De Condé haalt uit: "Overwegen juridische stappen"

Foto: De Condé haalt uit:

KRC Genk is niet tevreden. Nadat de Limburgers eerder al hun beklag deden over de kalender voor de aankomende speeldagen, waarin ze OPVALLEND vaak op zondagavond werden ingepland, stoot er nu nóg een aspect van het speelschema tegen de borst in de Cegeka Arena. Van eind januari tot begin februari dreigt de vicekampioen namelijk maar liefst een negental internationals te moeten missen.


Reden daarvoor zijn de WK-kwalificatieduels die op dat moment worden afgewerkt in Azië en Amerika, bovenop de Afrika Cup. Terwijl andere landen de boel daarom eventjes stilleggen, is dat in België niet het geval. Integendeel: de Pro League laste zelfs nog een midweekspeeldag in. Hoewel die situatie uiteraard voor iedereen dezelfde is, dreigt zo vooral voor Genk een serieuze slok op de borrel. Zij zouden wellicht niet minder dan negen spelers moeten afstaan, en proberen daarom al sinds september de Pro League achter de schermen op andere gedachten te brengen.

Liefst zag de bekerhouder haar matchen in die periode verplaatst, zonder succes weliswaar. Bij de Pro League wijst men vooral op het feit dat het schema nog voor het seizoen door alle clubs werd goedgekeurd. "Die kalender was misleidend, want de extra interlands staan er niet in vermeld", kaatst Dimitri de Condé de bal in Het Laatste Nieuws echter terug. Hij is allerminst te spreken over het werk van de kalendermaker. "Daar zijn wij als club zelfs razend over. Dit is competitievervalsing en een manifest gebrek aan respect voor onze club, onze spelers en onze supporters."

JURIDISCHE STAPPEN
De Condé houdt zich niet in en neemt meteen ook de rest van de Pro League op de korrel. Zo stelde Genk intussen al een aantal alternatieve data voor, die evenwel op een 'njet' stuitten om diverse redenen waar de Head of Sports van de Limburgers zich niet in kan vinden. "Ongelooflijk. Als ik zoiets hoor, stopt het voor mij. Dan is het dringend tijd dat er echte voetbalmensen op die posities komen te zitten", aldus De Condé, wiens eigen voorzitter Peter Croonen nota bene tevens als preses van de Pro League acteert. Tot slot hekelt hij nog dat Genk alleen staat in dit verhaal.

"Ik heb diverse clubs gecontacteerd en die vielen uit de lucht. Ik snap ook wel dat als je maar één international hebt, je niet zo benadeeld bent als wij en niet staat te springen om uitstel toe te staan. Maar ik had van bepaalde clubs toch op iets meer Fair Play gerekend. Het competitief egoïsme zegeviert", aldus De Condé, die niet uitsluit dat Genk als laatste strohalm zelfs juridische stappen zal ondernemen. "Wij bekijken als club wat mogelijk is", klinkt het namelijk. "Maar met een beetje goodwill van de Pro League en andere clubs kon dit makkelijk opgelost worden."

POLL: Vindt u dat Genk gelijk heeft?

Bloedeloze partij tussen Gent en Charleroi krijgt geen winnaar

Assist Carrasco zet Atletico op weg naar waanzinnige comeback

Torrente: "Soms moet je de bodem bereiken"

Vandaag 23 Januari 2022

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Wedden op JPL: win jij 450 euro met 10 euro inzet op speeldag 23?

Vrijdagavond geven KV Oostende en Antwerp het startschot, maar ook op de rest van speeldag 23 in de ...

24

Gisteren 22 Januari 2022

{insert image alt}

Gent en Charleroi geven verklaring voor barslechte match

AA Gent en Charleroi kregen zaterdag een unieke kans om een rechtstreekse concurrent een tik toe te ...

38
{insert image alt}

Brys realistisch: "We moeten zorgen dat we in 1A blijven"

Marc Brys heeft de voorbije jaren nog weinig succes gehad tegen zijn ex-ploeg, want de trainer kon ...

43
{insert image alt}

Assist Carrasco zet Atletico op weg naar waanzinnige comeback

Atletico Madrid heeft zich weer herpakt na een lastige periode. Na de uitschakeling in de Supercup ...

69
{insert image alt}

'Anderlecht weet hoeveel het voor spits moet betalen'

Anderlecht moest het de voorbije weken stellen zonder Christian Kouamé, die met Ivoorkust op de ...

159
{insert image alt}

Bloedeloze partij tussen Gent en Charleroi krijgt geen winnaar

Charleroi en AA Gent zijn er niet in geslaagd om dichter bij de top vier te sluipen. De Carolo's en ...

46
{insert image alt}

Torrente: "Soms moet je de bodem bereiken"

Beerschot heeft zaterdag nog eens een teken van leven gegeven. De Ratten hebben tegen OHL hun derde ...

156
{insert image alt}

Angstzweet bij Seraing: "Rechtstaan en opnieuw knallen"

De degradatiestrijd werd zaterdagavond weer nieuw leven ingeblazen. Rode lantaarn Beerschot wist ...

42
{insert image alt}

'Club Brugge ziet Balanta vertrekken'

Club Brugge heeft zich tot dusver nog niet geroerd op de transfermarkt, op de in de zomer al ...

600
{insert image alt}

Kompany neemt één verrassende naam op in selectie

Zondag staan er nog enkele stevige affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Het wordt ...

214
{insert image alt}

De Bruyne evenaart Beckham en redt punt voor Man City

Manchester City heeft zaterdag een einde zien komen aan een reeks van maar liefst twaalf zeges op ...

189
{insert image alt}

Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

De degradatiestrijd is zaterdag weer een beetje spannender geworden. Rode lantaarn Beerschot zette ...

162
{insert image alt}

Genk kan tegen Union op aanwinst rekenen

KRC Genk zette vorige week alvast zijn jaar goed in met een klinkende zege tegen rode lantaarn ...

152
{insert image alt}

Dzeko bezorgt Inter in 90ste minuut alsnog drie punten

Inter nam het vanavond op tegen Venezia. De ex-club van Romelu Lukaku had het knap lastig tegen de ...

29
{insert image alt}

Opstellingen: Wissels bij Gent, geen Bayo bij Charleroi

Sporting Charleroi en AA Gent kwamen de afgelopen dagen vaak in het nieuws omtrent hun rol in het ...

50
{insert image alt}

Topaankopen van Club Brugge lijken helemaal afgeschreven

De transfers die Club Brugge in 2021 afrondde waren allerminst een succes. De Bruggelingen ...

660