Hoogspanning op Jan Breydel: "Dit Club Brugge is ziek"

door
Hoogspanning op Jan Breydel:

Ondanks een loodzware loting, vatte landskampioen Club Brugge zijn Champions League-campagne met volle moed aan. De start van de groepsfase was ook uitstekend van de West-Vlamingen. Maar nu de meet in zicht komt, dreigt Blauw-Zwart toch weer met lege handen achter te blijven.


Woensdagavond volgde namelijk een 0-5-blamage in eigen huis tegen RB Leipzig. Indien Club nu alsnog derde wil worden, zal het op de slotspeeldag minstens een punt moeten gaan halen op het veld van Paris Saint-Germain. Hoewel de Franse topploeg al zeker is van de tweede stek, denkt analist Thomas Chatelle dat dit onmogelijk wordt. "Ik vrees dat dit niet gaat lukken, want ze hebben nu toch weer een enorme klap gekregen", klinkt het bij de terugblik van Pickx Sports.

Bovendien lijkt er een bepaalde spanning te heersen binnen de club. Met enkele bedenkelijke keuzes verspeelde coach Philippe Clement immers krediet bij een deel van de spelersgroep. "We mogen door één match niet alles vergeten wat ze al bereikt hebben. Maar één ding is zeker: dit Club Brugge is ziek. Er zal een grootste Clement nodig zijn om spelers te recupereren, die hij zonder twijfel kwijtgespeeld is in de kleedkamer", aldus Chatelle.

MORRENDE FANS
Een andere zaak die Clement en co zullen moeten herstellen, is de band met de eigen supporters. Zo rolden woensdagavond meerdere fluitconcerten vanuit de tribunes, na de match werd de sfeer zelfs nog grimmiger. Maar analist Wesley Sonck toont wel begrip voor die reactie. "Ik heb hier zelf drie jaar gespeeld. Als je op deze manier verliest, kan je zo'n reactie wel incalculeren", vertelde de ex-spits bij Terugvlucht van Pikcx Sports.

LEES OOK: Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Denkt u dat Clement dit Club Brugge weer op de rails krijgt?

Meest recent

‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

26
26
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

115
115
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

81
81
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

182
182
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

149
149
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

67
67
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

67
67
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

305
305
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

186
186
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

234
234
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

526
526
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

205
205
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

412
412
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

509
509
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

583
583
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

604
604
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

215
215
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

342
342
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

282
282
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

387
387
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

388
388
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

577
577
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

288
288
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

372
372
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

362
362

Meer sportnieuws