'Topaankoop slachtoffer van aanpak Van den Brom'

door
'Topaankoop slachtoffer van aanpak Van den Brom'

De delegatie van KRC Genk reist woensdag af naar Kroatië, waar een dag later de Europa League-wedstrijd tegen Dinamo Zagreb op het programma staat. Vervolgens wacht voor de Limburgers een dubbele confrontatie met Club Brugge (competitie + beker). Een drieluik dat wel eens bepalend kan worden voor John van den Brom.


De Nederlandse coach staat immers weer flink onder druk. Hij wist tot dusver wel al twee 'crisissen' te overleven in de Cegeka Arena. En na de knappe prestaties tegen Zulte Waregem en West Ham United, leek hij de trein weer op de rails te hebben gekregen. Maar daarop volgde een 1 op 6 tegen de twee laagst genoteerde ploegen in het klassement. Genk staat daardoor achtste in het klassement, met slechts 21 op 45. Veel te weinig voor een club die voor het seizoen nog openlijk titelambities had uitgesproken.

De druk op VD Brom is dus weer zienderogen toegenomen. Ook al omdat bepaalde tactische keuzes de wenkbrauwen doen fronsen. Zo wijst Sport/Voetbalmagazine erop dat de trainer bijvoorbeeld veel te weinig gebruikt maakt van zijn ruime kern. Genk investeerde afgelopen zomer in een aardige kwaliteitsinjectie en hield zijn belangrijkste spelers aan boord. Het resulteerde in een brede spelersgroep, die de trainer in staat moest stellen om regelmatig te roteren. En net dat doet Van den Brom volgens het weekblad veel te weinig.

WAAR IS MIKE?
Eén van de slachtoffers van die aanpak, is Mike Trésor. De Genkse topaanwinst kreeg in de beginweken van het seizoen de nodige kansen en liet toen ook een veelbelovende indruk achter. Maar na enkele mindere prestaties kreeg verscheen hij amper nog in de  basisploeg. In de vijf voorbije duels begon hij telkens op de bank, de laatste keer dat Trésor een volledige wedstrijd tussen de lijnen bleef dateert alweer van half september. Nochtans zou Genk zijn creativiteit en diepgang goed kunnen gebruiken.

LEES OOK: 'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

Trésor moet weer meer minuten krijgen ...

Meest recent

Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

4
4
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

72
72
Plotse twijfels rond Coosemans: "Als Anderlecht op niveau was ..."

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

81
81
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

105
105
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

351
351
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

276
276
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

417
417
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

397
397
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

520
520
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

126
126
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

477
477
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1026
1026
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

708
708
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

428
428
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

295
295
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

579
579
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

932
932
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

324
324
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

809
809
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

640
640
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

347
347
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

38
38
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

97
97
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

446
446

Meer sportnieuws