Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht: "Absolúút geen penalty"

door
Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om het derde competitieluik met een overwinning aan te vatten. Op het veld van STVV slikten de Brusselaars in de absolute slotminuten nog de 2-2-gelijkmaker. Achteraf was men in het paars-witte kamp wel niet te spreken over de manier waarop die tegentreffer tot stand kwam.


Met name coach Vincent Kompany toonde zich scherp voor de wedstrijdleiding na de owngoal van Taylor Harwood-Bellis. Hij vond namelijk dat zijn verdedigers werden afgeblokt, terwijl dit in principe niet langer toegelaten is. Daar viel zeker wat over te zeggen, maar ook Anderlecht mocht van geluk spreken. RSCA was zelf immers tot twee keer toe op voorsprong gekomen via een strafschop en zeker bij de manier waarop de eerste penalty tot stand kwam werden de nodige bedenkingen geplaatst. Op de sociale media had men het zelfs over 'cadeautjes' voor de recordkampioen.

En ook analist Wesley Sonck liet bij Eleven Sports verstaan dat de zeker de eerste elfmeter, na een vermeende overtreding van STVV-doelman Daniel Schmidt op spits Chistian Kouamé (zie video onderaan), niet correct was. "Dit is absolúút geen penalty. De manier waarop Kouamé valt ... . Ik denk dat er misschien wel een klein beetje contact is, maar dat gaat hij zelf zoeken. En als je je op de knietjes laat vallen weet je meestal hoe laat het is", analyseerde de ex-spits vlak na de wedstrijd.

Bij de tweede penalty stak Benito Raman zijn been dan weer op het juiste moment uit, waardoor hij werd aangetikt door Chris Durkin en de bal na een VAR-interventie op de stip ging. Al was het moeilijk om de fase te beoordelen met de beschikbare camerabeelden. "Blijkbaar wordt de voet van Raman geraakt, maar het gaat zo snel dat je het bijna niet ziet. Dat zijn zo van die fases ...", zei Sonck op een bedenkelijke toon. "Maar hier kan ik het wel nog begrijpen als hij effectief geraakt wordt."

LEES OOK: Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

De penalty's voor Anderlecht waren terecht ...

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

48
48
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

38
38
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

57
57
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

69
69
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

99
99
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

33
33
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

78
78
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

270
270
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

113
113
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

193
193
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

196
196
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

92
92
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

91
91
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

352
352
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

237
237
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

337
337
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

308
308
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

447
447
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

376
376

Meer sportnieuws