'Paars-witte bom: parket wil ex-toplui Anderlecht vervolgen'

door
'Paars-witte bom: parket wil ex-toplui Anderlecht vervolgen'

In december 2017 kocht Marc Coucke het grootste deel van de aandelen van RSC Anderlecht. Die verkoop wordt nu onder de loep genomen en er zouden onregelmatigheden hebben plaatsgevonden. Volgens De Tijd wil het parket ex-toplui van Anderlecht daarvoor vervolgen.


Dat krant baseert zich daarvoor op bronnen dicht bij het onderzoek. Ex-topfiguren Roger Vanden Stock, Herman Van Holsbeeck en Jo Van Biesbroeck riskeren vervolgd te worden. Er zou hen valsheid in geschrifte, oplichting en witwassen ten laste gelegd worden. Coucke zou bij de aankoop van de recordkampioen 5 miljoen euro teveel op tafel hebben moeten leggen en bepaalde figuren die geen deel uitmaakten van de onderhandelingen zouden ook commissies in hun zak gestoken hebben. Het parket richt zich ook op de voormalige advocaat Luc Deleu, die deel uitmaakt van het bestuur van Anderlecht. Hij wordt in verband gebracht met dezelfde feiten als het bovengenoemde drietal.   

"De Brusselse onderzoeksrechter Laurence Heusghem heeft het onderzoek naar de verkoop van RSCA afgerond. Binnenkort gaat het dossier naar de Brusselse raadkamer. Die moet beslissen of hij de vorige clubeigenaar Roger Vanden Stock, voormalig algemeen manager Herman Van Holsbeeck en ex-CEO Jo Van Biesbroeck doorverwijst naar de correctionele rechtbank", schrijft De Tijd.

Het parket wil daarnaast ook makelaar Christoph Henrotay vervolgen, voegt de krant er nog aan toe. Hij zou zich schuldig gemaakt hebben aan valsheid in geschrifte en oplichting. Hij was nauw betrokken bij de transfer van Aleksandar Mitrovic, een dossier waarin Herman Van Holsbeeck al verdacht werd van witwassen, schriftvervalsing en omkoping. In dat dossier kwamen onregelmatigheden bij de verkoop van Anderlecht aan het licht. 


LEES OOK: Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Zullen ze veroordeeld worden?

Meest recent

Kompany in de bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Bayern München lijkt helemaal klaar voor de hervatting van de Champions League. Het won vrijdag ...

5
5
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

74
74
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

126
126
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

19
19
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

25
25
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

177
177
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

113
113
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

112
112
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

84
84
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

211
211
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

134
134
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

177
177
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

505
505
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

160
160
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

102
102
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

313
313
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

390
390
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

287
287
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

277
277
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

172
172
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

89
89
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

129
129
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84

Meer sportnieuws