'Club Brugge blies deal op uit schrik voor Bayat'

door
'Club Brugge blies deal op uit schrik voor Bayat'

In een nieuwe documentaire omtrent het omkoopschandaal dat het Belgisch voetbal drie jaar geleden in een wurggreep hield, vallen opnieuw tal van lijken uit de kast. Daarbij lijkt een hoofdrol weggelegd voor ex-scheidsrechter Sébastien Delferière, bevriend met spilfiguur Dejan Veljkovic en sinds Operatie Propere Handen op non-actief geplaatst.


De voormalige arbiter zou op verzoek van Veljkovic niet alleen een gunst hebben verleend aan toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck, maar onderhield zelf blijkbaar tevens goede contacten met Felice Mazzu - op dat moment bij Charleroi aan de slag. Een relatie die mogelijk een ander licht werpt op een zege van de Zebra's tegen AA Gent in die periode, waarbij Delferière enkele discutabele beslissingen nam. Per slot van rekening trad de ref op dat moment de facto op als zaakwaarnemer van Mazzu, en ging hij actief mee op jacht naar een nieuwe club voor de coach.

Volgens Sporza was er op een bepaald moment een akkoord met Club Brugge in de maak, dat rond die tijd op zoek was naar een opvolger voor Michel Preud'homme. Vincent Mannaert bereikte naar verluidt zelfs een overeenkomst met Veljkovic omtrent Mazzu zijn verhuis naar Jan Breydel, maar uiteindelijk blies Bart Verhaeghe de deal alsnog af. De voorzitter van Blauw-Zwart wou zijn band met Charleroi-preses Mehdi Bayat, bijzonder ontstemd over het mogelijk vertrek van zijn T1, immers niet op het spel zetten. Iets later koos Club voor Ivan Leko als nieuwe hoofdtrainer.

LEES OOK: Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Mazzu had goed gepast bij Club Brugge

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

10
10
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

47
47
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

62
62
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

34
34
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

216
216
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

119
119
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

398
398
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

155
155
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

200
200
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

434
434
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

672
672
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

307
307
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

660
660
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

122
122
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

369
369
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

585
585
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

528
528
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

62
62
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

427
427
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

576
576
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

153
153
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

325
325
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333

Meer sportnieuws