Eén Rode Duivel de mist in tegen Estland

178 stemmen
Eén Rode Duivel de mist in tegen Estland

Binnen een jaar mag de nationale driekleur weer van stal gehaald worden, de Rode Duivels hebben zich namelijk geplaatst voor het WK 2022. Een logische zege tegen Estland was voldoende om het ticket te verzilveren. Maar ook tegen het nummer 105 op de FIFA-ranking lukte het niet om de nul te houden.


Sinds het voorbije EK werd enkel tegen Tsjechië (3-0) en Wit-Rusland (0-1) een clean-sheet geboekt. Dat had tegen Estland eigenlijk opnieuw het geval moeten zijn. Thibaut Courtois moest amper in actie komen, de bezoekers waren offensief gezien onmondig. Maar bij een 2-0-voorsprong liep het toch weer fout. Zo kreeg Erik Sorga alle ruimte om een rebound tegen de touwen te werken. Een compleet overbodige tegentreffer.

En daar gingen toch enkele fouten aan vooraf. Jan Vertonghen reageerde bijvoorbeeld te laks na de redding van Courtois. Maar vooral Jason Denayer had veel beter moeten verdedigen op de voorafgaande poging van Rauno Sappinen. "Er werd maar één fout gemaakt. Dat was Denayer die de mist in ging bij het tegendoelpunt", stelde ex-Rode Duivel en analist Philippe Albert dan ook bij RTBF.

GEBREK AAN FOCUS
De sterkhouder van Olympique Lyon speelde voorts nochtans vanuit een zetel en werd amper in moeilijkheden gebracht. Het leek dus vooral een gebrek aan concentratie. "Ik ben er zeker van dat Courtois zal klagen. In zo'n matchen moet je gefocust blijven. Bij 2-0 kan je zo'n doelpunten niet slikken. En mag je je niet laten passeren zoals dat bij Denayer gebeurd", aldus analist Joachim Mununga.

LEES OOK: Imke Courtois geeft basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

Denayer was de minste Duivel in de defensie ...

Meest recent

Imke Courtois geeft basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

35
35
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

37
37
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

171
171
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

65
65
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

265
265
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

44
44
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

301
301
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

533
533
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

207
207
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

265
265
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

85
85
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

804
804
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

453
453
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

133
133
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

419
419
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

532
532
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

74
74
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

102
102
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

199
199
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

55
55
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

468
468
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

461
461
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

248
248
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

158
158

Meer sportnieuws