Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht: "Absolúút geen penalty"

door
Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om het derde competitieluik met een overwinning aan te vatten. Op het veld van STVV slikten de Brusselaars in de absolute slotminuten nog de 2-2-gelijkmaker. Achteraf was men in het paars-witte kamp wel niet te spreken over de manier waarop die tegentreffer tot stand kwam.


Met name coach Vincent Kompany toonde zich scherp voor de wedstrijdleiding na de owngoal van Taylor Harwood-Bellis. Hij vond namelijk dat zijn verdedigers werden afgeblokt, terwijl dit in principe niet langer toegelaten is. Daar viel zeker wat over te zeggen, maar ook Anderlecht mocht van geluk spreken. RSCA was zelf immers tot twee keer toe op voorsprong gekomen via een strafschop en zeker bij de manier waarop de eerste penalty tot stand kwam werden de nodige bedenkingen geplaatst. Op de sociale media had men het zelfs over 'cadeautjes' voor de recordkampioen.

En ook analist Wesley Sonck liet bij Eleven Sports verstaan dat de zeker de eerste elfmeter, na een vermeende overtreding van STVV-doelman Daniel Schmidt op spits Chistian Kouamé (zie video onderaan), niet correct was. "Dit is absolúút geen penalty. De manier waarop Kouamé valt ... . Ik denk dat er misschien wel een klein beetje contact is, maar dat gaat hij zelf zoeken. En als je je op de knietjes laat vallen weet je meestal hoe laat het is", analyseerde de ex-spits vlak na de wedstrijd.

Bij de tweede penalty stak Benito Raman zijn been dan weer op het juiste moment uit, waardoor hij werd aangetikt door Chris Durkin en de bal na een VAR-interventie op de stip ging. Al was het moeilijk om de fase te beoordelen met de beschikbare camerabeelden. "Blijkbaar wordt de voet van Raman geraakt, maar het gaat zo snel dat je het bijna niet ziet. Dat zijn zo van die fases ...", zei Sonck op een bedenkelijke toon. "Maar hier kan ik het wel nog begrijpen als hij effectief geraakt wordt."

LEES OOK: Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De penalty's voor Anderlecht waren terecht ...

Meest recent

Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

28
28
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

24
24
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

211
211
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

178
178
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

12
12
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

167
167
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

483
483
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

247
247
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

248
248
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

181
181
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

224
224
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

85
85
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

517
517
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

482
482
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

113
113
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

431
431
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

552
552
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

274
274
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

306
306
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

524
524
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

519
519
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

297
297
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

301
301
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

324
324

Meer sportnieuws