'Xavi krijgt belachelijk transferbudget bij Barcelona'

door
'Xavi krijgt belachelijk transferbudget bij Barcelona'

Xavi Hernandez werd afgelopen maandag officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. De voormalige middenvelder/clublegende moet de Catalanen weer doen aanknopen met de gloriedagen van in zijn periode als speler. Maar dat dreigt een werk van lange adem te worden.


Xavi liet er na zijn voorstelling geen gras overgroeien. De voorbije dagen spendeerde hij met zijn niet-internationals op het trainingsveld, terwijl zou hij ook al een tiental strikte regels hebben doorgevoerd. Daarnaast zal er deze interland-break ongetwijfeld al samengezeten worden met het bestuur om de komende transferperiode door te spreken. Al kan de nieuwe hoofdcoach best geen grote verwachtingen hebben. Zo meldt ESPN dat er (voorlopig) slechts een budget van 10 miljoen euro beschikbaar zal zijn om te spenderen tijdens de wintermercato.

Voorzitter Joan Laporta liet onlangs nochtans verstaan dat er middelen zouden zijn voor minstens drie aanwinsten, terwijl CEO Ferran Reverter beweerde dat er zeker 20 miljoen euro zou worden vrijgemaakt. Maar sindsdien werden de contracten van Pedri en Ansu Fati opengebroken, wat een hap uit het uitgavenbudget nam. Ook de trainerswissel was uiteraard kostelijk, al zou er nog geen sluitend akkoord zijn over de opstapvergoeding van Ronald Koeman.

FLANKAANVALLER
Het budget zou mogelijk wel nog kunnen toenemen indien Barça erin slaagt bepaalde spelers van de hand te doen, zodat de druk op de salarisuitgaven wat afneemt. Iets waar Xavi natuurlijk op hoopt. De trainer zou zeker een extra aanvaller willen aantrekken, iemand die ook uit de voeten kan op de flanken. Indien er daarna nog iets over blijft, kan er ook naar andere posities gekeken worden. Maar met slechts 10 miljoen euro wordt het al een heuse klus om één geschikte flankaanvaller te vinden.

LEES OOK: 'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

Barça pakt dit seizoen geen grote prijs ...

Meest recent

Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

40
40
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

58
58
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

33
33
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

70
70
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

60
60
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

106
106
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

63
63
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

500
500
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

475
475
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

50
50
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

539
539
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

247
247
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

173
173
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

154
154
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

442
442
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

378
378
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

80
80
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

188
188
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

273
273
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

158
158
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

547
547
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

984
984
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

169
169
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

799
799
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

443
443

Meer sportnieuws