Messi en kornuiten houden België op nummer één

door
Messi en kornuiten houden België op nummer één

Een overwinning op het veld van Wales bleek er uiteindelijk niet in te zitten, toch hebben Rode Duivels dinsdagavond een succesje geboekt. Zo zullen ze ook het kalenderjaar 2021 afsluiten als nummer één op de FIFA-ranking. Eerste achtervolger Brazilië geraakte namelijk niet voorbij zijn aartsrivaal Argentinië.


De Belgen hebben al bij al een tegenvallend 2021 achter de rug. Het EK eindigde bijvoorbeeld al in de kwartfinales en de Final Four van de Nations League leverde enkel twee nederlagen op. De Brazilianen haalden dan weer de finale van de Copa America en waren ronduit impressionant tijdens de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificatiecampagne. Hierdoor konden de Goddelijke Kanaries naderen tot op 6 punten.

Beter doen dat de Duivels op Wales deden, betekende dus dat de Seleçao bovenaan de wereldranking kwamen te staan. Maar zover kwam het niet. Na een erg povere wedstrijd, die vooral gekenmerkt werd door veel duels, hielden Argentinië en Brazilië het uiteindelijk op 0-0. De bezoekers waren weliswaar nog het dichtst bij de zege, maar een poging van Fred barste uiteen op de lat. Bij de thuisploeg begon Lionel Messi aan de aftrap. De superster van PSG kon zijn stempel echter onvoldoende drukken.

ZEKER VAN WK
Ondanks de erg matige clash, hadden ook de Argentijnen achteraf reden tot vieren. Door het gelijke spel van Colombia tegen Paraguay (eveneens 0-0), zijn de Albiceleste immers zeker van hun deelname aan het WK in Qatar. Brazilië, dat ruim op kop staat in de CONMEBOL-poule, was eerder al zeker van zijn ticket.

Brazilië is nu al dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

KVM voorlopig derde: eerste thuisgoal magere troost Dender

KV Mechelen heeft zondagnamiddag beslag gelegd op een voorlopige derde plaats in de Jupiler Pro ...

20
20
STVV-Anderlecht: Hasi dropt grote verrassing in basisploeg

RSC Anderlecht wil zondag zijn eerste zege op verplaatsing pakken sinds 17 augustus. Dat wordt ...

116
116
Nederlands voetbal in shock: Drenthe getroffen door herseninfarct

Het Nederlandse voetbal werd zondag opgeschrikt voor heftig nieuws omtrent Royston Drenthe. De ...

46
46
Extra opdoffer Antwerp: sanctie dreigt na fiasco in Luik

Antwerp FC moet maandagnamiddag naar Luik afzakken voor de resterende minuten van het duel tegen ...

121
121
Genk genekt bij penaltyfase? Boeckx velt helder verdict

KRC Genk is er zondagmiddag niet in geslaagd om de drie punten te pakken op het veld van Cercle ...

233
233
'Real haalt uit op transfermarkt: driekoppig lijstje gelekt'

Real Madrid staat volgende week voor een zwaar tweeluik tegen Juventus en FC Barcelona. Ondertussen ...

95
95
Club naar Bayern: Hayen verstuurt hevige waarschuwing

In de Champions League staat Club Brugge komende woensdag voor een enorme uitdaging. Dan wacht een ...

213
213
Genk overtuigt wéér niet: penalty bezorgt Cercle verdiend punt

KRC Genk is er ook vlak na de interland-break niet in geslaagd om een overtuigende indruk achter te ...

151
151
'Hasi sleutelt aan basiself: vaste titularis moet vrezen'

Nu de bestuursstructuur weer op punt staat, wil RSC Anderlecht zijn nieuwe bazen plezieren met een ...

205
205
'Bayern bibbert en beeft: opzienbarende droomjob Kompany'

Bayern München blijft dit seizoen bijzonder hoge toppen scheren en won tot dusver al zijn ...

449
449
Spanning Antwerp loopt op: ontslag Wils terug op tafel?

Antwerp FC moet maandag opnieuw naar Luik reizen om de resterende minuten van de gestaakte match ...

267
267
Jonge Duivel pijnigt Paris Saint-Germain: L'Equipe lyrisch

In de Franse Ligue 1 heeft titelverdediger Paris Saint-Germain vrijdagavond puntenverlies geleden na ...

128
128
'Hayen laat Club-speler links liggen: exit dreigt na 105 matchen'

Club Brugge pakte zaterdag de volle buit op het veld van OH Leuven (0-1), maar liet allesbehalve een ...

731
731
"Belachelijk" - Antwerp dubbel benadeeld na bierbeker-gate

De opener van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is geëindigd in mineur. Nadat er ...

588
588
De Bruyne ergert zich rot: ploegmaat krijgt volle laag

SSC Napoli heeft het seizoen met een flinke domper hervat. De Italiaanse titelverdediger liet in de ...

386
386
Cercle-Genk: Fink grijpt stevig in met vier wissels

KRC Genk liet vlak voor de interland-break een erg matige indruk achter en wil zo snel mogelijk ...

60
60
Harde keuzes Hasi: Anderlecht-duo al op zijspoor

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan verse krachten in huis. Een aantal van die ...

374
374
TRANSFERUURTJE: 'Genk strijdt met Anderlecht, Duivel móét weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
‘Legende’ Vossen hoort keiharde boodschap bij Zulte

Jelle Vossen was vorig seizoen de grote man bij Zulte Waregem. Essevee pakte de titel in de ...

318
318
Hubert grijpt in bij Union en drukt meteen stempel

Union SG zag hoofdtrainer Sebastien Pocognoli naar AS Monaco verkassen en David Hubert werd ...

109
109
Olivier Deschacht verbouwereerd: "Jij gaat zwijgen nu!"

Olivier Deschacht blijft ook na zijn carrière de gemoederen beroeren. De voormalig speler van ...

79
79
Zulte Waregem ruikt jackpot: goudhaantje bestormt JPL

Zulte Waregem werd vorig seizoen kampioen in de Challenger Pro League en promoveerde naar de Jupiler ...

230
230
Verrassende Club Brugge-speler krijgt volle laag na OHL

Club Brugge won met het kleinste verschil van Oud-Heverlee Leuven. Blauw-Zwart staat voor een ...

560
560
Pocognoli direct in oog van de storm: clash met ster

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco. Bij de Brusselse club maakte de ...

155
155
Vrancken waarschuwt Anderlecht: “Als we dat doen…”

STVV maakt zich op voor het topduel tegen RSC Anderlecht. Dat is de nummer vijf tegen de nummer ...

177
177

Meer sportnieuws