De Condé haalt uit: "Overwegen juridische stappen"

449 stemmen
De Condé haalt uit:

KRC Genk is niet tevreden. Nadat de Limburgers eerder al hun beklag deden over de kalender voor de aankomende speeldagen, waarin ze OPVALLEND vaak op zondagavond werden ingepland, stoot er nu nóg een aspect van het speelschema tegen de borst in de Cegeka Arena. Van eind januari tot begin februari dreigt de vicekampioen namelijk maar liefst een negental internationals te moeten missen.


Reden daarvoor zijn de WK-kwalificatieduels die op dat moment worden afgewerkt in Azië en Amerika, bovenop de Afrika Cup. Terwijl andere landen de boel daarom eventjes stilleggen, is dat in België niet het geval. Integendeel: de Pro League laste zelfs nog een midweekspeeldag in. Hoewel die situatie uiteraard voor iedereen dezelfde is, dreigt zo vooral voor Genk een serieuze slok op de borrel. Zij zouden wellicht niet minder dan negen spelers moeten afstaan, en proberen daarom al sinds september de Pro League achter de schermen op andere gedachten te brengen.

Liefst zag de bekerhouder haar matchen in die periode verplaatst, zonder succes weliswaar. Bij de Pro League wijst men vooral op het feit dat het schema nog voor het seizoen door alle clubs werd goedgekeurd. "Die kalender was misleidend, want de extra interlands staan er niet in vermeld", kaatst Dimitri de Condé de bal in Het Laatste Nieuws echter terug. Hij is allerminst te spreken over het werk van de kalendermaker. "Daar zijn wij als club zelfs razend over. Dit is competitievervalsing en een manifest gebrek aan respect voor onze club, onze spelers en onze supporters."

JURIDISCHE STAPPEN
De Condé houdt zich niet in en neemt meteen ook de rest van de Pro League op de korrel. Zo stelde Genk intussen al een aantal alternatieve data voor, die evenwel op een 'njet' stuitten om diverse redenen waar de Head of Sports van de Limburgers zich niet in kan vinden. "Ongelooflijk. Als ik zoiets hoor, stopt het voor mij. Dan is het dringend tijd dat er echte voetbalmensen op die posities komen te zitten", aldus De Condé, wiens eigen voorzitter Peter Croonen nota bene tevens als preses van de Pro League acteert. Tot slot hekelt hij nog dat Genk alleen staat in dit verhaal.

"Ik heb diverse clubs gecontacteerd en die vielen uit de lucht. Ik snap ook wel dat als je maar één international hebt, je niet zo benadeeld bent als wij en niet staat te springen om uitstel toe te staan. Maar ik had van bepaalde clubs toch op iets meer Fair Play gerekend. Het competitief egoïsme zegeviert", aldus De Condé, die niet uitsluit dat Genk als laatste strohalm zelfs juridische stappen zal ondernemen. "Wij bekijken als club wat mogelijk is", klinkt het namelijk. "Maar met een beetje goodwill van de Pro League en andere clubs kon dit makkelijk opgelost worden."

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Vindt u dat Genk gelijk heeft?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

14
14
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

63
63
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

185
185
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

122
122
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

63
63
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

211
211
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

79
79
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

255
255
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

94
94
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

66
66
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

17
17
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

43
43
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

492
492
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

229
229
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

92
92
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

82
82
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

142
142
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

417
417
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws