Antwerp doet Bosuil juichen in spektakelstuk tegen Genk

518 stemmen
Antwerp doet Bosuil juichen in spektakelstuk tegen Genk

Antwerp FC heeft woensdagavond nog eens indruk gemaakt tijdens de inhaalwedstrijd tegen KRC Genk. De Limburgers begonnen nochtans verschroeiend aan de wedstrijd en kwamen al snel op voorsprong. Maar de Great Old toonde karakter: zo werd de achterstand omgebogen in een fraaie 4-2-overwinning.


Het waren de bezoekers die de partij meteen stevig in handen namen. Butez wist Onuachu in eerste instantie van een doelpunt te houden met een heerlijke voetreflex, maar na nog geen kwartier spelen stond de boomlange Nigeriaan toch op het scorebord. De 0-1 had echter geen goede invloed op het niveau van Genk, waar de voet van het gaspedaal ging. En daar profiteerde Antwerp optimaal van: De Laet maakte er op fraaie wijze 1-1 van.

De thuisploeg trok het laken vervolgens helemaal naar zich toe. Verstraete versierde een vrije trap op een bedenkelijke manier, maar trapte de stilstaande fase wel erg mooi binnen. En de middenvelder was ook betrokken bij de 3-1, zo kon Miyoshi scoren na een rebound op zijn schot. Aan de rust was het dus al groot feest op de Bosuil. Genk kwam wel het beste uit de kleedkamer, Butez moest meermaals aan de bak en invaller Paintsil liet een goede kans liggen.

Toch was het Antwerp dat de wedstrijd in een beslissende plooi legde. Topschutter Frey nam de assist van Samatta, die profiteerde van geblunder bij ex-ploegmaat Lucumi, in dank aan. Via een strafschop kon Onuachu zijn tweede van de avond maken, maar daar bleef het ook bij. Zelfs een rode kaart voor De Laet bracht de zege van Antwerp niet meer in gevaar. De Great Old klimt daardoor naar een gedeelde derde plaats en telt met 14 op 24 evenveel punten als Genk.

Scoreverloop:
0-1 (13') Paul Onuachu
1-1 (27') Ritchie De Laet
2-1 (37') Birger Verstraete
3-1 (41') Koji Miyoshi
4-1 (69') Michael Frey
4-2 (80') Paul Onuachu (pen.)

Bijzonderheden:
Rode kaart (84') Ritchie De Laet

LEES OOK: Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

2
2
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

45
45
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

24
24
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

40
40
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

102
102
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

56
56
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

118
118
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

316
316
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

108
108
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

80
80
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

88
88
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

187
187
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

182
182
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

91
91
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

48
48
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

197
197
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

226
226
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

95
95
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

55
55
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

78
78
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

421
421
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

460
460
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

255
255
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

269
269
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

309
309

Meer sportnieuws