De Condé haalt uit: "Overwegen juridische stappen"

449
De Condé haalt uit:

KRC Genk is niet tevreden. Nadat de Limburgers eerder al hun beklag deden over de kalender voor de aankomende speeldagen, waarin ze OPVALLEND vaak op zondagavond werden ingepland, stoot er nu nóg een aspect van het speelschema tegen de borst in de Cegeka Arena. Van eind januari tot begin februari dreigt de vicekampioen namelijk maar liefst een negental internationals te moeten missen.


Reden daarvoor zijn de WK-kwalificatieduels die op dat moment worden afgewerkt in Azië en Amerika, bovenop de Afrika Cup. Terwijl andere landen de boel daarom eventjes stilleggen, is dat in België niet het geval. Integendeel: de Pro League laste zelfs nog een midweekspeeldag in. Hoewel die situatie uiteraard voor iedereen dezelfde is, dreigt zo vooral voor Genk een serieuze slok op de borrel. Zij zouden wellicht niet minder dan negen spelers moeten afstaan, en proberen daarom al sinds september de Pro League achter de schermen op andere gedachten te brengen.

Liefst zag de bekerhouder haar matchen in die periode verplaatst, zonder succes weliswaar. Bij de Pro League wijst men vooral op het feit dat het schema nog voor het seizoen door alle clubs werd goedgekeurd. "Die kalender was misleidend, want de extra interlands staan er niet in vermeld", kaatst Dimitri de Condé de bal in Het Laatste Nieuws echter terug. Hij is allerminst te spreken over het werk van de kalendermaker. "Daar zijn wij als club zelfs razend over. Dit is competitievervalsing en een manifest gebrek aan respect voor onze club, onze spelers en onze supporters."

JURIDISCHE STAPPEN
De Condé houdt zich niet in en neemt meteen ook de rest van de Pro League op de korrel. Zo stelde Genk intussen al een aantal alternatieve data voor, die evenwel op een 'njet' stuitten om diverse redenen waar de Head of Sports van de Limburgers zich niet in kan vinden. "Ongelooflijk. Als ik zoiets hoor, stopt het voor mij. Dan is het dringend tijd dat er echte voetbalmensen op die posities komen te zitten", aldus De Condé, wiens eigen voorzitter Peter Croonen nota bene tevens als preses van de Pro League acteert. Tot slot hekelt hij nog dat Genk alleen staat in dit verhaal.

"Ik heb diverse clubs gecontacteerd en die vielen uit de lucht. Ik snap ook wel dat als je maar één international hebt, je niet zo benadeeld bent als wij en niet staat te springen om uitstel toe te staan. Maar ik had van bepaalde clubs toch op iets meer Fair Play gerekend. Het competitief egoïsme zegeviert", aldus De Condé, die niet uitsluit dat Genk als laatste strohalm zelfs juridische stappen zal ondernemen. "Wij bekijken als club wat mogelijk is", klinkt het namelijk. "Maar met een beetje goodwill van de Pro League en andere clubs kon dit makkelijk opgelost worden."

LEES OOK: Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

Vindt u dat Genk gelijk heeft?

Meest recent

Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

1
1
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

51
51
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

107
107
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

33
33
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

33
33
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

43
43
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

66
66
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

38
38
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

242
242
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

164
164
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

188
188
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

183
183
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

238
238
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

181
181
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

101
101
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

59
59
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

161
161
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

71
71
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

81
81
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

132
132
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

93
93
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

142
142
Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde tegen Dinamo Zagreb een stuk beter dan tegen Cercle Brugge, maar verloor nu ...

318
318
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

35
35

Meer sportnieuws