'AA Gent op weg naar fraaie transferbonus'

door
'AA Gent op weg naar fraaie transferbonus'

AA Gent begon wederom uiterst matig aan het seizoen, nadat het vorig jaar ook reeds grotendeels een rampzalige campagne achter de rug had. Nochtans verschenen de Buffalo's toen nog boordenvol ambitie aan de start. Alleen bleek het vertrek van Jonathan David een grotere aderlating dan gedacht.


De vandaag 21-jarige Canadees verkaste destijds voor een clubrecord van 27 miljoen richting Lille, waarmee hij zich in één klap ook tot duurste vertrekker ooit uit ons land kroonde. Toen al merkte AA Gent-voorzitter Ivan De Witte echter reeds meermaals fijntjes op dat het werkelijke bedrag eigenlijk zelfs nog een flink stuk hoger lag. "In totaal vangen we ongeveer 32 miljoen", klonk het immers stellig.

De Witte wees daarmee op een aantal variabelen die volgens hem aast met zekerheid ingevuld zouden worden. Diverse bronnen hadden het destijds dan ook over een vaste commissie van vijf miljoen bij een nieuwe transfer voor David, plus nog een niet nader genoemd percentage op de doorverkoop. Geen foute voorspelling, want in Franse media wordt de 23-voudig international nu aan PSG gelinkt.

BONUS VOOR BUFFALO'S
Hoeveel de Parijzenaars precies over hebben voor de jonge aanvaller, met acht goals in 13 competitieduels momenteel co-topschutter in de Ligue 1, is momenteel niet bekend. Wel neemt Lille ongetwijfeld geen genoegen met zijn geschatte marktwaarde van 35 miljoen. AA Gent rekent zich dus alvast rijk, al is het niet geweten hoeveel het doorverkooppercentage precies bedraagt. Hoe dan ook mag men zich in de Ghelamco Arena aan een fraaie bonus verwachten.

LEES OOK: Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

David zal de absolute top bereiken

Meest recent

'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

35
35
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

86
86
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

450
450
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

173
173
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

829
829
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

317
317
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

51
51
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

75
75
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

352
352
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

126
126
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

1494
1494
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

412
412
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

349
349
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

136
136
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

200
200
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

455
455
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

356
356
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

90
90
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

431
431
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

257
257
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

179
179
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

422
422
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

386
386
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

299
299

Meer sportnieuws