'AA Gent op weg naar fraaie transferbonus'

door
'AA Gent op weg naar fraaie transferbonus'

AA Gent begon wederom uiterst matig aan het seizoen, nadat het vorig jaar ook reeds grotendeels een rampzalige campagne achter de rug had. Nochtans verschenen de Buffalo's toen nog boordenvol ambitie aan de start. Alleen bleek het vertrek van Jonathan David een grotere aderlating dan gedacht.


De vandaag 21-jarige Canadees verkaste destijds voor een clubrecord van 27 miljoen richting Lille, waarmee hij zich in één klap ook tot duurste vertrekker ooit uit ons land kroonde. Toen al merkte AA Gent-voorzitter Ivan De Witte echter reeds meermaals fijntjes op dat het werkelijke bedrag eigenlijk zelfs nog een flink stuk hoger lag. "In totaal vangen we ongeveer 32 miljoen", klonk het immers stellig.

De Witte wees daarmee op een aantal variabelen die volgens hem aast met zekerheid ingevuld zouden worden. Diverse bronnen hadden het destijds dan ook over een vaste commissie van vijf miljoen bij een nieuwe transfer voor David, plus nog een niet nader genoemd percentage op de doorverkoop. Geen foute voorspelling, want in Franse media wordt de 23-voudig international nu aan PSG gelinkt.

BONUS VOOR BUFFALO'S
Hoeveel de Parijzenaars precies over hebben voor de jonge aanvaller, met acht goals in 13 competitieduels momenteel co-topschutter in de Ligue 1, is momenteel niet bekend. Wel neemt Lille ongetwijfeld geen genoegen met zijn geschatte marktwaarde van 35 miljoen. AA Gent rekent zich dus alvast rijk, al is het niet geweten hoeveel het doorverkooppercentage precies bedraagt. Hoe dan ook mag men zich in de Ghelamco Arena aan een fraaie bonus verwachten.

LEES OOK: Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

David zal de absolute top bereiken

Meest recent

Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

8
8
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

18
18
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

153
153
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

125
125
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

95
95
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

225
225
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

62
62
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

342
342
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

36
36
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

167
167
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

268
268
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

101
101
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

98
98
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

17
17
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

507
507
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

526
526
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

277
277
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

120
120
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

316
316
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

617
617
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

192
192
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

531
531
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

252
252

Meer sportnieuws