'Club Brugge blies deal op uit schrik voor Bayat'

door
'Club Brugge blies deal op uit schrik voor Bayat'

In een nieuwe documentaire omtrent het omkoopschandaal dat het Belgisch voetbal drie jaar geleden in een wurggreep hield, vallen opnieuw tal van lijken uit de kast. Daarbij lijkt een hoofdrol weggelegd voor ex-scheidsrechter Sébastien Delferière, bevriend met spilfiguur Dejan Veljkovic en sinds Operatie Propere Handen op non-actief geplaatst.


De voormalige arbiter zou op verzoek van Veljkovic niet alleen een gunst hebben verleend aan toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck, maar onderhield zelf blijkbaar tevens goede contacten met Felice Mazzu - op dat moment bij Charleroi aan de slag. Een relatie die mogelijk een ander licht werpt op een zege van de Zebra's tegen AA Gent in die periode, waarbij Delferière enkele discutabele beslissingen nam. Per slot van rekening trad de ref op dat moment de facto op als zaakwaarnemer van Mazzu, en ging hij actief mee op jacht naar een nieuwe club voor de coach.

Volgens Sporza was er op een bepaald moment een akkoord met Club Brugge in de maak, dat rond die tijd op zoek was naar een opvolger voor Michel Preud'homme. Vincent Mannaert bereikte naar verluidt zelfs een overeenkomst met Veljkovic omtrent Mazzu zijn verhuis naar Jan Breydel, maar uiteindelijk blies Bart Verhaeghe de deal alsnog af. De voorzitter van Blauw-Zwart wou zijn band met Charleroi-preses Mehdi Bayat, bijzonder ontstemd over het mogelijk vertrek van zijn T1, immers niet op het spel zetten. Iets later koos Club voor Ivan Leko als nieuwe hoofdtrainer.

LEES OOK: Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

Mazzu had goed gepast bij Club Brugge

Meest recent

'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

10
10
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

56
56
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

35
35
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

75
75
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

34
34
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

84
84
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

239
239
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

241
241
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

329
329
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

284
284
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

141
141
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

52
52
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

242
242
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

67
67
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

535
535
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

440
440
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

164
164
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

252
252
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

959
959
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

149
149
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

579
579
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

286
286

Meer sportnieuws