De Condé haalt uit: "Overwegen juridische stappen"

449
De Condé haalt uit:

KRC Genk is niet tevreden. Nadat de Limburgers eerder al hun beklag deden over de kalender voor de aankomende speeldagen, waarin ze OPVALLEND vaak op zondagavond werden ingepland, stoot er nu nóg een aspect van het speelschema tegen de borst in de Cegeka Arena. Van eind januari tot begin februari dreigt de vicekampioen namelijk maar liefst een negental internationals te moeten missen.


Reden daarvoor zijn de WK-kwalificatieduels die op dat moment worden afgewerkt in Azië en Amerika, bovenop de Afrika Cup. Terwijl andere landen de boel daarom eventjes stilleggen, is dat in België niet het geval. Integendeel: de Pro League laste zelfs nog een midweekspeeldag in. Hoewel die situatie uiteraard voor iedereen dezelfde is, dreigt zo vooral voor Genk een serieuze slok op de borrel. Zij zouden wellicht niet minder dan negen spelers moeten afstaan, en proberen daarom al sinds september de Pro League achter de schermen op andere gedachten te brengen.

Liefst zag de bekerhouder haar matchen in die periode verplaatst, zonder succes weliswaar. Bij de Pro League wijst men vooral op het feit dat het schema nog voor het seizoen door alle clubs werd goedgekeurd. "Die kalender was misleidend, want de extra interlands staan er niet in vermeld", kaatst Dimitri de Condé de bal in Het Laatste Nieuws echter terug. Hij is allerminst te spreken over het werk van de kalendermaker. "Daar zijn wij als club zelfs razend over. Dit is competitievervalsing en een manifest gebrek aan respect voor onze club, onze spelers en onze supporters."

JURIDISCHE STAPPEN
De Condé houdt zich niet in en neemt meteen ook de rest van de Pro League op de korrel. Zo stelde Genk intussen al een aantal alternatieve data voor, die evenwel op een 'njet' stuitten om diverse redenen waar de Head of Sports van de Limburgers zich niet in kan vinden. "Ongelooflijk. Als ik zoiets hoor, stopt het voor mij. Dan is het dringend tijd dat er echte voetbalmensen op die posities komen te zitten", aldus De Condé, wiens eigen voorzitter Peter Croonen nota bene tevens als preses van de Pro League acteert. Tot slot hekelt hij nog dat Genk alleen staat in dit verhaal.

"Ik heb diverse clubs gecontacteerd en die vielen uit de lucht. Ik snap ook wel dat als je maar één international hebt, je niet zo benadeeld bent als wij en niet staat te springen om uitstel toe te staan. Maar ik had van bepaalde clubs toch op iets meer Fair Play gerekend. Het competitief egoïsme zegeviert", aldus De Condé, die niet uitsluit dat Genk als laatste strohalm zelfs juridische stappen zal ondernemen. "Wij bekijken als club wat mogelijk is", klinkt het namelijk. "Maar met een beetje goodwill van de Pro League en andere clubs kon dit makkelijk opgelost worden."

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Vindt u dat Genk gelijk heeft?

Meest recent

Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

1
1
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

16
16
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

19
19
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

15
15
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

89
89
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

61
61
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

243
243
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

288
288
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

334
334
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

104
104
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

224
224
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

151
151
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

414
414
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

304
304
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

198
198
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

447
447
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

560
560
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

219
219
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

185
185
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

449
449
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

530
530
4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Manchester United heeft een tegenvallende start van de Premier League genomen. De grootmacht telt ...

151
151
Gent blijft ongeslagen: "Dát is het verschil met vorig seizoen"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

103
103
‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Romelu Lukaku begon donderdag tegen AS Roma voor de zesde keer op rij op de bank bij ...

576
576

Meer sportnieuws