Eden Hazard zit nu helemáál aan de grond: ‘Triest!’

door
Eden Hazard zit nu helemáál aan de grond: ‘Triest!’

De Rode Duivels hebben zaterdagavond voor een unicum gezorgd door zich voor de vijfde keer op rij te plaatsen voor de eindronde van een EK of WK. Een 3-1-zege tegen Estland was voldoende om het ticket voor Qatar 2022 binnen te halen. Een geslaagde avond dus voor de Belgen, al was dat niet voor iedereen het geval.


Achterin bijvoorbeeld, maakten Jason Denayer en Jan Vertonghen geen goede beurt bij de overbodige tegengoal. Maar vooral het optreden van Eden Hazard was behoorlijk zorgwekkend. De aanvaller startte voor het eerst sinds de halve finale van de Nations League nog eens aan een wedstrijd. Hij probeerde in eerste instantie ook om zijn stempel te drukken, maar zijn acties leverden amper iets op. En na al de fysieke problemen van de voorbije jaren heeft Hazard serieus ingeboet op zijn ooit zo verschroeiende versnelling. Bovendien liet hij enkele frappante missers noteren.

Ook analist Peter Vandenbempt was in negatieve zin verbaasd door de zwakke match van de aanvoerder, die na een uurtje al naar de kant werd gehaald. "Hazard verstopte zich niet en wou acties maken, maar het was triest om te zien. Met als negatieve uitschieter zijn 2 kansen, zeker die in de eerste helft, toen hij knullig de bal uit zijn voeten liet nemen. Zijn gebrek aan matchritme zal zeker spelen. We zagen in de Nations League al hoe de versnelling ontbrak en hoe hij zijn acties vooral in de breedte maakte. Nu kregen we de bevestiging", klinkt het bij Sporza.

TRANSFER?
Op langer termijn wil Vandenbempt de alarmbel echter nog niet luiden, zo kan er nog heel wat veranderen in aanloop naar het WK. Maar het belangrijkste lijkt dat Hazard weer regelmatig aan speelminuten komt. De vraag is evenwel of dat bij Real Madrid ook zal lukken. Een (tijdelijk) vertrek tijdens de wintermercato lijkt meer en meer de beste oplossing.

LEES OOK: Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Hazard moet in januari weg bij Real Madrid ...

Meest recent

Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

44
44
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

21
21
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

83
83
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

265
265
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

105
105
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

123
123
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

219
219
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

557
557
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

225
225
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

308
308
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

298
298
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

355
355
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

234
234
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

91
91
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

767
767
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

174
174
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

544
544
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

169
169
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

348
348
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

184
184
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

179
179
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

403
403
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

612
612
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

131
131
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

753
753

Meer sportnieuws