Anderlecht hult zich in stilzwijgen over sjoemelpraktijken

232 stemmen
Anderlecht hult zich in stilzwijgen over sjoemelpraktijken

De Tijd dropte donderdagochtend weer een bom op de Belgische voetbalwereld, want de zakenkrant wist te onthullen dat het gerecht een onderzoek geopend heeft naar mogelijk gesjoemel bij de verkoop van Anderlecht in december 2017. Roger Vanden Stock, Herman Van Holsbeeck, Jo Van Biesbroeck en Luc Deleu zouden verdacht worden van valsheid in geschrifte, witwassen en oplichting.

Inmiddels hebben twee van de betrokkenen in het dossier ook gereageerd tegenover Het Laatste Nieuws. Van Biesbrouck deed dat zeer kort. "Ik laat het gerecht rustig zijn werk doen en wacht af wat het onderzoek uitwijst", hield de gewezen CEO zich op de vlakte. Deleu kwam dan weer met een meer inhoudelijke reactie, maar ontkent dat hij zich ergens schuldig aan gemaakt heeft.

"Wij zaten niet mee aan tafel bij de onderhandelingen. Alvorens de transfer te doen, hebben we wel de overeenkomst afgetoetst met de banken, zij zagen geen probleem, dus zijn die stortingen gebeurd, conform het contract. Ik ben daarover ondervraagd", bevestigde hij. "Of ik nu in verdenking gesteld word, dat kan, de speurders vertelden dat dat een mogelijkheid was voor iedereen die betrokken was bij die transactie, maar ik zie niet in waarom ik me zorgen zou moeten maken."

UPDATE 11u15

De eerste reacties over de vermeende sjoemelpraktijken bij de verkoop van Anderlecht sijpelden dus al binnen, al wou de club vooralsnog niet reageren. Zo deed VRT Nieuws een poging om een reactie los te weken, waarin de club dus niet op in ging. Ook Herman Van Holsbeeck hult zich vooralsnog in stilzwijgen.

De advocaat van de voormalig Anderlecht-manager heeft daar ook een duidelijke reden voor: “Ik kan nog geen commentaar geven, want we hebben het dossier nog niet kunnen inzien. Ik kan er dus niks zinnigs over vertellen”, gaf die namelijk mee aan Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Moet Anderlecht met een statement naar buiten komen?

Meest recent

Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

2
2
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

6
6
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

22
22
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

134
134
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

22
22
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

57
57
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

171
171
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

115
115
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

97
97
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

68
68
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

139
139
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

392
392
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

75
75
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

445
445
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

98
98
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

304
304
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

497
497
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

360
360
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

461
461
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

541
541
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

913
913
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

219
219
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

383
383
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

127
127

Meer sportnieuws