'Club Brugge blies deal op uit schrik voor Bayat'

door
'Club Brugge blies deal op uit schrik voor Bayat'

In een nieuwe documentaire omtrent het omkoopschandaal dat het Belgisch voetbal drie jaar geleden in een wurggreep hield, vallen opnieuw tal van lijken uit de kast. Daarbij lijkt een hoofdrol weggelegd voor ex-scheidsrechter Sébastien Delferière, bevriend met spilfiguur Dejan Veljkovic en sinds Operatie Propere Handen op non-actief geplaatst.


De voormalige arbiter zou op verzoek van Veljkovic niet alleen een gunst hebben verleend aan toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck, maar onderhield zelf blijkbaar tevens goede contacten met Felice Mazzu - op dat moment bij Charleroi aan de slag. Een relatie die mogelijk een ander licht werpt op een zege van de Zebra's tegen AA Gent in die periode, waarbij Delferière enkele discutabele beslissingen nam. Per slot van rekening trad de ref op dat moment de facto op als zaakwaarnemer van Mazzu, en ging hij actief mee op jacht naar een nieuwe club voor de coach.

Volgens Sporza was er op een bepaald moment een akkoord met Club Brugge in de maak, dat rond die tijd op zoek was naar een opvolger voor Michel Preud'homme. Vincent Mannaert bereikte naar verluidt zelfs een overeenkomst met Veljkovic omtrent Mazzu zijn verhuis naar Jan Breydel, maar uiteindelijk blies Bart Verhaeghe de deal alsnog af. De voorzitter van Blauw-Zwart wou zijn band met Charleroi-preses Mehdi Bayat, bijzonder ontstemd over het mogelijk vertrek van zijn T1, immers niet op het spel zetten. Iets later koos Club voor Ivan Leko als nieuwe hoofdtrainer.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Mazzu had goed gepast bij Club Brugge

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

93
93
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

53
53
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

66
66
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

30
30
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

145
145
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

246
246
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

76
76
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

145
145
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

471
471
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

113
113
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

204
204
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

399
399
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

191
191
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

262
262
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

30
30
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

260
260
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

218
218
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

79
79
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

174
174
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

519
519
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

87
87
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

110
110

Meer sportnieuws