Kompany aangepakt over schikking met Verschaeren

door
Kompany aangepakt over schikking met Verschaeren

Anderlecht beschikt dit seizoen over heel wat aanvallende kwaliteiten, maar desondanks krijgt Vincent Kompany geen constante in de resultaten van Paars-Wit. Integendeel werd in de laatste twee wedstrijden amper één op zes gepakt. Thuis tegen OH Leuven werd in het slot nog een punt gered (2-2), en op het veld van Antwerp had het weinig in te brengen tegen de winst van de thuisploeg (2-0).

Veel aanvallende kwaliteit dus wel bij Anderlecht, met een aantal opties in de spits. De laatste weken maakt Kompany het zich wat makkelijker door voor een twee-spitsensysteem te kiezen, zodat er van Raman-Kouamé-Zirkzee maar één speler op de bank moet zitten. Echter brengt dat elders problemen met zich mee. Want door het feit dat Kompany voor een 4-4-2 kiest - eigenlijk een soort van 4-2-2-2 - is er niet echt plaats voor een echte nummer tien.

Probleem voor Verschaeren

Dat ondanks de aanwezigheid van spelers als Anouar El-Hadj, Lior Refaelov en vooral Yari Verschaeren. Die speelt al zowat heel zijn carrière als spelmaker achter de diepste man, maar moet nu van Kompany uitwijken naar de flank. Een soort van minnelijke schikking om de jongeling aan de aftrap te krijgen, en evenwicht te vinden in zijn elftal. Tot zover begrijpt de Waalse analist Alexandre Teklak het nog wel, maar pakt hij Kompany toch aan over die keuze.

Zo zijn zowel Teklak als Walter Baseggio – uiteraard ex-speler van Anderlecht – in de talkshow Insiders van Eleven Sports van mening dat Verschaeren zo te veel moet inboeten op zijn kwaliteiten. Het duo stelt dat hij zo minder ruimte heeft zowel voor zichzelf als voor zijn teamgenoten te vinden, én moet hij op die positie veel meer verdedigend werk opknappen.



LEES OOK: Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Op deze manier moet Kompany Verschaeren uit de ploeg laten...

Meest recent

Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

4
4
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

25
25
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

48
48
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

37
37
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

132
132
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

18
18
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

336
336
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

43
43
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

69
69
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

162
162
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

249
249
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

84
84
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

81
81
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

244
244
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

486
486
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

138
138
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

106
106
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

502
502
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

151
151
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

162
162
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

252
252
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

75
75
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

374
374
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

92
92

Meer sportnieuws