Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht: "Absolúút geen penalty"

door
Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om het derde competitieluik met een overwinning aan te vatten. Op het veld van STVV slikten de Brusselaars in de absolute slotminuten nog de 2-2-gelijkmaker. Achteraf was men in het paars-witte kamp wel niet te spreken over de manier waarop die tegentreffer tot stand kwam.


Met name coach Vincent Kompany toonde zich scherp voor de wedstrijdleiding na de owngoal van Taylor Harwood-Bellis. Hij vond namelijk dat zijn verdedigers werden afgeblokt, terwijl dit in principe niet langer toegelaten is. Daar viel zeker wat over te zeggen, maar ook Anderlecht mocht van geluk spreken. RSCA was zelf immers tot twee keer toe op voorsprong gekomen via een strafschop en zeker bij de manier waarop de eerste penalty tot stand kwam werden de nodige bedenkingen geplaatst. Op de sociale media had men het zelfs over 'cadeautjes' voor de recordkampioen.

En ook analist Wesley Sonck liet bij Eleven Sports verstaan dat de zeker de eerste elfmeter, na een vermeende overtreding van STVV-doelman Daniel Schmidt op spits Chistian Kouamé (zie video onderaan), niet correct was. "Dit is absolúút geen penalty. De manier waarop Kouamé valt ... . Ik denk dat er misschien wel een klein beetje contact is, maar dat gaat hij zelf zoeken. En als je je op de knietjes laat vallen weet je meestal hoe laat het is", analyseerde de ex-spits vlak na de wedstrijd.

Bij de tweede penalty stak Benito Raman zijn been dan weer op het juiste moment uit, waardoor hij werd aangetikt door Chris Durkin en de bal na een VAR-interventie op de stip ging. Al was het moeilijk om de fase te beoordelen met de beschikbare camerabeelden. "Blijkbaar wordt de voet van Raman geraakt, maar het gaat zo snel dat je het bijna niet ziet. Dat zijn zo van die fases ...", zei Sonck op een bedenkelijke toon. "Maar hier kan ik het wel nog begrijpen als hij effectief geraakt wordt."

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De penalty's voor Anderlecht waren terecht ...

Meest recent

'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

81
81
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

122
122
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

104
104
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

210
210
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

100
100
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

350
350
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

209
209
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

78
78
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

288
288
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

302
302
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

121
121
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

233
233
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

189
189
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

242
242
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

132
132
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

432
432
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

171
171
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

153
153
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

71
71
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

74
74
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

172
172
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

274
274
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

78
78
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

440
440

Meer sportnieuws