Speeltijd voorbij: Xavi lanceert 10 strenge regels bij Barça

door
Speeltijd voorbij: Xavi lanceert 10 strenge regels bij Barça

Bij FC Barcelona ging maandag een nieuw hoofdstuk van start. Zo werd clublegende Xavi Hernandez aangesteld als hoofdcoach bij de Catalaanse grootmacht. Hij krijgt de lastige taak om de gevallen topclub weer te doen aanknopen met de Europese top en dus is er geen tijd te verliezen.


Door het uitzwermen van de internationals heeft Xavi momenteel slechts een beperkt aantal spelers ter beschikking op training. Dat maakt het voor hem natuurlijk gemakkelijker om de beschikbare krachten goed te beoordelen. Bovendien heeft hij hierdoor ook wat meer tijd om andere zaken op punt te zetten. Volgens de Spaanse krant AS lanceerde hij bijvoorbeeld een tiental strikte regels, die voor een uiterst professionele werkomgeving moeten zorgen.

Ten eerste worden spelers anderhalf uur voor de start van de training al op de club verwacht. Voor leden van de staf is dat zelfs twee uur op voorhand. Daarnaast worden de spelers verplicht om te eten in het trainingscomplex. Xavi eist ook dat iedereen alles geeft op training, de kantjes mogen er niet vanaf gelopen worden. Verder werd het boete-systeem weer ingevoerd. Die boetes worden overigens verdubbeld als iemand herhaaldelijk in de fout gaat.

OOK NAAST HET VELD
Een zestal strenge, maar wel logische regels. AS stelt echter dat Xavi nog een stap verder gaat. Zo zullen de spelers ook naast het veld gemonitord worden. Riskante activiteiten buiten de club worden verboden. En minstens twee dagen voor de wedstrijd moeten de spelers vóór middernacht thuis zijn. Tot slot vindt Xavi een goed imago essentieel. Spelers moeten zich professioneel gedragen, zowel op als naast het veld.

LEES OOK: Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

Mag een trainer inspraak hebben in het privéleven van spelers?

Meest recent

Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

40
40
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

103
103
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

133
133
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

85
85
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

496
496
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

309
309
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

97
97
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

282
282
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

210
210
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

735
735
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

78
78
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

142
142
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

170
170
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

488
488
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

241
241
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

96
96
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

356
356
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

314
314
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

186
186
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

500
500
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

274
274
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

611
611
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69

Meer sportnieuws