Kompany aangepakt over schikking met Verschaeren

door
Kompany aangepakt over schikking met Verschaeren

Anderlecht beschikt dit seizoen over heel wat aanvallende kwaliteiten, maar desondanks krijgt Vincent Kompany geen constante in de resultaten van Paars-Wit. Integendeel werd in de laatste twee wedstrijden amper één op zes gepakt. Thuis tegen OH Leuven werd in het slot nog een punt gered (2-2), en op het veld van Antwerp had het weinig in te brengen tegen de winst van de thuisploeg (2-0).

Veel aanvallende kwaliteit dus wel bij Anderlecht, met een aantal opties in de spits. De laatste weken maakt Kompany het zich wat makkelijker door voor een twee-spitsensysteem te kiezen, zodat er van Raman-Kouamé-Zirkzee maar één speler op de bank moet zitten. Echter brengt dat elders problemen met zich mee. Want door het feit dat Kompany voor een 4-4-2 kiest - eigenlijk een soort van 4-2-2-2 - is er niet echt plaats voor een echte nummer tien.

Probleem voor Verschaeren

Dat ondanks de aanwezigheid van spelers als Anouar El-Hadj, Lior Refaelov en vooral Yari Verschaeren. Die speelt al zowat heel zijn carrière als spelmaker achter de diepste man, maar moet nu van Kompany uitwijken naar de flank. Een soort van minnelijke schikking om de jongeling aan de aftrap te krijgen, en evenwicht te vinden in zijn elftal. Tot zover begrijpt de Waalse analist Alexandre Teklak het nog wel, maar pakt hij Kompany toch aan over die keuze.

Zo zijn zowel Teklak als Walter Baseggio – uiteraard ex-speler van Anderlecht – in de talkshow Insiders van Eleven Sports van mening dat Verschaeren zo te veel moet inboeten op zijn kwaliteiten. Het duo stelt dat hij zo minder ruimte heeft zowel voor zichzelf als voor zijn teamgenoten te vinden, én moet hij op die positie veel meer verdedigend werk opknappen.



LEES OOK: Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Op deze manier moet Kompany Verschaeren uit de ploeg laten...

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

41
41
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

201
201
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

127
127
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

350
350
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

163
163
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

99
99
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

477
477
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

282
282
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

538
538
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

797
797
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

858
858
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

303
303
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

637
637
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

358
358
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

373
373
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

260
260
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

410
410

Meer sportnieuws