niet meer in eigen handen.


Om te overwinteren in de Europa League, moet Genk tijdens de slotspeeldag op eigen veld sowieso zelf zien te winnen van Rapid Wien. Daarnaast moeten de Limburgers er op rekenen dat West Ham United zijn sportieve plicht doet tegen Zagreb. De Engelsen zijn inmiddels al zeker van groepswinst, maar Genk kan enkel doorstoten indien Dinamo verliest in Londen.

Er moet dus nog één en ander gebeuren, toch toonde coach John van den Brom zich tevreden achteraf. "We hadden op het einde ook kunnen winnen, maar ik kan tevreden zijn met de manier waarop we het gedaan hebben", vertelde hij bij Sporza. "West Ham heeft niet teleurgesteld. Als zij hun plicht op de laatste speeldag doen en wij ook, dan gaan we door. Maar we moeten eerst naar onszelf kijken."

CRUCIAAL TWEELUIK
Veel tijd om bij dit duel te blijven stilstaan is er niet. In de beker en competitie wacht namelijk een dubbele confrontatie tegen Club Brugge. Genk en Van den Brom kunnen het zich niet permitteren om dan de boot in te gaan. "De druk is nooit van de ketel en dat wil ik ook niet. De vraag is hoe je daar mee omgaat. Daarom was deze match belangrijk. Discipline zal ook tegen Club belangrijk zijn", aldus de Nederlandse trainer.

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

VD Brom blijft de juiste man voor Genk ...

Meest recent

Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

0
0
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

13
13
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

126
126
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

79
79
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

150
150
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

63
63
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

122
122
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

248
248
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

143
143
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

121
121
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

196
196
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

723
723
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

161
161
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

527
527
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

564
564
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

366
366
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

258
258
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

225
225
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

69
69
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

81
81
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

278
278
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

64
64
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

308
308
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

110
110
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

461
461

Meer sportnieuws