FC Utrecht heeft een belangrijke stap gezet naar Europees voetbal. In de finale van de play-offs werd het eerste duel met FC Twente gewonnen. Net als in de competitie werd er met twee doelpunten verschil gewonnen in de Grolsch Veste. Eerder dit seizoen werd het 2-4 in Enschede, donderdagavond eindigde het treffen tussen beide ploegen met een 0-2 eindstand. Zondag kan
Utreg de klus klaren in de eigen Galgenwaard.
De eerste kans van de wedstrijd leverde direct een doelpunt op. FC Twente was beter uit de startblokken gekomen, het waren echter de bezoekers die scoorden. Na een hoekschop kopte Cedric van der Gun binnen. Luc Castaignos had meteen daarna de gelijkmaker op zijn voet, maar de spits besloot af te leggen, terwijl er geen ploeggenoot naast hem liep. Desondanks kwam de bal bij Nacer Chadli, die zich makkelijk liet vallen en het ronde leder verspeelde.
Door de vroege achterstand moest de gastheer komen. Op de counter probeerde de club uit de Domstad er af en toe gevaarlijk uit te komen. Chadli kwam nog wel tot een schot namens de Tukkers, aan de overzijde van het veld kwam Edouard Duplan tot twee schotpogingen. De eerste inzet ging over, Sander Boschker voorkwam vlak voor de rust dat zijn ploeg met een 0-2 achterstand de theepauze in zou gaan.
In het tweede bedrijf schoot Willem Janssen naast na een goede actie van Felipe Gutiérrez. Ondanks het overwicht van de thuisploeg was het wederom FC Utrecht dat toesloeg. Boschker trapte over de bal, waarna Duplan eenvoudig de 0-2 kon laten aantekenen. FC Twente had daarna veel moeite om een gaatje te vinden in de defensie van het elftal van Jan Wouters. De rode kaart van Nana Asare viel te laat om er tegen tien man nog een slotoffensief uit te gooien.
Scoreverloop:
0-1 (09Â’) Cedric van der Gun
0-2 (59Â’) Edouard Duplan
Bijzonderheid:
Nana Asare (FC Utrecht) kreeg zijn tweede gele en dus rode kaart (90+2Â’)
LEES OOK:
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'