Duivels ontlopen absolute topfavorieten in WK-loting

door
Duivels ontlopen absolute topfavorieten in WK-loting

De WK-kwalificatiecampagne van de Rode Duivels zit er sinds dinsdagavond op. Roberto Martinez en zijn manschappen waren al zeker van hun ticket voor Qatar, het 1-1-gelijkspel op Wales deed er dus niet meer toe. Tijdens de loting op 1 april van volgend jaar zullen de Belgen hun tegenstanders te weten komen in de groepsfase.


De wereldvoetbalbond FIFA heeft de officiële lotingsprocedure wel nog niet bekend gemaakt. Maar in aanloop naar de vorige WK's werd telkens de FIFA-ranking gebruikt om de reekshoofden in Pot 1 aan te duiden. Iets wat normaal gezien opnieuw het geval zal zijn. Naast gastland Qatar, dat automatisch in de Pot 1 zit, zullen dus eerste zeven landen op wereldranglijst reekshoofd zijn.

De (oefen)interlands van maart worden weliswaar nog in rekening worden, een definitieve balans kan daardoor nog niet opgemaakt worden. Maar vermits ons land het kalenderjaar zal afsluiten op de eerste plaats van de FIFA-ranking, zullen ze sowieso in Pot 1 belanden. Op die manier ontlopen ze Frankrijk en Brazilië, die nu al getipt worden als de twee topfavorieten voor de eindzege. Ook Engeland, Argentinië en Spanje zijn allicht reekshoofd. Hetzelfde geldt voor Italië, maar dan moet de Europese kampioen zich eerst plaatsen via de barrages.

TOPAFFICHES
De status van reekshoofd betekent echter niet dat topaffiches in de groepsfase sowieso vermeden worden. Duitsland en Nederland zullen naar alle waarschijnlijkheid in Pot 2 belanden en zijn dus potentiële tegenstanders. In Afrika, Amerika en Azië zijn de kwalifcatiecampagnes zelfs verre van afgerond, ook daar kunnen nog enkele lastige ploegen uit de bus komen. Voorlopig is het dus nog wat koffiedik kijken, maar een clash tegen de twee grootste favorieten zit er in de groepsfase normaal gezien niet in.

LEES OOK: ‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Wat is volgens u het beste voor de Duivels?

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

15
15
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

125
125
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

24
24
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

238
238
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

15
15
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

144
144
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

231
231
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

337
337
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

56
56
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

149
149
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

287
287
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

150
150
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

62
62
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

374
374
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

114
114
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

495
495
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

763
763
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

318
318
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

313
313
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1068
1068
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

75
75
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

525
525
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

197
197

Meer sportnieuws