'Delferière speelde makelaar voor Mazzu, AA Gent benadeeld'

door
'Delferière speelde makelaar voor Mazzu, AA Gent benadeeld'

Bijna drie jaar na het losbarsten van Operatie Propere Handen barst het Belgisch voetbal opnieuw op haar grondvesten. RTBF komt namelijk met een nieuwe documentaire die meer licht werpt op het hele schandaal. Daarbij wordt vooral de rol van Sébastien Delferière, een van de scheidsrechters die sindsdien op non-actief werd geplaatst, duchtig onder de loep genomen.


De voormalige ref onderhield een goed contact met ex-makelaar Dejan Veljkovic, de spilfiguur in de zaak, en zou zo op verzoek van toenmalig RSCA-manager Herman Van Holsbeeck onder andere een duel tussen Anderlecht en Club Brugge beïnvloed hebben. Volgens Sporza en La Dernière Heure, die de nieuwe informatie reeds konden inkijken, is er bij nog een andere match uit die periode mogelijk sprake van corruptie. Net voor de zomer van 2017 zou Delferière immers een ontmoeting hebben opgezet tussen zijn twee vrienden Veljkovic en Felice Mazzu, de huidige coach van Union die dan al vier jaar aan de slag was bij Charleroi.

Op vraag van die laatste, die met behulp van de makelaar een stap hogerop hoopte te zetten. Veljkovic stemde toe, maar ook Delferière wou graag een centje meepikken. Op die manier trad de gecontesteerde ref dus op als zaakwaarnemer van Mazzu, de trainer van een ploeg wiens wedstrijden hij regelmatig in goede banen moest leiden. Het verhaal werpt volgens Sporza dan ook een ander licht op een latere nederlaag van AA Gent in Charleroi, wanneer Delferière de Buffalo's tot hun onvrede tweemaal een duidelijke strafschop ontzegde. Later bood de ref opvallend genoeg zijn excuses aan voor "deze offday van het hele team".

LEES OOK: Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Denkt u dat AA Gent benadeeld werd?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

91
91
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

126
126
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

85
85
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

205
205
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

37
37
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

236
236
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

192
192
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

423
423
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

90
90
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

621
621
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1102
1102
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

392
392
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

316
316
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

331
331
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

479
479
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

497
497
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

436
436
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1006
1006
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws