Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht: "Absolúút geen penalty"

593 stemmen
Sonck beoordeelt elfmeters Anderlecht:

RSC Anderlecht is er zondagmiddag niet in geslaagd om het derde competitieluik met een overwinning aan te vatten. Op het veld van STVV slikten de Brusselaars in de absolute slotminuten nog de 2-2-gelijkmaker. Achteraf was men in het paars-witte kamp wel niet te spreken over de manier waarop die tegentreffer tot stand kwam.


Met name coach Vincent Kompany toonde zich scherp voor de wedstrijdleiding na de owngoal van Taylor Harwood-Bellis. Hij vond namelijk dat zijn verdedigers werden afgeblokt, terwijl dit in principe niet langer toegelaten is. Daar viel zeker wat over te zeggen, maar ook Anderlecht mocht van geluk spreken. RSCA was zelf immers tot twee keer toe op voorsprong gekomen via een strafschop en zeker bij de manier waarop de eerste penalty tot stand kwam werden de nodige bedenkingen geplaatst. Op de sociale media had men het zelfs over 'cadeautjes' voor de recordkampioen.

En ook analist Wesley Sonck liet bij Eleven Sports verstaan dat de zeker de eerste elfmeter, na een vermeende overtreding van STVV-doelman Daniel Schmidt op spits Chistian Kouamé (zie video onderaan), niet correct was. "Dit is absolúút geen penalty. De manier waarop Kouamé valt ... . Ik denk dat er misschien wel een klein beetje contact is, maar dat gaat hij zelf zoeken. En als je je op de knietjes laat vallen weet je meestal hoe laat het is", analyseerde de ex-spits vlak na de wedstrijd.

Bij de tweede penalty stak Benito Raman zijn been dan weer op het juiste moment uit, waardoor hij werd aangetikt door Chris Durkin en de bal na een VAR-interventie op de stip ging. Al was het moeilijk om de fase te beoordelen met de beschikbare camerabeelden. "Blijkbaar wordt de voet van Raman geraakt, maar het gaat zo snel dat je het bijna niet ziet. Dat zijn zo van die fases ...", zei Sonck op een bedenkelijke toon. "Maar hier kan ik het wel nog begrijpen als hij effectief geraakt wordt."

LEES OOK: Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

🚀

De penalty's voor Anderlecht waren terecht ...

Meest recent

Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

152
152
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

171
171
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

25
25
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

261
261
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

35
35
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

167
167
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

26
26
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

444
444
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

430
430
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

117
117
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

79
79
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

345
345
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

386
386
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

138
138
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

679
679
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

284
284
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

320
320
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

300
300
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

327
327

Meer sportnieuws