Messi en kornuiten houden België op nummer één

160
Messi en kornuiten houden België op nummer één

Een overwinning op het veld van Wales bleek er uiteindelijk niet in te zitten, toch hebben Rode Duivels dinsdagavond een succesje geboekt. Zo zullen ze ook het kalenderjaar 2021 afsluiten als nummer één op de FIFA-ranking. Eerste achtervolger Brazilië geraakte namelijk niet voorbij zijn aartsrivaal Argentinië.


De Belgen hebben al bij al een tegenvallend 2021 achter de rug. Het EK eindigde bijvoorbeeld al in de kwartfinales en de Final Four van de Nations League leverde enkel twee nederlagen op. De Brazilianen haalden dan weer de finale van de Copa America en waren ronduit impressionant tijdens de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificatiecampagne. Hierdoor konden de Goddelijke Kanaries naderen tot op 6 punten.

Beter doen dat de Duivels op Wales deden, betekende dus dat de Seleçao bovenaan de wereldranking kwamen te staan. Maar zover kwam het niet. Na een erg povere wedstrijd, die vooral gekenmerkt werd door veel duels, hielden Argentinië en Brazilië het uiteindelijk op 0-0. De bezoekers waren weliswaar nog het dichtst bij de zege, maar een poging van Fred barste uiteen op de lat. Bij de thuisploeg begon Lionel Messi aan de aftrap. De superster van PSG kon zijn stempel echter onvoldoende drukken.

ZEKER VAN WK
Ondanks de erg matige clash, hadden ook de Argentijnen achteraf reden tot vieren. Door het gelijke spel van Colombia tegen Paraguay (eveneens 0-0), zijn de Albiceleste immers zeker van hun deelname aan het WK in Qatar. Brazilië, dat ruim op kop staat in de CONMEBOL-poule, was eerder al zeker van zijn ticket.

Brazilië is nu al dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want een paar uur na het ontslag van ...

15
15
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

35
35
'Club Brugge breekt record: eerste Tresoldi-bod onderweg'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

105
105
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

67
67
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

91
91
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

151
151
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

126
126
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

204
204
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

268
268
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

153
153
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

213
213
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

96
96
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

76
76
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

226
226
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

46
46
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

126
126
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

224
224
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

858
858
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

105
105
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

167
167
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

207
207
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

243
243
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

80
80
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

143
143
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

145
145

Meer sportnieuws