Kompany slaat terug na storm van kritiek

door
Kompany slaat terug na storm van kritiek

Vincent Kompany kreeg tijdens en na de wedstrijd tegen Sint-Truiden bakken kritiek te incasseren. Ten eerste was er zijn eerder opportunistische kritiek op de spelleiding, na het tweede doelpunt van de Limburgers. En ten tweede kreeg hij heel wat negatieve commentaren door Sergio Gomez op de rechter wingback te plaatsen, terwijl de Spanjaard op de linkerkant wekelijks tot de beste spelers behoort. Nochtans was die beslissing helemaal gegrond.


BOZE KOMPANY

Een achtste plaats in het klassement, met een schrale puntenoogst van 17 punten op 33. In de voorbije zomermercato investeerde RSC Anderlecht flink in de spelersgroep, maar die inspanningen zijn niet helaas niet merkbaar in de huidige prestaties en resultaten. Zondag raakte Anderlecht in Sint-Truiden met een gelukje weg met een gelijkspel. De Limburgers creëerden meer doelkansen dan Anderlecht, maar het scorebord na de wedstrijd stond op 2-2.



Vincent Kompany was niet tevreden met het niveau, het spelbeeld en de kwaliteit van zijn ploeg. Na de wedstrijd haalde hij bijvoorbeeld verschillende zaken aan die niet perfect waren. Komapny was niet tevreden met de pressing, niet met de opbouw en niet met de manier waarop de ruimtes gezocht en ingevuld werden. “We kunnen veel beter. Er zijn dingen die ik niet accepteer, maar daar gaan we deze week aan werken”, klonk het veelzeggend.

KRITIEK OP KOMPANY: I

Vincent Kompany kreeg tijdens en na de wedstrijd van Anderlecht tegen Sint-Truiden ook persoonlijk felle kritiek te slikken. De coach van Anderlecht was enorm ontgoocheld over de late gelijkmaker van de thuisploeg, waar hij vond dat de scheidsrechter had moeten ingrijpen. “Ik ben eerlijk gezegd niet te spreken over de fase van dat laatste doelpunt. Er wordt ons lectuur gegeven over blocks en wat wel en niet mag in het voetbal”, zei Kompany.



“Dan gaan ze met 2 man hangen aan de 2e paal aan onze speler. Er wordt duidelijk gezegd in alle meetings die wij hebben met de scheidsrechters dat dit niet wordt toegelaten. Wij worden er ook voor bestraft als wij het zouden doen. Dan loopt die fase door en valt er een doelpunt in de laatste minuut.” Vincent Kompany leek daarmee te vergeten dat Christian Kouamé zelf ook wel een heel gemakkelijke strafschop gefloten kreeg en na die uitspraak kwam de coach van Anderlecht in het oog van de storm terecht.

KRITIEK OP KOMPANY: 2

En ook voor de aftrap van de wedstrijd tegen Sint-Truiden was Vincent Kompany al niet onbesproken, vooral onder de fans van Anderlecht dan. De coach van Anderlecht besliste namelijk om Sergio Gomez, de meest beslissende en dreigendste speler van Sporting, niet op zijn gewoonlijke positie van linker wingback te plaatsen, maar wel aan de rechterzijde. Bogdan Mykhaylichenko mocht daarom nog eens starten in de basis op de linker wingback.

De keuze om Sergio Gomez van links naar rechts te verhuizen kwam grotendeels door het feit dat Michael Murillo, de vaste rechtsachter bij Anderlecht, pas vrijdagavond laat terugkwam na zijn interlandverplichtingen met Panama. Murillo trainde ook slechts een halfuur mee met de groep, waardoor Kompany besloot om hem tegen Sint-Truiden op de bank te houden en Gomez als rechter wingback te positioneren.



Die beslissing kon echter niet op veel bijval rekenen onder de fans van Anderlecht, hoewel de laattijdige terugkeer van Michael Murillo toch wel een eerste gegronde reden was. Maar daarnaast was er nóg een logische reden om Sergio Gomez op de ogenschijnlijke onnatuurlijke rechter wingback in te zetten. Na de wedstrijd gaf Vincent Kompany namelijk aan dat “rechts voor Sergio meer natuurlijk is dan voor ‘Mykha’…”.

HET GELIJK VAN KOMPANY

Die laatste redenering klopt ook wel. Sergio Gomez was in het voorbije tweeluik met Jong Spanje namelijk één van de absolute uitblinkers als … rechter wingback. De 21-jarige was in beide EK-voorrondewedstrijden tegen Slovakije en Noord-Ierland telkens een sleutelfiguur, waarin hij zelfs drie doelpunten scoorde en één assist afleverde. Die uitmuntende prestaties van Gomez op de rechterkant waren dus ook Vincent Kompany niet ontgaan.

Bondscoach Luis de la Fuente was na het voorbije tweeluik met Jong Spanje erg lovend over de prestaties van Sergio Gomez op de rechterflank. In de wedstrijd tegen Slovakije als tegen Noord-Ierland, telde Gomez bijvoorbeeld telkens het meeste geslaagde offensieve acties van zijn ploeg. “Zijn belangrijkste troef is de aanval. Hij kan voorzetten en hij kan zelf voor dreiging zorgen”, zoals de la Fuente zelf aangaf tijdens de interlandperiode.



De redenering van Vincent Kompany om Sergio Gomez tegen Sint-Truiden in te zetten als rechter wingback is dus niet vergezocht en houdt steek. In de huidige EK-voorronde met Jong Spanje pakt Gomez op deze positie uit met 1,29 doelpunt per 90 minuten en leverde hij ook 0,86 assist aan per 90 minuten. Dat zijn onwaarschijnlijke statistieken en daarom is het logisch dat Kompany het aandurfde om Gomez eens op de rechterkant te positioneren.

LEES OOK: Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

Begrijp je de keuze van Kompany op Gomez op rechts te zetten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

10
10
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

121
121
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

59
59
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

91
91
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

81
81
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

345
345
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

303
303
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

505
505
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

200
200
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

207
207
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

201
201
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

221
221
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

61
61
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

73
73
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

425
425
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

613
613
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

444
444
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

288
288
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

474
474
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

719
719
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

424
424
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

422
422
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

514
514
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

692
692
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

176
176

Meer sportnieuws