Messi en kornuiten houden België op nummer één

door
Messi en kornuiten houden België op nummer één

Een overwinning op het veld van Wales bleek er uiteindelijk niet in te zitten, toch hebben Rode Duivels dinsdagavond een succesje geboekt. Zo zullen ze ook het kalenderjaar 2021 afsluiten als nummer één op de FIFA-ranking. Eerste achtervolger Brazilië geraakte namelijk niet voorbij zijn aartsrivaal Argentinië.


De Belgen hebben al bij al een tegenvallend 2021 achter de rug. Het EK eindigde bijvoorbeeld al in de kwartfinales en de Final Four van de Nations League leverde enkel twee nederlagen op. De Brazilianen haalden dan weer de finale van de Copa America en waren ronduit impressionant tijdens de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificatiecampagne. Hierdoor konden de Goddelijke Kanaries naderen tot op 6 punten.

Beter doen dat de Duivels op Wales deden, betekende dus dat de Seleçao bovenaan de wereldranking kwamen te staan. Maar zover kwam het niet. Na een erg povere wedstrijd, die vooral gekenmerkt werd door veel duels, hielden Argentinië en Brazilië het uiteindelijk op 0-0. De bezoekers waren weliswaar nog het dichtst bij de zege, maar een poging van Fred barste uiteen op de lat. Bij de thuisploeg begon Lionel Messi aan de aftrap. De superster van PSG kon zijn stempel echter onvoldoende drukken.

ZEKER VAN WK
Ondanks de erg matige clash, hadden ook de Argentijnen achteraf reden tot vieren. Door het gelijke spel van Colombia tegen Paraguay (eveneens 0-0), zijn de Albiceleste immers zeker van hun deelname aan het WK in Qatar. Brazilië, dat ruim op kop staat in de CONMEBOL-poule, was eerder al zeker van zijn ticket.

Brazilië is nu al dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

82
82
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

115
115
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

191
191
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

98
98
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

56
56
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

37
37
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

211
211
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

369
369
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

218
218
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

128
128
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

367
367
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

195
195
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

368
368
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

162
162
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

92
92
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

644
644
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

308
308
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

729
729
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

503
503
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

306
306
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

192
192
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

161
161
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

121
121
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

109
109

Meer sportnieuws