Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

door
Kompany ‘choqueert’ met drastische ingreep

De ploeg van Anderlecht, voornamelijk het middenveld, mist vandaag présence, grinta, persoonlijkheid en mentaliteit. Daarnaast is de spelersgroep van Sporting vragende partij om met één mannetje meer op het middenveld te spelen. Eén plus één is twee, en dan komt de naam van Adrien Trebel onvermijdelijk terug naar boven. Maar of Vincent Kompany bereid is om beide toegevingen te doen, is een andere vraag …


DE ZONDE VAN TREBEL

Hij is de bestbetaalde belofte met een bruto jaarsalaris van maar liefst 2,71 miljoen euro. Zonde van al dat geld, want Anderlecht zou de persoonlijkheid, métier en kwaliteiten van Adrien Trebel vandaag nochtans erg goed kunnen gebruiken. “Met alle respect, maar dat is onbekwaam beleid”, verklaarde Pierre François, CEO van de Pro League, daar onlangs over in een interview met Het Nieuwsblad. “Als je een speler zoveel betaalt, is het de bedoeling dat hij voor de A-ploeg speelt.”

Vorig seizoen speelde Adrien Trebel daadwerkelijk voor de A-ploeg van Anderlecht, nadat Vincent Kompany de verguisde Fransman eerst vanuit de B-kern overhevelde. En de dynamische middenvelder deed het in de vorige jaargang ook uitstekend. Trebel was onder de centrale middenvelders van Anderlecht de koning van de duels, niemand ging meer algemene en defensieve duels aan dan hem. Daarnaast droeg Trebel ook meer dan zijn steentje bij op het offensief gebied.



Adrien Trebel scoorde vorig seizoen twee doelpunten en hij deelde twee assists uit in dertien competitiewedstrijden. Dat zijn op zich erg mooie stats voor een centrale middenvelder. Zoals hierboven geschreven blonk de roodharige Fransman uit op het fysieke vlak, maar hij had dus ook een grote invloed op het offensieve spelbeeld. Zowel qua regelmaat van doelpunten en assists, sleutelpasses, voorwaartse passes en balcontacten in de box, was Trebel vorig seizoen de primus onder alle paars-witte centrale middenvelders.

MANKEMENT BIJ ANDERLECHT

De ervaren middenvelder werd vorig seizoen blijkbaar als een tussenoplossing beschouwd, want in het voorbije tussenseizoen verdween Adrien Trebel in het Lotto Park al snel weer terug naar de achtergrond én richting de B-kern. Depannage Trebel werd bedankt voor bewezen diensten, want in het huidige voetbalseizoen maakte hij nog geen minuten in het eerste elftal van Anderlecht. Nochtans zou Vincent Kompany de specifieke capaciteiten van Trebel echt goed kunnen gebruiken.

Dat kwam onlangs nog nadrukkelijk tot uiting in de recente wedstrijd van RSC Anderlecht tegen Antwerp FC, waarin Radja Nainggolan het centrale middenveld van Sporting helemaal domineerde en overklaste. “Ik miste in de ploeg die op Antwerp speelde drive, ambitie, grinta”, zei Marc Degryse terecht in Het Laatste Nieuws. En laat net dat de specifieke kwaliteiten zijn waarin Adrien Trebel het verschil kan maken bij Anderlecht. Dat hij vorig seizoen het meeste aantal duels telde onder de centrale middenvelders van Anderlecht ondersteunt deze stelling trouwens volledig.



Het mankeert de ploeg van Anderlecht duidelijk aan persoonlijkheid, en zeker wanneer invloedrijke spelers zoals Lior Refaelov en Benito Raman op de bank gekluisterd zitten. Een type-aanjager zoals Adrien Trebel zou Sporting een extra dimensie kunnen bezorgen op het vlak van mentaliteit, offensieve en defensieve inbreng. Daarnaast is de vraag vanuit de kleedkamer dat de spelers graag zouden spelen met één mannetje meer op het middenveld, waardoor Anderlecht positiever zou kunnen presteren en betere resultaten halen. Die vacature kan gemakkelijk en efficiënt worden ingevuld door Trebel.

KOMPANY AAN ZET

Met zijn onverdroten inzet, winnaarsmentaliteit, diepgang, defensieve sterkte en offensieve impulsen zou Adrien Trebel ongetwijfeld een extra dimensie toevoegen aan het bestaande centrale middenveld van Anderlecht. Het huidige centrale duo Josh Cullen en Kristoffer Olsson blijkt vandaag toch wat te licht uit te wegen om Sporting naar een hoger niveau te tillen. Met zijn stats van vorig seizoen, overtreft Trebel het tweetal op het gebied van aantal (defensieve) duels, versnellingen, assists, sleutelpasses en verticaliteit. En dat zijn toch niet de minste kwaliteiten. 



In de voorbije jaren heerste er altijd wel discussie bij Anderlecht of Adrien Trebel nu wel of niet moet opgesteld worden. En ook vandaag is dat nog een thema. La Meuse berichtte in haar dinsdagkrant dat de Fransman intrinsiek zijn plaats zou hebben bij Anderlecht. Drie weken geleden nam Walter Baseggio het ook op voor Trebel in La Dernière Heure. “Hij heeft het afgelopen seizoen al zijn waarde bewezen. Bovendien kan hij ook een doelpunt maken, wat een aanwinst zou zijn voor Cullen en Olsson. Iedereen heeft wel zijn idee over Trebel, maar ik vind het jammer.”

LEES OOK: Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Moet Trebel een nieuwe kans krijgen?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

31
31
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

67
67
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

91
91
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

199
199
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

310
310
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

162
162
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

483
483
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

168
168
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

27
27
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

451
451
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

285
285
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1209
1209
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

406
406
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

379
379
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

362
362
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

283
283
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

487
487
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

200
200
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

346
346
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

391
391
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3069
3069
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

763
763
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

468
468
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347

Meer sportnieuws