Speeltijd voorbij: Xavi lanceert 10 strenge regels bij Barça

door
Speeltijd voorbij: Xavi lanceert 10 strenge regels bij Barça

Bij FC Barcelona ging maandag een nieuw hoofdstuk van start. Zo werd clublegende Xavi Hernandez aangesteld als hoofdcoach bij de Catalaanse grootmacht. Hij krijgt de lastige taak om de gevallen topclub weer te doen aanknopen met de Europese top en dus is er geen tijd te verliezen.


Door het uitzwermen van de internationals heeft Xavi momenteel slechts een beperkt aantal spelers ter beschikking op training. Dat maakt het voor hem natuurlijk gemakkelijker om de beschikbare krachten goed te beoordelen. Bovendien heeft hij hierdoor ook wat meer tijd om andere zaken op punt te zetten. Volgens de Spaanse krant AS lanceerde hij bijvoorbeeld een tiental strikte regels, die voor een uiterst professionele werkomgeving moeten zorgen.

Ten eerste worden spelers anderhalf uur voor de start van de training al op de club verwacht. Voor leden van de staf is dat zelfs twee uur op voorhand. Daarnaast worden de spelers verplicht om te eten in het trainingscomplex. Xavi eist ook dat iedereen alles geeft op training, de kantjes mogen er niet vanaf gelopen worden. Verder werd het boete-systeem weer ingevoerd. Die boetes worden overigens verdubbeld als iemand herhaaldelijk in de fout gaat.

OOK NAAST HET VELD
Een zestal strenge, maar wel logische regels. AS stelt echter dat Xavi nog een stap verder gaat. Zo zullen de spelers ook naast het veld gemonitord worden. Riskante activiteiten buiten de club worden verboden. En minstens twee dagen voor de wedstrijd moeten de spelers vóór middernacht thuis zijn. Tot slot vindt Xavi een goed imago essentieel. Spelers moeten zich professioneel gedragen, zowel op als naast het veld.

LEES OOK: Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Mag een trainer inspraak hebben in het privéleven van spelers?

Meest recent

Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

125
125
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

41
41
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

39
39
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

53
53
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

43
43
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

37
37
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

47
47
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

151
151
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

156
156
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

37
37
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

177
177
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

43
43
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

57
57
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

157
157
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

277
277
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

83
83
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

47
47
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

176
176
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

266
266
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

206
206
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

362
362

Meer sportnieuws