'Van Holsbeeck benaderde Delferière voor bezoek aan Club Brugge'

1022
'Van Holsbeeck benaderde Delferière voor bezoek aan Club Brugge'

Bijna exact drie jaar geleden werd een splinterbom gedropt op het Belgische profvoetbal. Zo barste 'Operatie Propere Handen' in alle hevigheid los en dat gerechtelijke onderzoek had verstrekkende gevolgen. Maar er lijkt nu een nieuwe bom op komst in de vorm van de RTBF-documentaire 'Milieu du terrain'.


Deze documentaire is een werkstuk van het RTBF-icoon Thierry Luthers in samenwerking met onderzoeksjournalist Patrick Remacle. Samen namen zij de wantoestanden, die grotendeels aan bod kwamen in 'Propere Handen', extra onder de loep. In een reeks interviews aan onder meer Het Laatste Nieuws en SudPresse laten de twee makers verstaan dat ze nog heel wat schokkende informatie hebben gevonden en dat andere zaken dan weer bevestigd werden. Luthers hoopt alvast dat zijn documentaire voor verandering zal zorgen. "Er komt een tsunami aan voor het Belgisch voetbal", klinkt het bij HLN.

Aan bod komt onder meer de relatie tussen (ex-)makelaar Dejan Veljkovic en oud-scheidsrechters Bart Vertenten en Sébastien Delferière. Ook zijn bedenkelijke samenwerking met Standard wordt behandeld. Maar het grootste stuk van de documentaire wordt besteed aan de broers Bayat. Zo blijkt Mehdi Bayat om wel heel andere redenen te zijn gestopt als bondsvoorzitter. En ook over Mogi Bayat zou nieuwe info zijn gevonden, met name dan over het gebruik van luxe-horloges. De documentaire wordt woensdag om 20u uitgezonden.

UPDATE 17u23
La Dernière Heure en Sporza komen met meer informatie omtrent Footgate, de nieuwe bom die RTBF woensdag zal lossen op de Belgische voetbalwereld. In 2017, het jaar waarin Anderlecht onder René Weiler voor het laatst de landstitel pakte, zou toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck via Veljkovic namelijk contact hebben gezocht met Delferière "om zich ervan te verzekeren dat die laatste Anderlecht zou beschermen voor hun verplaatsing naar Club Brugge". Van Holsbeeck vroeg Veljkovic om Delferière te zeggen dat hij "zich niet mocht laten intimideren" en "niets bijzonders moest doen, alleen goed arbitreren".

De beruchte spilfiguur in Operatie Propere Handen bracht deze mededeling over aan de gecontesteerde scheidsrechter, die naar verluidt "niet verrast was door het verzoek en garandeerde dat Anderlecht niet zou verliezen". De wedstrijd eindigde uiteindelijk op een 1-1 gelijkspel. Als 'beloning' mocht Veljkovic zijn cliënt Sofiane Hanni een nieuw contract tekenen bij Paars-Wit, waarbij de ex-makelaar een fikse commissie opstreek. In ruil daarvoor bood hij Van Holsbeeck en diens vrouw een dure Rolex aan, Delferière op zijn beurt kreeg nog volgens het verslag gratis VIP-tickets aangeboden voor de thuiswedstrijden in de Champions League.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Denkt u dat Anderlecht de competitie vervalst heeft?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

133
133
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

102
102
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

125
125
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

293
293
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

657
657
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

189
189
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

358
358
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

672
672
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

252
252
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

596
596
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

105
105

Meer sportnieuws