Kompany aangepakt over schikking met Verschaeren

door
Kompany aangepakt over schikking met Verschaeren

Anderlecht beschikt dit seizoen over heel wat aanvallende kwaliteiten, maar desondanks krijgt Vincent Kompany geen constante in de resultaten van Paars-Wit. Integendeel werd in de laatste twee wedstrijden amper één op zes gepakt. Thuis tegen OH Leuven werd in het slot nog een punt gered (2-2), en op het veld van Antwerp had het weinig in te brengen tegen de winst van de thuisploeg (2-0).

Veel aanvallende kwaliteit dus wel bij Anderlecht, met een aantal opties in de spits. De laatste weken maakt Kompany het zich wat makkelijker door voor een twee-spitsensysteem te kiezen, zodat er van Raman-Kouamé-Zirkzee maar één speler op de bank moet zitten. Echter brengt dat elders problemen met zich mee. Want door het feit dat Kompany voor een 4-4-2 kiest - eigenlijk een soort van 4-2-2-2 - is er niet echt plaats voor een echte nummer tien.

Probleem voor Verschaeren

Dat ondanks de aanwezigheid van spelers als Anouar El-Hadj, Lior Refaelov en vooral Yari Verschaeren. Die speelt al zowat heel zijn carrière als spelmaker achter de diepste man, maar moet nu van Kompany uitwijken naar de flank. Een soort van minnelijke schikking om de jongeling aan de aftrap te krijgen, en evenwicht te vinden in zijn elftal. Tot zover begrijpt de Waalse analist Alexandre Teklak het nog wel, maar pakt hij Kompany toch aan over die keuze.

Zo zijn zowel Teklak als Walter Baseggio – uiteraard ex-speler van Anderlecht – in de talkshow Insiders van Eleven Sports van mening dat Verschaeren zo te veel moet inboeten op zijn kwaliteiten. Het duo stelt dat hij zo minder ruimte heeft zowel voor zichzelf als voor zijn teamgenoten te vinden, én moet hij op die positie veel meer verdedigend werk opknappen.



LEES OOK: ‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Op deze manier moet Kompany Verschaeren uit de ploeg laten...

Meest recent

Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

8
8
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

46
46
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

72
72
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

51
51
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

127
127
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

50
50
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

184
184
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

202
202
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

145
145
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

56
56
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

104
104
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

75
75
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

406
406
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

46
46
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

62
62
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

225
225
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

79
79
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

76
76
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

436
436
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

252
252
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

116
116
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

357
357
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

73
73
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

40
40

Meer sportnieuws