Messi en kornuiten houden België op nummer één

door
Messi en kornuiten houden België op nummer één

Een overwinning op het veld van Wales bleek er uiteindelijk niet in te zitten, toch hebben Rode Duivels dinsdagavond een succesje geboekt. Zo zullen ze ook het kalenderjaar 2021 afsluiten als nummer één op de FIFA-ranking. Eerste achtervolger Brazilië geraakte namelijk niet voorbij zijn aartsrivaal Argentinië.


De Belgen hebben al bij al een tegenvallend 2021 achter de rug. Het EK eindigde bijvoorbeeld al in de kwartfinales en de Final Four van de Nations League leverde enkel twee nederlagen op. De Brazilianen haalden dan weer de finale van de Copa America en waren ronduit impressionant tijdens de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificatiecampagne. Hierdoor konden de Goddelijke Kanaries naderen tot op 6 punten.

Beter doen dat de Duivels op Wales deden, betekende dus dat de Seleçao bovenaan de wereldranking kwamen te staan. Maar zover kwam het niet. Na een erg povere wedstrijd, die vooral gekenmerkt werd door veel duels, hielden Argentinië en Brazilië het uiteindelijk op 0-0. De bezoekers waren weliswaar nog het dichtst bij de zege, maar een poging van Fred barste uiteen op de lat. Bij de thuisploeg begon Lionel Messi aan de aftrap. De superster van PSG kon zijn stempel echter onvoldoende drukken.

ZEKER VAN WK
Ondanks de erg matige clash, hadden ook de Argentijnen achteraf reden tot vieren. Door het gelijke spel van Colombia tegen Paraguay (eveneens 0-0), zijn de Albiceleste immers zeker van hun deelname aan het WK in Qatar. Brazilië, dat ruim op kop staat in de CONMEBOL-poule, was eerder al zeker van zijn ticket.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Brazilië is nu al dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

19
19
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

51
51
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

67
67
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

47
47
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

91
91
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

52
52
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

101
101
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

58
58
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

97
97
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

89
89
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

141
141
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

267
267
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

605
605
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

249
249
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

112
112
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

98
98
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

88
88
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

248
248
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

130
130
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

184
184
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

105
105
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

289
289
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

252
252

Meer sportnieuws