Antwerp doet Bosuil juichen in spektakelstuk tegen Genk

door
Antwerp doet Bosuil juichen in spektakelstuk tegen Genk

Antwerp FC heeft woensdagavond nog eens indruk gemaakt tijdens de inhaalwedstrijd tegen KRC Genk. De Limburgers begonnen nochtans verschroeiend aan de wedstrijd en kwamen al snel op voorsprong. Maar de Great Old toonde karakter: zo werd de achterstand omgebogen in een fraaie 4-2-overwinning.


Het waren de bezoekers die de partij meteen stevig in handen namen. Butez wist Onuachu in eerste instantie van een doelpunt te houden met een heerlijke voetreflex, maar na nog geen kwartier spelen stond de boomlange Nigeriaan toch op het scorebord. De 0-1 had echter geen goede invloed op het niveau van Genk, waar de voet van het gaspedaal ging. En daar profiteerde Antwerp optimaal van: De Laet maakte er op fraaie wijze 1-1 van.

De thuisploeg trok het laken vervolgens helemaal naar zich toe. Verstraete versierde een vrije trap op een bedenkelijke manier, maar trapte de stilstaande fase wel erg mooi binnen. En de middenvelder was ook betrokken bij de 3-1, zo kon Miyoshi scoren na een rebound op zijn schot. Aan de rust was het dus al groot feest op de Bosuil. Genk kwam wel het beste uit de kleedkamer, Butez moest meermaals aan de bak en invaller Paintsil liet een goede kans liggen.

Toch was het Antwerp dat de wedstrijd in een beslissende plooi legde. Topschutter Frey nam de assist van Samatta, die profiteerde van geblunder bij ex-ploegmaat Lucumi, in dank aan. Via een strafschop kon Onuachu zijn tweede van de avond maken, maar daar bleef het ook bij. Zelfs een rode kaart voor De Laet bracht de zege van Antwerp niet meer in gevaar. De Great Old klimt daardoor naar een gedeelde derde plaats en telt met 14 op 24 evenveel punten als Genk.

Scoreverloop:
0-1 (13') Paul Onuachu
1-1 (27') Ritchie De Laet
2-1 (37') Birger Verstraete
3-1 (41') Koji Miyoshi
4-1 (69') Michael Frey
4-2 (80') Paul Onuachu (pen.)

Bijzonderheden:
Rode kaart (84') Ritchie De Laet

LEES OOK: Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

41
41
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

9
9
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

194
194
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

238
238
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

245
245
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

11
11
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

28
28
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

46
46
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

87
87
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

81
81
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

59
59
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

338
338
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

150
150
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

287
287
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

124
124
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

453
453
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

258
258
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

208
208
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

164
164
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

236
236
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

718
718
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

80
80
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

127
127

Meer sportnieuws