Genk vangt bot bij Pro League, rampscenario dreigt

door
Genk vangt bot bij Pro League, rampscenario dreigt

Vorig jaar ging Genk als herfstkampioen de winterstop in, om vervolgens na een stevige dip en al even forse eindspurt op een zucht van de titel te stranden. Na de mislukte eerste seizoenshelft hopen de Limburgers ook nu weer na nieuwjaar een versnelling hoger te schakelen, al hangen er donkere wolken boven de Cegeka Arena.


Het Nieuwsblad merkt namelijk op dat Genk wel eens last zou kunnen ondervinden van haar vele internationals, die bij iedere interlandbreak over de hele wereld uitzwerven. Dat bleek de voorbije maanden wel vaker een probleem voor John van den Brom. Hij zag zo onder andere zijn Colombiaanse verdedigers al een aantal keren pas vlak voor een wedstrijd landen op Belgische bodem. In september werd daarom nog een competitieduel tegen Union al eens met een dag verzet.

Na de winterstop dreigt die situatie echter volledig te escaleren. Zo staat van 9 januari tot 6 februari de Afrika Cup op het programma, met Paul Onuachu (Nigeria) en Joseph Paintsil (Ghana) als mogelijke deelnemers. Hoewel ook andere clubs vermoedelijk enkele internationals zullen moeten afstaan, zou vooral de tijdelijke afwezigheid van Onuachu dus een bittere pil zijn voor Van den Brom. Bovendien maakt zijn land een goede kans om ver door te stoten op het toernooi.

NEGEN AFWEZIGEN
Tot overmaat van ramp vinden tussen 27 januari en 2 februari ook nog eens enkele WK-kwalificatieduels in Azië en Amerika plaats. Terwijl de competities in de rest van Europa dan worden stilgelegd, raast de actie in ons land onverstoord door. Met ook nog Daniel Muñoz, Jhon Lucumi, Carlos Cuesta, Angelo Preciado, Mark McKenzie, Iké Ugbo en Junya Ito dreigt Genk dan veruit het grootste slachtoffer te worden, met mogelijk maar liefst negen afwezigen. Daarom vroeg de vicekampioen bij de Pro League ook om uitstel, opvallend genoeg als enige topclub. Dat verzoek werd echter afgewezen.

LEES OOK: Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

Belachelijk dat er dan in België gevoetbald wordt?

Meest recent

Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

25
25
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: pikante details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

235
235
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

57
57
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

35
35
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

93
93
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

128
128
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

622
622
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

96
96
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

144
144
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

50
50
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

202
202
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

892
892
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

247
247
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

175
175
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

165
165
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

196
196
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

445
445
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

604
604
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

58
58
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

35
35
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

75
75
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

34
34
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

175
175
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

69
69

Meer sportnieuws