'Delferière speelde makelaar voor Mazzu, AA Gent benadeeld'

door
'Delferière speelde makelaar voor Mazzu, AA Gent benadeeld'

Bijna drie jaar na het losbarsten van Operatie Propere Handen barst het Belgisch voetbal opnieuw op haar grondvesten. RTBF komt namelijk met een nieuwe documentaire die meer licht werpt op het hele schandaal. Daarbij wordt vooral de rol van Sébastien Delferière, een van de scheidsrechters die sindsdien op non-actief werd geplaatst, duchtig onder de loep genomen.


De voormalige ref onderhield een goed contact met ex-makelaar Dejan Veljkovic, de spilfiguur in de zaak, en zou zo op verzoek van toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck onder andere een duel tussen Anderlecht en Club Brugge beïnvloed hebben. Volgens Sporza en La Dernière Heure, die de nieuwe informatie reeds konden inkijken, is er bij nog een andere match uit die periode mogelijk sprake van corruptie. Net voor de zomer van 2017 zou Delferière immers een ontmoeting hebben opgezet tussen zijn twee vrienden Veljkovic en Felice Mazzu, de huidige coach van Union die dan al vier jaar aan de slag was bij Charleroi.

Op vraag van die laatste, die met behulp van de makelaar een stap hogerop hoopte te zetten. Veljkovic stemde toe, maar ook Delferière wou graag een centje meepikken. Op die manier trad de gecontesteerde ref dus op als zaakwaarnemer van Mazzu, de trainer van een ploeg wiens wedstrijden hij regelmatig in goede banen moest leiden. Het verhaal werpt volgens Sporza dan ook een ander licht op een latere nederlaag van AA Gent in Charleroi, wanneer Delferière de Buffalo's tot hun onvrede tweemaal een duidelijke strafschop ontzegde. Later bood de ref opvallend genoeg zijn excuses aan voor "deze offday van het hele team".

LEES OOK: Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

Denkt u dat AA Gent benadeeld werd?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

11
11
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

40
40
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

379
379
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

323
323
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

203
203
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

249
249
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

73
73
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

606
606
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

220
220
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

410
410
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

639
639
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

401
401
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

183
183
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

173
173
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

166
166
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

261
261
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

338
338
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

230
230
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

84
84

Meer sportnieuws