Messi en kornuiten houden België op nummer één

door
Messi en kornuiten houden België op nummer één

Een overwinning op het veld van Wales bleek er uiteindelijk niet in te zitten, toch hebben Rode Duivels dinsdagavond een succesje geboekt. Zo zullen ze ook het kalenderjaar 2021 afsluiten als nummer één op de FIFA-ranking. Eerste achtervolger Brazilië geraakte namelijk niet voorbij zijn aartsrivaal Argentinië.


De Belgen hebben al bij al een tegenvallend 2021 achter de rug. Het EK eindigde bijvoorbeeld al in de kwartfinales en de Final Four van de Nations League leverde enkel twee nederlagen op. De Brazilianen haalden dan weer de finale van de Copa America en waren ronduit impressionant tijdens de Zuid-Amerikaanse WK-kwalificatiecampagne. Hierdoor konden de Goddelijke Kanaries naderen tot op 6 punten.

Beter doen dat de Duivels op Wales deden, betekende dus dat de Seleçao bovenaan de wereldranking kwamen te staan. Maar zover kwam het niet. Na een erg povere wedstrijd, die vooral gekenmerkt werd door veel duels, hielden Argentinië en Brazilië het uiteindelijk op 0-0. De bezoekers waren weliswaar nog het dichtst bij de zege, maar een poging van Fred barste uiteen op de lat. Bij de thuisploeg begon Lionel Messi aan de aftrap. De superster van PSG kon zijn stempel echter onvoldoende drukken.

ZEKER VAN WK
Ondanks de erg matige clash, hadden ook de Argentijnen achteraf reden tot vieren. Door het gelijke spel van Colombia tegen Paraguay (eveneens 0-0), zijn de Albiceleste immers zeker van hun deelname aan het WK in Qatar. Brazilië, dat ruim op kop staat in de CONMEBOL-poule, was eerder al zeker van zijn ticket.

LEES OOK: Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Brazilië is nu al dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

17
17
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

80
80
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend?

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

140
140
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

148
148
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

311
311
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

170
170
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

48
48
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

270
270
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

55
55
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

210
210
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

171
171
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

87
87
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

250
250
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

184
184
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

111
111
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

334
334
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

179
179
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

139
139
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

255
255
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

94
94
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

318
318
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

156
156
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

924
924
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

107
107

Meer sportnieuws