CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

door
CDK zet Batshuayi op geniale wijze te kijk

Als de troostfinale tegen Italië ons één ding leerde, dan is het dat Charles De Ketelaere klaar is voor meer speelgelegenheid bij de Rode Duivels. Als ‘pocket’ was hij in 36 minuten dreigender en beslissender dan Michy Batshuayi, de diepe spits die 96 minuten op het veld stond. Gert Verheyen noemde De Ketelaere eerder al de beste Belgische nummer 9 na Romelu Lukaku. En dus verdient de West-Vlaming ook meer minuten bij de Duivels. 


WEL BATSHUAYI, GEEN CDK

Indien fit en beschikbaar, dan is er geen enkele twijfel: Romelu Lukaku is de vaste aanvalsleider van de Rode Duivels. Maar na Big Rom gaapt er vooralsnog een grote leemte in de hiërarchie der Belgische spitsen. Michy Batshuayi was in de voorbije jaren dé vaste wisseloptie voor Lukaku, maar sinds kort werpt Charles De Ketelaere zich steeds nadrukkelijker op als een interessant alternatief als diepe spits of op de positie net daarachter.

Zondag werd Charles De Ketelaere aan de aftrap verwacht in de troostfinale van de Nations League tegen Italië. Romelu Lukaku haakte af met overbelaste spieren en daarom leek het momentum voor CDK aangebroken bij de Rode Duivels. Gert Verheyen verklaarde onlangs nog dat De Ketelaere na Lukaku de beste nummer negen is van België. Maar dat ziet Roberto Martinez anders. De Spanjaard opteerde voor Michy Batshuayi in de basiself en De Ketelaere op de bank.



Roberto Martinez vindt dat Charles De Ketelaere niet het juiste profiel heeft om diep in te spits te fungeren bij de Rode Duivels, en daarom verkoos hij zondag Michy Batshuayi als vervanger voor Romelu Lukaku. Batsman deed het overigens goed tegen de Italianen, “maar dan wel in de levensgrote schaduw van Lukaku”, schrijft Het Nieuwsblad. Batshuayi woog op de verdediging en was erg mobiel, maar dat leidde niet tot veel dreiging voor het doel. Enkel zijn poging op de lat zorgde voor gevaar – na een knappe pas van Charles De Ketelaere.

SPIJT?

Roberto Martinez liet Michy Batshuayi tegen Italië de ganse wedstrijd op het veld (95 minuten inclusief blessuretijd) en de Spanjaard liet ook Charles De Ketelaere invallen (36 minuten inclusief blessuretijd). Het goudhaantje van Club Brugge speelde in de tweede helft – samen met die andere invaller Kevin De Bruyne – in de ‘pocket’ achter Batshuayi, en in die rol maakte De Ketelaere het verschil. Hij was zondag zelfs stukken dreigender dan diepe spits Batshuayi, en da’s toch een straffe constatering.



Het was door een knappe opening via Charles De Ketelaere dat Michy Batshuayi bijvoorbeeld zijn grootste doelkans van de wedstrijd kon afdwingen. Daarnaast zorgde de 20-jarige West-Vlaming met zijn acties en beweging voor een constante druk, en dat bovendien steeds in een voorwaartse richting. De Ketelaere kon tegen Italië zelfs zijn eerste doelpunt voor de Rode Duivels scoren. Na de wedstrijd werd de vraag luidop gesteld of hij niet gewoon aan de wedstrijd had moeten beginnen?

DE KETELAERE OVERTREFT BATSHUAYI

Charles De Ketelaere scoorde dus veel punten tijdens zijn invalbeurt tegen Italië. In het offensief opzicht had de jonge aanvaller zelfs een grotere impact dan Michy Batshuayi, die nochtans als diepe spits fungeerde. De Ketelaere was als pocket alomtegenwoordig en hij zorgde zelfs voor meer gevaar en dreiging dan Batshuayi. Dat resulteerde bijvoorbeeld in het gescoorde doelpunt van De Ketelaere, maar ook nog in veel andere verschillende facetten.



Zo telde Charles De Ketelaere tegen Italië evenveel balcontacten in de zestienmeter zoals Michy Batshuayi, al speelde CDK wel 59 minuten minder dan de aanvaller van Besiktas. De Ketelaere was ook dreigender met 0,23 expected goals dan Batshuayi, die 0,11 expected goals vergaarde. Bovendien was de Bruggeling ook razend efficiënt met één doelpoging waar één goal uit voortvloeide - Batshuayi waagde bijvoorbeeld drie doelpogingen, zonder goal. De Ketelaere telde in zijn beperkte speelgelegenheid ook meer (geslaagde) duels, balrecuperaties én verkregen passes van zijn ploegmaats dan Batshuayi.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Moet De Ketelaere starten bij de Duivels?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

11
11
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

22
22
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

37
37
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

30
30
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

49
49
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

46
46
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

216
216
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

58
58
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

25
25
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

211
211
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

334
334
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

620
620
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

76
76
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

119
119
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

121
121
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

773
773
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

390
390
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

392
392
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

175
175
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

447
447
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

289
289
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1265
1265
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

132
132
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

167
167

Meer sportnieuws