'AA Gent op weg naar fraaie transferbonus'

door
'AA Gent op weg naar fraaie transferbonus'

AA Gent begon wederom uiterst matig aan het seizoen, nadat het vorig jaar ook reeds grotendeels een rampzalige campagne achter de rug had. Nochtans verschenen de Buffalo's toen nog boordenvol ambitie aan de start. Alleen bleek het vertrek van Jonathan David een grotere aderlating dan gedacht.


De vandaag 21-jarige Canadees verkaste destijds voor een clubrecord van 27 miljoen richting Lille, waarmee hij zich in één klap ook tot duurste vertrekker ooit uit ons land kroonde. Toen al merkte AA Gent-voorzitter Ivan De Witte echter reeds meermaals fijntjes op dat het werkelijke bedrag eigenlijk zelfs nog een flink stuk hoger lag. "In totaal vangen we ongeveer 32 miljoen", klonk het immers stellig.

De Witte wees daarmee op een aantal variabelen die volgens hem aast met zekerheid ingevuld zouden worden. Diverse bronnen hadden het destijds dan ook over een vaste commissie van vijf miljoen bij een nieuwe transfer voor David, plus nog een niet nader genoemd percentage op de doorverkoop. Geen foute voorspelling, want in Franse media wordt de 23-voudig international nu aan PSG gelinkt.

BONUS VOOR BUFFALO'S
Hoeveel de Parijzenaars precies over hebben voor de jonge aanvaller, met acht goals in 13 competitieduels momenteel co-topschutter in de Ligue 1, is momenteel niet bekend. Wel neemt Lille ongetwijfeld geen genoegen met zijn geschatte marktwaarde van 35 miljoen. AA Gent rekent zich dus alvast rijk, al is het niet geweten hoeveel het doorverkooppercentage precies bedraagt. Hoe dan ook mag men zich in de Ghelamco Arena aan een fraaie bonus verwachten.

LEES OOK: Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

David zal de absolute top bereiken

Meest recent

'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

20
20
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

201
201
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

75
75
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

15
15
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

236
236
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

81
81
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

157
157
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

269
269
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

563
563
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

769
769
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

161
161
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

46
46
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

119
119
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

144
144
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

168
168
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

112
112
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

91
91
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

244
244
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

281
281
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

122
122
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

172
172
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

402
402
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

344
344
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

123
123
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

183
183

Meer sportnieuws