Clement in de problemen: is dit de druppel?

1411 stemmen
Clement in de problemen: is dit de druppel?

Philippe Clement zette in de ‘belangrijkste wedstrijd in tien jaar’ zijn meest bizarre elftal tussen de lijnen. En dat was een serieuze misrekening van de coach van Club Brugge. Want net dié veelvuldige en vaak vergezochte tactische aanpassingen zorgen dit seizoen voor grote twijfels onder de spelers. En dat bleek nogmaals tegen RB Leipzig, dat Club een lesje leerde in het eigen Jan Breydelstadion. Op die manier wordt de vloer wel heel erg warm onder de voeten van Clement.


CRAZY VERHAAL

De sfeer was nochtans optimistisch voor de aftrap. Zo moest RB Leipzig afrekenen met een coronagolf waardoor coach Jesse Marsch, assistent-coach Marco Kurth en doelman/aanvoerder Peter Gulasci niet konden afzakken richting Brugge. Bovendien presteert Club dit seizoen in de Champions League doorgaans op een erg hoog niveau, wat in schril contrast staat met de wisselvallige prestaties en resultaten in de Belgische competitie.

Daarnaast zou Philippe Clement woensdagavond ook niets aan het toeval overlaten. Na de erg matige wedstrijd tegen KV Mechelen vorig weekend, waar zijn ploeg onder andere te weinig grinta toonde, nauwelijks pressing voerde en dito duels won, zou Clement tegen Leipzig de puntjes helemaal op de i zetten “Dan moeten wij laten zien dat dit een momentopname is en dat we beter kunnen”, blikte Clement vooruit. Het zou wel allemaal goed komen. Tenslotte won Club Brugge al de heenwedstrijd in Duitsland met 1-2.



Clement en Club Brugge kregen tegen Leipzig een eerste kans om ‘iets uitzonderlijks te doen’. De coach van de Belgische landskampioen zei aan het begin van deze Champions League campagne dat het goed zou zijn als zijn ploeg twee keer kunnen stunten. “Bij drie stunts, doe je iets exceptioneels, want dan kan je je kwalificeren … We spelen morgen om te winnen. Lukt dat, dan kan het nog een crazy verhaal worden”, zei hij maandag op de persconferentie.

CLEMENT HERVALT

Clement gooide woensdag zijn basiselftal overhoop met het doel om RB Leizpig in het Jan Breydelstadion een lastige avond te bezorgen. De coach van Club Brugge hield zijn regulators Mats Rits en Ruud Vormer op de bank, en daarnaast opteerde hij voor een onorthodox elftal met Bas Dost diep in de spits, met Ignace Van der Brempt op de rechter wingback en Kamal Sowah op de linker wingback. Hans Vanaken moest zich schikken in een ondersteunende rol om de aanvallen op te zetten. Pakte dat even helemaal anders uit.



De spelers van Club Brugge werden door Leizpig in de eerste helft helemaal zoek gespeeld. Club kwam overal een stap te laat, het verloor constant de tweede bal en de spelers liepen elkaar zowaar voor de voeten. Het nieuwe tactische plan van Clement bleek al snel een maat voor niets te zijn. En dat was dit seizoen al niet de eerste keer. Eén van de grootste verzuchtingen in de spelersgroep is namelijk dat Clement zich té veel focust op ‘aparte’ tactische ideeën en bedenksels.

IS DE CHEMIE UITGEWERKT?

Het Laatste Nieuws omschreef de wedstrijd tegen RB Leizpig als de belangrijkste match in tien jaar. Een alles-of-niets-match ook. “Bij een nederlaag zal de druk op Philippe Clement van binnen- en buitenaf alleen maar toenemen. Bij winst wordt de citytrip naar Parijs begin december een leuke bonus.” Dan zal de druk nu ongetwijfeld flink toegenomen zijn. Er werden voor de match tegen Leipzig hoge verwachtingen gecreëerd en die werden op geen enkel moment ingelost. De deceptie na woensdagavond is zelfs enorm.

De tactische en personele keuzes van Clement waren bijvoorbeeld erg omstreden. Zonder Rits en Vormer in de basis, maar wel met Dost, Sowah en Van der Brempt in de ploeg bijvoorbeeld. Daarnaast gooide Clement zijn normale formatie in de Champions League, waar Club goede resultaten mee boekte, verrassend om naar een veel offensievere opstelling. ’t Zijn toch grote risico’s die Clement woensdagavond ondernam. En wie risico’s neemt, die weet dat deze verkeerd kunnen aflopen. En tegen Leipzig liépen ze grondig verkeerd.



De situatie van Clement bij Club Brugge werd in de voorbije dagen grondig belicht in de media. Daarbij kwamen de vaststellingen naar boven dat hij dit seizoen de motor niet aan de praat krijgt bij Club, althans niet op een duurzame basis. De spelersgroep lijkt ook minder gemotiveerd, vooral in de Belgische competitie dan. Maar het recente en pijnlijke debacle tegen Leipzig zorgt nu toch voor een nieuwe dimensie in het verhaal van Clement in Brugge. Na een intensieve samenwerking van ondertussen 2,5 jaar lijkt de samenwerking stilaan uitgeblust, en dat is trouwens ook niet zo vreemd of een schande. Maar stilaan lijkt de trukendoos van Clement toch uitgeput te raken bij Club.

LEES OOK: 'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Is dit stilaan einde verhaal voor Clement bij Club?

Meest recent

Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

50
50
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

283
283
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

83
83
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

49
49
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

143
143
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

252
252
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

375
375
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

25
25
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

120
120
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

89
89
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

563
563
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

631
631
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

86
86
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

663
663
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

312
312
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

125
125
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1046
1046
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

944
944
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

168
168
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

350
350
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

146
146
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

677
677
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

212
212
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

146
146
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

987
987

Meer sportnieuws