Clement in de problemen: is dit de druppel?

1411 stemmen
Clement in de problemen: is dit de druppel?

Philippe Clement zette in de ‘belangrijkste wedstrijd in tien jaar’ zijn meest bizarre elftal tussen de lijnen. En dat was een serieuze misrekening van de coach van Club Brugge. Want net dié veelvuldige en vaak vergezochte tactische aanpassingen zorgen dit seizoen voor grote twijfels onder de spelers. En dat bleek nogmaals tegen RB Leipzig, dat Club een lesje leerde in het eigen Jan Breydelstadion. Op die manier wordt de vloer wel heel erg warm onder de voeten van Clement.


CRAZY VERHAAL

De sfeer was nochtans optimistisch voor de aftrap. Zo moest RB Leipzig afrekenen met een coronagolf waardoor coach Jesse Marsch, assistent-coach Marco Kurth en doelman/aanvoerder Peter Gulasci niet konden afzakken richting Brugge. Bovendien presteert Club dit seizoen in de Champions League doorgaans op een erg hoog niveau, wat in schril contrast staat met de wisselvallige prestaties en resultaten in de Belgische competitie.

Daarnaast zou Philippe Clement woensdagavond ook niets aan het toeval overlaten. Na de erg matige wedstrijd tegen KV Mechelen vorig weekend, waar zijn ploeg onder andere te weinig grinta toonde, nauwelijks pressing voerde en dito duels won, zou Clement tegen Leipzig de puntjes helemaal op de i zetten “Dan moeten wij laten zien dat dit een momentopname is en dat we beter kunnen”, blikte Clement vooruit. Het zou wel allemaal goed komen. Tenslotte won Club Brugge al de heenwedstrijd in Duitsland met 1-2.



Clement en Club Brugge kregen tegen Leipzig een eerste kans om ‘iets uitzonderlijks te doen’. De coach van de Belgische landskampioen zei aan het begin van deze Champions League campagne dat het goed zou zijn als zijn ploeg twee keer kunnen stunten. “Bij drie stunts, doe je iets exceptioneels, want dan kan je je kwalificeren … We spelen morgen om te winnen. Lukt dat, dan kan het nog een crazy verhaal worden”, zei hij maandag op de persconferentie.

CLEMENT HERVALT

Clement gooide woensdag zijn basiselftal overhoop met het doel om RB Leizpig in het Jan Breydelstadion een lastige avond te bezorgen. De coach van Club Brugge hield zijn regulators Mats Rits en Ruud Vormer op de bank, en daarnaast opteerde hij voor een onorthodox elftal met Bas Dost diep in de spits, met Ignace Van der Brempt op de rechter wingback en Kamal Sowah op de linker wingback. Hans Vanaken moest zich schikken in een ondersteunende rol om de aanvallen op te zetten. Pakte dat even helemaal anders uit.



De spelers van Club Brugge werden door Leizpig in de eerste helft helemaal zoek gespeeld. Club kwam overal een stap te laat, het verloor constant de tweede bal en de spelers liepen elkaar zowaar voor de voeten. Het nieuwe tactische plan van Clement bleek al snel een maat voor niets te zijn. En dat was dit seizoen al niet de eerste keer. Eén van de grootste verzuchtingen in de spelersgroep is namelijk dat Clement zich té veel focust op ‘aparte’ tactische ideeën en bedenksels.

IS DE CHEMIE UITGEWERKT?

Het Laatste Nieuws omschreef de wedstrijd tegen RB Leizpig als de belangrijkste match in tien jaar. Een alles-of-niets-match ook. “Bij een nederlaag zal de druk op Philippe Clement van binnen- en buitenaf alleen maar toenemen. Bij winst wordt de citytrip naar Parijs begin december een leuke bonus.” Dan zal de druk nu ongetwijfeld flink toegenomen zijn. Er werden voor de match tegen Leipzig hoge verwachtingen gecreëerd en die werden op geen enkel moment ingelost. De deceptie na woensdagavond is zelfs enorm.

De tactische en personele keuzes van Clement waren bijvoorbeeld erg omstreden. Zonder Rits en Vormer in de basis, maar wel met Dost, Sowah en Van der Brempt in de ploeg bijvoorbeeld. Daarnaast gooide Clement zijn normale formatie in de Champions League, waar Club goede resultaten mee boekte, verrassend om naar een veel offensievere opstelling. ’t Zijn toch grote risico’s die Clement woensdagavond ondernam. En wie risico’s neemt, die weet dat deze verkeerd kunnen aflopen. En tegen Leipzig liépen ze grondig verkeerd.



De situatie van Clement bij Club Brugge werd in de voorbije dagen grondig belicht in de media. Daarbij kwamen de vaststellingen naar boven dat hij dit seizoen de motor niet aan de praat krijgt bij Club, althans niet op een duurzame basis. De spelersgroep lijkt ook minder gemotiveerd, vooral in de Belgische competitie dan. Maar het recente en pijnlijke debacle tegen Leipzig zorgt nu toch voor een nieuwe dimensie in het verhaal van Clement in Brugge. Na een intensieve samenwerking van ondertussen 2,5 jaar lijkt de samenwerking stilaan uitgeblust, en dat is trouwens ook niet zo vreemd of een schande. Maar stilaan lijkt de trukendoos van Clement toch uitgeput te raken bij Club.

LEES OOK: Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Is dit stilaan einde verhaal voor Clement bij Club?

Meest recent

'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

0
0
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

46
46
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

100
100
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

46
46
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

335
335
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

206
206
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

113
113
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

272
272
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

377
377
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

94
94
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

288
288
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

146
146
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

55
55
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

244
244
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

159
159
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

60
60
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

88
88
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

122
122
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

324
324
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

135
135
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

118
118
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

169
169
‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

596
596

Meer sportnieuws