Clement in de problemen: is dit de druppel?

1411
Clement in de problemen: is dit de druppel?

Philippe Clement zette in de ‘belangrijkste wedstrijd in tien jaar’ zijn meest bizarre elftal tussen de lijnen. En dat was een serieuze misrekening van de coach van Club Brugge. Want net dié veelvuldige en vaak vergezochte tactische aanpassingen zorgen dit seizoen voor grote twijfels onder de spelers. En dat bleek nogmaals tegen RB Leipzig, dat Club een lesje leerde in het eigen Jan Breydelstadion. Op die manier wordt de vloer wel heel erg warm onder de voeten van Clement.


CRAZY VERHAAL

De sfeer was nochtans optimistisch voor de aftrap. Zo moest RB Leipzig afrekenen met een coronagolf waardoor coach Jesse Marsch, assistent-coach Marco Kurth en doelman/aanvoerder Peter Gulasci niet konden afzakken richting Brugge. Bovendien presteert Club dit seizoen in de Champions League doorgaans op een erg hoog niveau, wat in schril contrast staat met de wisselvallige prestaties en resultaten in de Belgische competitie.

Daarnaast zou Philippe Clement woensdagavond ook niets aan het toeval overlaten. Na de erg matige wedstrijd tegen KV Mechelen vorig weekend, waar zijn ploeg onder andere te weinig grinta toonde, nauwelijks pressing voerde en dito duels won, zou Clement tegen Leipzig de puntjes helemaal op de i zetten “Dan moeten wij laten zien dat dit een momentopname is en dat we beter kunnen”, blikte Clement vooruit. Het zou wel allemaal goed komen. Tenslotte won Club Brugge al de heenwedstrijd in Duitsland met 1-2.



Clement en Club Brugge kregen tegen Leipzig een eerste kans om ‘iets uitzonderlijks te doen’. De coach van de Belgische landskampioen zei aan het begin van deze Champions League campagne dat het goed zou zijn als zijn ploeg twee keer kunnen stunten. “Bij drie stunts, doe je iets exceptioneels, want dan kan je je kwalificeren … We spelen morgen om te winnen. Lukt dat, dan kan het nog een crazy verhaal worden”, zei hij maandag op de persconferentie.

CLEMENT HERVALT

Clement gooide woensdag zijn basiselftal overhoop met het doel om RB Leizpig in het Jan Breydelstadion een lastige avond te bezorgen. De coach van Club Brugge hield zijn regulators Mats Rits en Ruud Vormer op de bank, en daarnaast opteerde hij voor een onorthodox elftal met Bas Dost diep in de spits, met Ignace Van der Brempt op de rechter wingback en Kamal Sowah op de linker wingback. Hans Vanaken moest zich schikken in een ondersteunende rol om de aanvallen op te zetten. Pakte dat even helemaal anders uit.



De spelers van Club Brugge werden door Leizpig in de eerste helft helemaal zoek gespeeld. Club kwam overal een stap te laat, het verloor constant de tweede bal en de spelers liepen elkaar zowaar voor de voeten. Het nieuwe tactische plan van Clement bleek al snel een maat voor niets te zijn. En dat was dit seizoen al niet de eerste keer. Eén van de grootste verzuchtingen in de spelersgroep is namelijk dat Clement zich té veel focust op ‘aparte’ tactische ideeën en bedenksels.

IS DE CHEMIE UITGEWERKT?

Het Laatste Nieuws omschreef de wedstrijd tegen RB Leizpig als de belangrijkste match in tien jaar. Een alles-of-niets-match ook. “Bij een nederlaag zal de druk op Philippe Clement van binnen- en buitenaf alleen maar toenemen. Bij winst wordt de citytrip naar Parijs begin december een leuke bonus.” Dan zal de druk nu ongetwijfeld flink toegenomen zijn. Er werden voor de match tegen Leipzig hoge verwachtingen gecreëerd en die werden op geen enkel moment ingelost. De deceptie na woensdagavond is zelfs enorm.

De tactische en personele keuzes van Clement waren bijvoorbeeld erg omstreden. Zonder Rits en Vormer in de basis, maar wel met Dost, Sowah en Van der Brempt in de ploeg bijvoorbeeld. Daarnaast gooide Clement zijn normale formatie in de Champions League, waar Club goede resultaten mee boekte, verrassend om naar een veel offensievere opstelling. ’t Zijn toch grote risico’s die Clement woensdagavond ondernam. En wie risico’s neemt, die weet dat deze verkeerd kunnen aflopen. En tegen Leipzig liépen ze grondig verkeerd.



De situatie van Clement bij Club Brugge werd in de voorbije dagen grondig belicht in de media. Daarbij kwamen de vaststellingen naar boven dat hij dit seizoen de motor niet aan de praat krijgt bij Club, althans niet op een duurzame basis. De spelersgroep lijkt ook minder gemotiveerd, vooral in de Belgische competitie dan. Maar het recente en pijnlijke debacle tegen Leipzig zorgt nu toch voor een nieuwe dimensie in het verhaal van Clement in Brugge. Na een intensieve samenwerking van ondertussen 2,5 jaar lijkt de samenwerking stilaan uitgeblust, en dat is trouwens ook niet zo vreemd of een schande. Maar stilaan lijkt de trukendoos van Clement toch uitgeput te raken bij Club.

LEES OOK: Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Is dit stilaan einde verhaal voor Clement bij Club?

Meest recent

"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

1
1
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

31
31
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

33
33
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

35
35
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

339
339
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

223
223
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

155
155
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

466
466
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

668
668
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

136
136
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

89
89
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

89
89
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

456
456
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

399
399
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

67
67
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

101
101
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

124
124
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

229
229
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

505
505
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

499
499
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

62
62
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

470
470
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

164
164
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

402
402
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

354
354

Meer sportnieuws