Clement in de problemen: is dit de druppel?

1411
Clement in de problemen: is dit de druppel?

Philippe Clement zette in de ‘belangrijkste wedstrijd in tien jaar’ zijn meest bizarre elftal tussen de lijnen. En dat was een serieuze misrekening van de coach van Club Brugge. Want net dié veelvuldige en vaak vergezochte tactische aanpassingen zorgen dit seizoen voor grote twijfels onder de spelers. En dat bleek nogmaals tegen RB Leipzig, dat Club een lesje leerde in het eigen Jan Breydelstadion. Op die manier wordt de vloer wel heel erg warm onder de voeten van Clement.


CRAZY VERHAAL

De sfeer was nochtans optimistisch voor de aftrap. Zo moest RB Leipzig afrekenen met een coronagolf waardoor coach Jesse Marsch, assistent-coach Marco Kurth en doelman/aanvoerder Peter Gulasci niet konden afzakken richting Brugge. Bovendien presteert Club dit seizoen in de Champions League doorgaans op een erg hoog niveau, wat in schril contrast staat met de wisselvallige prestaties en resultaten in de Belgische competitie.

Daarnaast zou Philippe Clement woensdagavond ook niets aan het toeval overlaten. Na de erg matige wedstrijd tegen KV Mechelen vorig weekend, waar zijn ploeg onder andere te weinig grinta toonde, nauwelijks pressing voerde en dito duels won, zou Clement tegen Leipzig de puntjes helemaal op de i zetten “Dan moeten wij laten zien dat dit een momentopname is en dat we beter kunnen”, blikte Clement vooruit. Het zou wel allemaal goed komen. Tenslotte won Club Brugge al de heenwedstrijd in Duitsland met 1-2.



Clement en Club Brugge kregen tegen Leipzig een eerste kans om ‘iets uitzonderlijks te doen’. De coach van de Belgische landskampioen zei aan het begin van deze Champions League campagne dat het goed zou zijn als zijn ploeg twee keer kunnen stunten. “Bij drie stunts, doe je iets exceptioneels, want dan kan je je kwalificeren … We spelen morgen om te winnen. Lukt dat, dan kan het nog een crazy verhaal worden”, zei hij maandag op de persconferentie.

CLEMENT HERVALT

Clement gooide woensdag zijn basiselftal overhoop met het doel om RB Leizpig in het Jan Breydelstadion een lastige avond te bezorgen. De coach van Club Brugge hield zijn regulators Mats Rits en Ruud Vormer op de bank, en daarnaast opteerde hij voor een onorthodox elftal met Bas Dost diep in de spits, met Ignace Van der Brempt op de rechter wingback en Kamal Sowah op de linker wingback. Hans Vanaken moest zich schikken in een ondersteunende rol om de aanvallen op te zetten. Pakte dat even helemaal anders uit.



De spelers van Club Brugge werden door Leizpig in de eerste helft helemaal zoek gespeeld. Club kwam overal een stap te laat, het verloor constant de tweede bal en de spelers liepen elkaar zowaar voor de voeten. Het nieuwe tactische plan van Clement bleek al snel een maat voor niets te zijn. En dat was dit seizoen al niet de eerste keer. Eén van de grootste verzuchtingen in de spelersgroep is namelijk dat Clement zich té veel focust op ‘aparte’ tactische ideeën en bedenksels.

IS DE CHEMIE UITGEWERKT?

Het Laatste Nieuws omschreef de wedstrijd tegen RB Leizpig als de belangrijkste match in tien jaar. Een alles-of-niets-match ook. “Bij een nederlaag zal de druk op Philippe Clement van binnen- en buitenaf alleen maar toenemen. Bij winst wordt de citytrip naar Parijs begin december een leuke bonus.” Dan zal de druk nu ongetwijfeld flink toegenomen zijn. Er werden voor de match tegen Leipzig hoge verwachtingen gecreëerd en die werden op geen enkel moment ingelost. De deceptie na woensdagavond is zelfs enorm.

De tactische en personele keuzes van Clement waren bijvoorbeeld erg omstreden. Zonder Rits en Vormer in de basis, maar wel met Dost, Sowah en Van der Brempt in de ploeg bijvoorbeeld. Daarnaast gooide Clement zijn normale formatie in de Champions League, waar Club goede resultaten mee boekte, verrassend om naar een veel offensievere opstelling. ’t Zijn toch grote risico’s die Clement woensdagavond ondernam. En wie risico’s neemt, die weet dat deze verkeerd kunnen aflopen. En tegen Leipzig liépen ze grondig verkeerd.



De situatie van Clement bij Club Brugge werd in de voorbije dagen grondig belicht in de media. Daarbij kwamen de vaststellingen naar boven dat hij dit seizoen de motor niet aan de praat krijgt bij Club, althans niet op een duurzame basis. De spelersgroep lijkt ook minder gemotiveerd, vooral in de Belgische competitie dan. Maar het recente en pijnlijke debacle tegen Leipzig zorgt nu toch voor een nieuwe dimensie in het verhaal van Clement in Brugge. Na een intensieve samenwerking van ondertussen 2,5 jaar lijkt de samenwerking stilaan uitgeblust, en dat is trouwens ook niet zo vreemd of een schande. Maar stilaan lijkt de trukendoos van Clement toch uitgeput te raken bij Club.

LEES OOK: Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Is dit stilaan einde verhaal voor Clement bij Club?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

60
60
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

76
76
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

44
44
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

105
105
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

63
63
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

144
144
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

190
190
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

60
60
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

24
24
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

108
108
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

138
138
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

377
377
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

375
375
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

284
284
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

229
229
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

63
63
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

52
52
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

101
101
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

176
176
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

112
112
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

200
200

Meer sportnieuws