Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht: "Absolúút geen penalty"

door
Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om het derde competitieluik met een overwinning aan te vatten. Op het veld van STVV slikten de Brusselaars in de absolute slotminuten nog de 2-2-gelijkmaker. Achteraf was men in het paars-witte kamp wel niet te spreken over de manier waarop die tegentreffer tot stand kwam.


Met name coach Vincent Kompany toonde zich scherp voor de wedstrijdleiding na de owngoal van Taylor Harwood-Bellis. Hij vond namelijk dat zijn verdedigers werden afgeblokt, terwijl dit in principe niet langer toegelaten is. Daar viel zeker wat over te zeggen, maar ook Anderlecht mocht van geluk spreken. RSCA was zelf immers tot twee keer toe op voorsprong gekomen via een strafschop en zeker bij de manier waarop de eerste penalty tot stand kwam werden de nodige bedenkingen geplaatst. Op de sociale media had men het zelfs over 'cadeautjes' voor de recordkampioen.

En ook analist Wesley Sonck liet bij Eleven Sports verstaan dat de zeker de eerste elfmeter, na een vermeende overtreding van STVV-doelman Daniel Schmidt op spits Chistian Kouamé (zie video onderaan), niet correct was. "Dit is absolúút geen penalty. De manier waarop Kouamé valt ... . Ik denk dat er misschien wel een klein beetje contact is, maar dat gaat hij zelf zoeken. En als je je op de knietjes laat vallen weet je meestal hoe laat het is", analyseerde de ex-spits vlak na de wedstrijd.

Bij de tweede penalty stak Benito Raman zijn been dan weer op het juiste moment uit, waardoor hij werd aangetikt door Chris Durkin en de bal na een VAR-interventie op de stip ging. Al was het moeilijk om de fase te beoordelen met de beschikbare camerabeelden. "Blijkbaar wordt de voet van Raman geraakt, maar het gaat zo snel dat je het bijna niet ziet. Dat zijn zo van die fases ...", zei Sonck op een bedenkelijke toon. "Maar hier kan ik het wel nog begrijpen als hij effectief geraakt wordt."

LEES OOK: Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

De penalty's voor Anderlecht waren terecht ...

Meest recent

Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

15
15
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

9
9
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

37
37
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

35
35
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

81
81
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

229
229
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

52
52
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

394
394
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

282
282
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

134
134
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

131
131
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

62
62
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

87
87
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

112
112
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

225
225
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

63
63
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

84
84
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

620
620
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

186
186
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

275
275
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

339
339
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

47
47
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

155
155
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

56
56

Meer sportnieuws