'Van Holsbeeck benaderde Delferière voor bezoek aan Club Brugge'

1022
'Van Holsbeeck benaderde Delferière voor bezoek aan Club Brugge'

Bijna exact drie jaar geleden werd een splinterbom gedropt op het Belgische profvoetbal. Zo barste 'Operatie Propere Handen' in alle hevigheid los en dat gerechtelijke onderzoek had verstrekkende gevolgen. Maar er lijkt nu een nieuwe bom op komst in de vorm van de RTBF-documentaire 'Milieu du terrain'.


Deze documentaire is een werkstuk van het RTBF-icoon Thierry Luthers in samenwerking met onderzoeksjournalist Patrick Remacle. Samen namen zij de wantoestanden, die grotendeels aan bod kwamen in 'Propere Handen', extra onder de loep. In een reeks interviews aan onder meer Het Laatste Nieuws en SudPresse laten de twee makers verstaan dat ze nog heel wat schokkende informatie hebben gevonden en dat andere zaken dan weer bevestigd werden. Luthers hoopt alvast dat zijn documentaire voor verandering zal zorgen. "Er komt een tsunami aan voor het Belgisch voetbal", klinkt het bij HLN.

Aan bod komt onder meer de relatie tussen (ex-)makelaar Dejan Veljkovic en oud-scheidsrechters Bart Vertenten en Sébastien Delferière. Ook zijn bedenkelijke samenwerking met Standard wordt behandeld. Maar het grootste stuk van de documentaire wordt besteed aan de broers Bayat. Zo blijkt Mehdi Bayat om wel heel andere redenen te zijn gestopt als bondsvoorzitter. En ook over Mogi Bayat zou nieuwe info zijn gevonden, met name dan over het gebruik van luxe-horloges. De documentaire wordt woensdag om 20u uitgezonden.

UPDATE 17u23
La Dernière Heure en Sporza komen met meer informatie omtrent Footgate, de nieuwe bom die RTBF woensdag zal lossen op de Belgische voetbalwereld. In 2017, het jaar waarin Anderlecht onder René Weiler voor het laatst de landstitel pakte, zou toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck via Veljkovic namelijk contact hebben gezocht met Delferière "om zich ervan te verzekeren dat die laatste Anderlecht zou beschermen voor hun verplaatsing naar Club Brugge". Van Holsbeeck vroeg Veljkovic om Delferière te zeggen dat hij "zich niet mocht laten intimideren" en "niets bijzonders moest doen, alleen goed arbitreren".

De beruchte spilfiguur in Operatie Propere Handen bracht deze mededeling over aan de gecontesteerde scheidsrechter, die naar verluidt "niet verrast was door het verzoek en garandeerde dat Anderlecht niet zou verliezen". De wedstrijd eindigde uiteindelijk op een 1-1 gelijkspel. Als 'beloning' mocht Veljkovic zijn cliënt Sofiane Hanni een nieuw contract tekenen bij Paars-Wit, waarbij de ex-makelaar een fikse commissie opstreek. In ruil daarvoor bood hij Van Holsbeeck en diens vrouw een dure Rolex aan, Delferière op zijn beurt kreeg nog volgens het verslag gratis VIP-tickets aangeboden voor de thuiswedstrijden in de Champions League.

LEES OOK: Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

Denkt u dat Anderlecht de competitie vervalst heeft?

Meest recent

Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

14
14
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

15
15
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

44
44
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

398
398
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

62
62
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

205
205
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

348
348
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

113
113
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

106
106
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

217
217
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

564
564
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

246
246
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

203
203
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

163
163
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

82
82
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

31
31
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

222
222
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

55
55
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

106
106
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

324
324
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

33
33
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

152
152
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

21
21
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

90
90
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

207
207

Meer sportnieuws