Clement in de problemen: is dit de druppel?

door
Clement in de problemen: is dit de druppel?

Philippe Clement zette in de ‘belangrijkste wedstrijd in tien jaar’ zijn meest bizarre elftal tussen de lijnen. En dat was een serieuze misrekening van de coach van Club Brugge. Want net dié veelvuldige en vaak vergezochte tactische aanpassingen zorgen dit seizoen voor grote twijfels onder de spelers. En dat bleek nogmaals tegen RB Leipzig, dat Club een lesje leerde in het eigen Jan Breydelstadion. Op die manier wordt de vloer wel heel erg warm onder de voeten van Clement.


CRAZY VERHAAL

De sfeer was nochtans optimistisch voor de aftrap. Zo moest RB Leipzig afrekenen met een coronagolf waardoor coach Jesse Marsch, assistent-coach Marco Kurth en doelman/aanvoerder Peter Gulasci niet konden afzakken richting Brugge. Bovendien presteert Club dit seizoen in de Champions League doorgaans op een erg hoog niveau, wat in schril contrast staat met de wisselvallige prestaties en resultaten in de Belgische competitie.

Daarnaast zou Philippe Clement woensdagavond ook niets aan het toeval overlaten. Na de erg matige wedstrijd tegen KV Mechelen vorig weekend, waar zijn ploeg onder andere te weinig grinta toonde, nauwelijks pressing voerde en dito duels won, zou Clement tegen Leipzig de puntjes helemaal op de i zetten “Dan moeten wij laten zien dat dit een momentopname is en dat we beter kunnen”, blikte Clement vooruit. Het zou wel allemaal goed komen. Tenslotte won Club Brugge al de heenwedstrijd in Duitsland met 1-2.



Clement en Club Brugge kregen tegen Leipzig een eerste kans om ‘iets uitzonderlijks te doen’. De coach van de Belgische landskampioen zei aan het begin van deze Champions League campagne dat het goed zou zijn als zijn ploeg twee keer kunnen stunten. “Bij drie stunts, doe je iets exceptioneels, want dan kan je je kwalificeren … We spelen morgen om te winnen. Lukt dat, dan kan het nog een crazy verhaal worden”, zei hij maandag op de persconferentie.

CLEMENT HERVALT

Clement gooide woensdag zijn basiselftal overhoop met het doel om RB Leizpig in het Jan Breydelstadion een lastige avond te bezorgen. De coach van Club Brugge hield zijn regulators Mats Rits en Ruud Vormer op de bank, en daarnaast opteerde hij voor een onorthodox elftal met Bas Dost diep in de spits, met Ignace Van der Brempt op de rechter wingback en Kamal Sowah op de linker wingback. Hans Vanaken moest zich schikken in een ondersteunende rol om de aanvallen op te zetten. Pakte dat even helemaal anders uit.



De spelers van Club Brugge werden door Leizpig in de eerste helft helemaal zoek gespeeld. Club kwam overal een stap te laat, het verloor constant de tweede bal en de spelers liepen elkaar zowaar voor de voeten. Het nieuwe tactische plan van Clement bleek al snel een maat voor niets te zijn. En dat was dit seizoen al niet de eerste keer. Eén van de grootste verzuchtingen in de spelersgroep is namelijk dat Clement zich té veel focust op ‘aparte’ tactische ideeën en bedenksels.

IS DE CHEMIE UITGEWERKT?

Het Laatste Nieuws omschreef de wedstrijd tegen RB Leizpig als de belangrijkste match in tien jaar. Een alles-of-niets-match ook. “Bij een nederlaag zal de druk op Philippe Clement van binnen- en buitenaf alleen maar toenemen. Bij winst wordt de citytrip naar Parijs begin december een leuke bonus.” Dan zal de druk nu ongetwijfeld flink toegenomen zijn. Er werden voor de match tegen Leipzig hoge verwachtingen gecreëerd en die werden op geen enkel moment ingelost. De deceptie na woensdagavond is zelfs enorm.

De tactische en personele keuzes van Clement waren bijvoorbeeld erg omstreden. Zonder Rits en Vormer in de basis, maar wel met Dost, Sowah en Van der Brempt in de ploeg bijvoorbeeld. Daarnaast gooide Clement zijn normale formatie in de Champions League, waar Club goede resultaten mee boekte, verrassend om naar een veel offensievere opstelling. ’t Zijn toch grote risico’s die Clement woensdagavond ondernam. En wie risico’s neemt, die weet dat deze verkeerd kunnen aflopen. En tegen Leipzig liépen ze grondig verkeerd.



De situatie van Clement bij Club Brugge werd in de voorbije dagen grondig belicht in de media. Daarbij kwamen de vaststellingen naar boven dat hij dit seizoen de motor niet aan de praat krijgt bij Club, althans niet op een duurzame basis. De spelersgroep lijkt ook minder gemotiveerd, vooral in de Belgische competitie dan. Maar het recente en pijnlijke debacle tegen Leipzig zorgt nu toch voor een nieuwe dimensie in het verhaal van Clement in Brugge. Na een intensieve samenwerking van ondertussen 2,5 jaar lijkt de samenwerking stilaan uitgeblust, en dat is trouwens ook niet zo vreemd of een schande. Maar stilaan lijkt de trukendoos van Clement toch uitgeput te raken bij Club.

LEES OOK: Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Is dit stilaan einde verhaal voor Clement bij Club?

Meest recent

Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

9
9
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

151
151
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

72
72
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

26
26
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

52
52
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

162
162
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

118
118
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

19
19
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

383
383
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

235
235
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

112
112
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

286
286
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

569
569
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

78
78
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

338
338
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

229
229
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

166
166
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

178
178
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

267
267
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

733
733
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

429
429
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

483
483
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

339
339
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

285
285

Meer sportnieuws