Antwerp doet Bosuil juichen in spektakelstuk tegen Genk

door
Antwerp doet Bosuil juichen in spektakelstuk tegen Genk

Antwerp FC heeft woensdagavond nog eens indruk gemaakt tijdens de inhaalwedstrijd tegen KRC Genk. De Limburgers begonnen nochtans verschroeiend aan de wedstrijd en kwamen al snel op voorsprong. Maar de Great Old toonde karakter: zo werd de achterstand omgebogen in een fraaie 4-2-overwinning.


Het waren de bezoekers die de partij meteen stevig in handen namen. Butez wist Onuachu in eerste instantie van een doelpunt te houden met een heerlijke voetreflex, maar na nog geen kwartier spelen stond de boomlange Nigeriaan toch op het scorebord. De 0-1 had echter geen goede invloed op het niveau van Genk, waar de voet van het gaspedaal ging. En daar profiteerde Antwerp optimaal van: De Laet maakte er op fraaie wijze 1-1 van.

De thuisploeg trok het laken vervolgens helemaal naar zich toe. Verstraete versierde een vrije trap op een bedenkelijke manier, maar trapte de stilstaande fase wel erg mooi binnen. En de middenvelder was ook betrokken bij de 3-1, zo kon Miyoshi scoren na een rebound op zijn schot. Aan de rust was het dus al groot feest op de Bosuil. Genk kwam wel het beste uit de kleedkamer, Butez moest meermaals aan de bak en invaller Paintsil liet een goede kans liggen.

Toch was het Antwerp dat de wedstrijd in een beslissende plooi legde. Topschutter Frey nam de assist van Samatta, die profiteerde van geblunder bij ex-ploegmaat Lucumi, in dank aan. Via een strafschop kon Onuachu zijn tweede van de avond maken, maar daar bleef het ook bij. Zelfs een rode kaart voor De Laet bracht de zege van Antwerp niet meer in gevaar. De Great Old klimt daardoor naar een gedeelde derde plaats en telt met 14 op 24 evenveel punten als Genk.

Scoreverloop:
0-1 (13') Paul Onuachu
1-1 (27') Ritchie De Laet
2-1 (37') Birger Verstraete
3-1 (41') Koji Miyoshi
4-1 (69') Michael Frey
4-2 (80') Paul Onuachu (pen.)

Bijzonderheden:
Rode kaart (84') Ritchie De Laet

LEES OOK: Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

80
80
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

166
166
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

96
96
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

60
60
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1063
1063
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

179
179
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

210
210
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

296
296
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

152
152
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

711
711
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

36
36
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

182
182
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

101
101
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

126
126
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

128
128
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

321
321
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

328
328
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws