KRC Genk ruikt verrassende miljoenendeal

688 stemmen
KRC Genk ruikt verrassende miljoenendeal

Vorig seizoen kon Cyriel Dessers niet overtuigen in het shirt van KRC Genk, maar momenteel gooit hij wel hoge ogen op uitleenbasis bij Feyenoord. In de Eredivisie is hij momenteel de vlotst scorende centrumspits en hij won ondertussen ook de harten van Het Legioen. De Rotterdammers beschikken over een aankoopoptie van vier miljoen euro en Dessers sluit zelf geen enkele optie uit.


FACTOR-ONUACHU

Niemand die eraan twijfelde dat Paul Onuachu in de voorbije zomer KRC Genk zou verlaten. Dimitri de Condé hoopte stilletjes van een nieuw transferrecord. 25 à 30 miljoen euro, dat zou wel lukken voor het zeldzame profiel van Onuachu. Een vlotscorende spits, fysiek sterk én met uitstekende voetjes. Olympique Lyon en West Ham waren de enige clubs die enigszins gelinkt werden aan de Gouden Stier, maar uiteindelijk arriveerden er in Genk geen concrete aanbiedingen voor Onuachu.



Op wat vage interesse na, bleef het vanuit Lyon windstil. Ook West Ham deed nooit een feitelijke aanbieding of voerde nimmer gesprekken met Genk. “Ik heb veel waardering voor de Genkse spits”, zei David Moyes in aanloop naar de Europa League wedstrijd tussen Genk en West Ham. “Maar ik moet je ontgoochelen. Zoals alle clubs heeft West Ham een uitgebreide verlanglijst. Wel, de naam Paul Onuachu komt daar niet op voor. Hij is geen transferdoel voor ons.”

IN EXTREMIS

Op die manier bleef Paul Onuachu dus verrassend op post bij KRC Genk en dat betekende een dikke streep door de rekening van Cyriel Dessers. De sympathieke centrumspits hoopte stilletjes op een vertrek van Onuachu, waardoor Dessers de rol als Genkse aanvalsleider op zich kon nemen. Maar omdat Onuachu niet vertrok, bleef Dessers op z’n honger zitten als bankzitter. En dat strookte niet met diens ambities. Dessers maakte de klik en koos vervolgens eieren voor zijn geld.



In de slotfase van de voorbije zomermercato was Cyriel Dessers letterlijk op weg naar het Spaanse Leganes. Maar in Spanje maakten Antwerp FC en Feyenoord opeens hun concrete interesse kenbaar in de 26-jarige aanvaller. In een Madrileens hotel zette Dessers dan zijn handtekening onder een éénjarige uitleenbeurt aan Feyenoord, dat een aankoopoptie afdwong van vier miljoen euro. In de Kuip wilde Dessers in de voetsporen treden van Pierre van Hooijdonk, die in zijn carrière maar liefst 125 Eredivisie-goals scoorde.

(ANTI-)HELD

En Cyriel Dessers miste zijn start niet bij Feyenoord. In zijn debuutmatch tegen PSV Eindhoven was ie als invaller meteen beslissend met één doelpunt en één assist. En dat amper in 13 minuten tijd. Dessers vierde zijn eerste doelpunt voor Feyenoord ostentatief voor het publiek van PSV, dat hem op zijn beurt trakteerde met een bierdouche. Tijdens zijn voorstelling bij de club beloofde Dessers immers dat hij zijn eerste doelpunt aan de cornervlag zou vieren. En hij hield dus woord. Het Legioen leerde een nieuwe held kennen.

Ondanks zijn bevredigende start, werd Cyriel Dessers ook al geviseerd door de kritische fans van Feyenoord. Net zoals bij Genk presteerde de huurling in Rotterdam soms te wisselvallig voor het doel. In de match tegen RKC Waalwijk miste Dessers bijvoorbeeld drie (!) grote kansen. “Dessers zal wel nog eens zwetend wakker worden als hij droomt over die drie enorme kansen die hij miste”, schreef het Eindovens Dagblad bijvoorbeeld. 



Naar eigen zeggen kon Cyriel Dessers niet slapen van die gemiste kansen, maar hij nam zich voor om bij de volgende kansen wél toe te slaan. “Hij heeft het eigenlijk bijna altijd goed gedaan”, verdedigde coach Arne Slot zijn spits. “Alleen in die bewuste wedstrijd tegen RKC was hij wat minder. Maar noem mij een spits die nooit eens een wedstrijd heeft waarin hij veel kansen mist.”

4 MILJOEN

Vorig weekend betaalde Cyriel Dessers het vertrouwen van Arne Slot dubbel en dik terug, want hij werd de matchwinnaar in de Rotterdamse derby tegen Sparta. De huurling van Feyenoord kreeg een invalbeurt van 28 minuten en dat was genoeg om de 0-1 einduitslag op het scorebord te zetten. Voor Feyenoord was het eindelijk nog eens een positieve noot na het opstappen van algemeen directeur Mark Koevermans en de recente zware financiële verliezen van de club.

Cyriel Dessers telt momenteel één basisplaats en vijf invalbeurten bij Feyenoord, en daarin kon hij maar liefst drie doelpunten scoren. Bijgevolg legt hij een enorm hoge doelpuntenfrequentie voor van 1,23 goal per 90 minuten. Met die regelmaat is hij vandaag zelfs de beste spits van de Eredivisie. Aan zijn efficiëntie voor doel is er nog wel wat werk, zoals we al wisten van zijn passage bij KRC Genk, maar desondanks zet Dessers nog één doelkans op vier om in een doelpunt.



Als Cyriel Dessers op deze veelbelovende manier blijft presteren bij Feyenoord, dan wordt het spannend afwachten of de Rotterdammers de aankoopoptie van vier miljoen euro zullen lichten. Dan zullen de financiële perikelen wel eerst moeten opgelost raken én de speler zelf overtuigd moeten zijn. “Genk zal nooit een afgesloten hoofdstuk zijn, het blijft mijn club. Als ze op mij rekenen, zal ik er staan. Maar ik voel me hier ook heel goed. Waar ik volgende zomer ook speel, vanaf dan wil ik elke wedstrijd op het veld staan en mijn ding doen”, verklaarde Dessers onlangs in een interview met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

🚀

Moet Genk Dessers verkopen?

Meest recent

België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

1
1
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

34
34
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

101
101
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

45
45
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

21
21
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

46
46
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

110
110
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

229
229
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

25
25
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

175
175
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

31
31
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

343
343
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

472
472
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

380
380
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

682
682
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

250
250
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

361
361
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

173
173
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

591
591
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

649
649
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

448
448
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

687
687
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270

Meer sportnieuws