Duivels ontlopen absolute topfavorieten in WK-loting

1921 stemmen
Duivels ontlopen absolute topfavorieten in WK-loting

De WK-kwalificatiecampagne van de Rode Duivels zit er sinds dinsdagavond op. Roberto Martinez en zijn manschappen waren al zeker van hun ticket voor Qatar, het 1-1-gelijkspel op Wales deed er dus niet meer toe. Tijdens de loting op 1 april van volgend jaar zullen de Belgen hun tegenstanders te weten komen in de groepsfase.


De wereldvoetbalbond FIFA heeft de officiële lotingsprocedure wel nog niet bekend gemaakt. Maar in aanloop naar de vorige WK's werd telkens de FIFA-ranking gebruikt om de reekshoofden in Pot 1 aan te duiden. Iets wat normaal gezien opnieuw het geval zal zijn. Naast gastland Qatar, dat automatisch in de Pot 1 zit, zullen dus eerste zeven landen op wereldranglijst reekshoofd zijn.

De (oefen)interlands van maart worden weliswaar nog in rekening worden, een definitieve balans kan daardoor nog niet opgemaakt worden. Maar vermits ons land het kalenderjaar zal afsluiten op de eerste plaats van de FIFA-ranking, zullen ze sowieso in Pot 1 belanden. Op die manier ontlopen ze Frankrijk en Brazilië, die nu al getipt worden als de twee topfavorieten voor de eindzege. Ook Engeland, Argentinië en Spanje zijn allicht reekshoofd. Hetzelfde geldt voor Italië, maar dan moet de Europese kampioen zich eerst plaatsen via de barrages.

TOPAFFICHES
De status van reekshoofd betekent echter niet dat topaffiches in de groepsfase sowieso vermeden worden. Duitsland en Nederland zullen naar alle waarschijnlijkheid in Pot 2 belanden en zijn dus potentiële tegenstanders. In Afrika, Amerika en Azië zijn de kwalifcatiecampagnes zelfs verre van afgerond, ook daar kunnen nog enkele lastige ploegen uit de bus komen. Voorlopig is het dus nog wat koffiedik kijken, maar een clash tegen de twee grootste favorieten zit er in de groepsfase normaal gezien niet in.

LEES OOK: WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Wat is volgens u het beste voor de Duivels?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

59
59
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

0
0
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

72
72
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

79
79
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

189
189
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

187
187
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

226
226
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

119
119
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

136
136
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

64
64
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

316
316
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

382
382
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

30
30
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

83
83
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

190
190
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

75
75
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

123
123
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

91
91
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

575
575
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

271
271
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

381
381
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

218
218
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

271
271
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

73
73
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

303
303
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

186
186

Meer sportnieuws