Speeltijd voorbij: Xavi lanceert 10 strenge regels bij Barça

1537
Speeltijd voorbij: Xavi lanceert 10 strenge regels bij Barça

Bij FC Barcelona ging maandag een nieuw hoofdstuk van start. Zo werd clublegende Xavi Hernandez aangesteld als hoofdcoach bij de Catalaanse grootmacht. Hij krijgt de lastige taak om de gevallen topclub weer te doen aanknopen met de Europese top en dus is er geen tijd te verliezen.


Door het uitzwermen van de internationals heeft Xavi momenteel slechts een beperkt aantal spelers ter beschikking op training. Dat maakt het voor hem natuurlijk gemakkelijker om de beschikbare krachten goed te beoordelen. Bovendien heeft hij hierdoor ook wat meer tijd om andere zaken op punt te zetten. Volgens de Spaanse krant AS lanceerde hij bijvoorbeeld een tiental strikte regels, die voor een uiterst professionele werkomgeving moeten zorgen.

Ten eerste worden spelers anderhalf uur voor de start van de training al op de club verwacht. Voor leden van de staf is dat zelfs twee uur op voorhand. Daarnaast worden de spelers verplicht om te eten in het trainingscomplex. Xavi eist ook dat iedereen alles geeft op training, de kantjes mogen er niet vanaf gelopen worden. Verder werd het boete-systeem weer ingevoerd. Die boetes worden overigens verdubbeld als iemand herhaaldelijk in de fout gaat.

OOK NAAST HET VELD
Een zestal strenge, maar wel logische regels. AS stelt echter dat Xavi nog een stap verder gaat. Zo zullen de spelers ook naast het veld gemonitord worden. Riskante activiteiten buiten de club worden verboden. En minstens twee dagen voor de wedstrijd moeten de spelers vóór middernacht thuis zijn. Tot slot vindt Xavi een goed imago essentieel. Spelers moeten zich professioneel gedragen, zowel op als naast het veld.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Mag een trainer inspraak hebben in het privéleven van spelers?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

8
8
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

30
30
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

94
94
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

25
25
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

27
27
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

44
44
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

60
60
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

94
94
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

116
116
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

53
53
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

282
282
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

602
602
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

75
75
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

23
23
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

149
149
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

153
153
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

182
182
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

334
334
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

649
649
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

243
243
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

197
197
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

587
587
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

101
101

Meer sportnieuws