'Van Holsbeeck benaderde Delferière voor bezoek aan Club Brugge'

1022
'Van Holsbeeck benaderde Delferière voor bezoek aan Club Brugge'

Bijna exact drie jaar geleden werd een splinterbom gedropt op het Belgische profvoetbal. Zo barste 'Operatie Propere Handen' in alle hevigheid los en dat gerechtelijke onderzoek had verstrekkende gevolgen. Maar er lijkt nu een nieuwe bom op komst in de vorm van de RTBF-documentaire 'Milieu du terrain'.


Deze documentaire is een werkstuk van het RTBF-icoon Thierry Luthers in samenwerking met onderzoeksjournalist Patrick Remacle. Samen namen zij de wantoestanden, die grotendeels aan bod kwamen in 'Propere Handen', extra onder de loep. In een reeks interviews aan onder meer Het Laatste Nieuws en SudPresse laten de twee makers verstaan dat ze nog heel wat schokkende informatie hebben gevonden en dat andere zaken dan weer bevestigd werden. Luthers hoopt alvast dat zijn documentaire voor verandering zal zorgen. "Er komt een tsunami aan voor het Belgisch voetbal", klinkt het bij HLN.

Aan bod komt onder meer de relatie tussen (ex-)makelaar Dejan Veljkovic en oud-scheidsrechters Bart Vertenten en Sébastien Delferière. Ook zijn bedenkelijke samenwerking met Standard wordt behandeld. Maar het grootste stuk van de documentaire wordt besteed aan de broers Bayat. Zo blijkt Mehdi Bayat om wel heel andere redenen te zijn gestopt als bondsvoorzitter. En ook over Mogi Bayat zou nieuwe info zijn gevonden, met name dan over het gebruik van luxe-horloges. De documentaire wordt woensdag om 20u uitgezonden.

UPDATE 17u23
La Dernière Heure en Sporza komen met meer informatie omtrent Footgate, de nieuwe bom die RTBF woensdag zal lossen op de Belgische voetbalwereld. In 2017, het jaar waarin Anderlecht onder René Weiler voor het laatst de landstitel pakte, zou toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck via Veljkovic namelijk contact hebben gezocht met Delferière "om zich ervan te verzekeren dat die laatste Anderlecht zou beschermen voor hun verplaatsing naar Club Brugge". Van Holsbeeck vroeg Veljkovic om Delferière te zeggen dat hij "zich niet mocht laten intimideren" en "niets bijzonders moest doen, alleen goed arbitreren".

De beruchte spilfiguur in Operatie Propere Handen bracht deze mededeling over aan de gecontesteerde scheidsrechter, die naar verluidt "niet verrast was door het verzoek en garandeerde dat Anderlecht niet zou verliezen". De wedstrijd eindigde uiteindelijk op een 1-1 gelijkspel. Als 'beloning' mocht Veljkovic zijn cliënt Sofiane Hanni een nieuw contract tekenen bij Paars-Wit, waarbij de ex-makelaar een fikse commissie opstreek. In ruil daarvoor bood hij Van Holsbeeck en diens vrouw een dure Rolex aan, Delferière op zijn beurt kreeg nog volgens het verslag gratis VIP-tickets aangeboden voor de thuiswedstrijden in de Champions League.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Denkt u dat Anderlecht de competitie vervalst heeft?

Meest recent

Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

11
11
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

4
4
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

30
30
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

27
27
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

85
85
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

28
28
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

38
38
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

477
477
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

135
135
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

64
64
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

32
32
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

35
35
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

57
57
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

66
66
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

68
68
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

154
154
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

352
352
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

373
373
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

158
158
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

127
127
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

88
88
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

448
448
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

182
182

Meer sportnieuws