Eén Rode Duivel de mist in tegen Estland

door
Eén Rode Duivel de mist in tegen Estland

Binnen een jaar mag de nationale driekleur weer van stal gehaald worden, de Rode Duivels hebben zich namelijk geplaatst voor het WK 2022. Een logische zege tegen Estland was voldoende om het ticket te verzilveren. Maar ook tegen het nummer 105 op de FIFA-ranking lukte het niet om de nul te houden.


Sinds het voorbije EK werd enkel tegen Tsjechië (3-0) en Wit-Rusland (0-1) een clean-sheet geboekt. Dat had tegen Estland eigenlijk opnieuw het geval moeten zijn. Thibaut Courtois moest amper in actie komen, de bezoekers waren offensief gezien onmondig. Maar bij een 2-0-voorsprong liep het toch weer fout. Zo kreeg Erik Sorga alle ruimte om een rebound tegen de touwen te werken. Een compleet overbodige tegentreffer.

En daar gingen toch enkele fouten aan vooraf. Jan Vertonghen reageerde bijvoorbeeld te laks na de redding van Courtois. Maar vooral Jason Denayer had veel beter moeten verdedigen op de voorafgaande poging van Rauno Sappinen. "Er werd maar één fout gemaakt. Dat was Denayer die de mist in ging bij het tegendoelpunt", stelde ex-Rode Duivel en analist Philippe Albert dan ook bij RTBF.

GEBREK AAN FOCUS
De sterkhouder van Olympique Lyon speelde voorts nochtans vanuit een zetel en werd amper in moeilijkheden gebracht. Het leek dus vooral een gebrek aan concentratie. "Ik ben er zeker van dat Courtois zal klagen. In zo'n matchen moet je gefocust blijven. Bij 2-0 kan je zo'n doelpunten niet slikken. En mag je je niet laten passeren zoals dat bij Denayer gebeurd", aldus analist Joachim Mununga.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Denayer was de minste Duivel in de defensie ...

Meest recent

‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

19
19
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

14
14
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

32
32
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

152
152
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

21
21
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

74
74
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

41
41
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

245
245
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

20
20
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

237
237
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

55
55
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

116
116
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

28
28
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

61
61
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

96
96
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

62
62
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

43
43
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

21
21
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

87
87
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

40
40
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

759
759
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

249
249
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

314
314
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

108
108

Meer sportnieuws