De Condé haalt uit: "Overwegen juridische stappen"

449
De Condé haalt uit:

KRC Genk is niet tevreden. Nadat de Limburgers eerder al hun beklag deden over de kalender voor de aankomende speeldagen, waarin ze OPVALLEND vaak op zondagavond werden ingepland, stoot er nu nóg een aspect van het speelschema tegen de borst in de Cegeka Arena. Van eind januari tot begin februari dreigt de vicekampioen namelijk maar liefst een negental internationals te moeten missen.


Reden daarvoor zijn de WK-kwalificatieduels die op dat moment worden afgewerkt in Azië en Amerika, bovenop de Afrika Cup. Terwijl andere landen de boel daarom eventjes stilleggen, is dat in België niet het geval. Integendeel: de Pro League laste zelfs nog een midweekspeeldag in. Hoewel die situatie uiteraard voor iedereen dezelfde is, dreigt zo vooral voor Genk een serieuze slok op de borrel. Zij zouden wellicht niet minder dan negen spelers moeten afstaan, en proberen daarom al sinds september de Pro League achter de schermen op andere gedachten te brengen.

Liefst zag de bekerhouder haar matchen in die periode verplaatst, zonder succes weliswaar. Bij de Pro League wijst men vooral op het feit dat het schema nog voor het seizoen door alle clubs werd goedgekeurd. "Die kalender was misleidend, want de extra interlands staan er niet in vermeld", kaatst Dimitri de Condé de bal in Het Laatste Nieuws echter terug. Hij is allerminst te spreken over het werk van de kalendermaker. "Daar zijn wij als club zelfs razend over. Dit is competitievervalsing en een manifest gebrek aan respect voor onze club, onze spelers en onze supporters."

JURIDISCHE STAPPEN
De Condé houdt zich niet in en neemt meteen ook de rest van de Pro League op de korrel. Zo stelde Genk intussen al een aantal alternatieve data voor, die evenwel op een 'njet' stuitten om diverse redenen waar de Head of Sports van de Limburgers zich niet in kan vinden. "Ongelooflijk. Als ik zoiets hoor, stopt het voor mij. Dan is het dringend tijd dat er echte voetbalmensen op die posities komen te zitten", aldus De Condé, wiens eigen voorzitter Peter Croonen nota bene tevens als preses van de Pro League acteert. Tot slot hekelt hij nog dat Genk alleen staat in dit verhaal.

"Ik heb diverse clubs gecontacteerd en die vielen uit de lucht. Ik snap ook wel dat als je maar één international hebt, je niet zo benadeeld bent als wij en niet staat te springen om uitstel toe te staan. Maar ik had van bepaalde clubs toch op iets meer Fair Play gerekend. Het competitief egoïsme zegeviert", aldus De Condé, die niet uitsluit dat Genk als laatste strohalm zelfs juridische stappen zal ondernemen. "Wij bekijken als club wat mogelijk is", klinkt het namelijk. "Maar met een beetje goodwill van de Pro League en andere clubs kon dit makkelijk opgelost worden."

LEES OOK: Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Vindt u dat Genk gelijk heeft?

Meest recent

Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

1
1
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

20
20
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

23
23
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

84
84
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

62
62
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

123
123
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

49
49
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

40
40
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

288
288
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

11
11
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

67
67
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

42
42
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

153
153
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

50
50
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

74
74
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

78
78
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

58
58
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

169
169
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

331
331
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

116
116
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

356
356
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

232
232
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

168
168

Meer sportnieuws