TRANSFERUURTJE: 'Club greep nog naast topaanwinsten, opsteker Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club greep nog naast topaanwinsten, opsteker Anderlecht'

De transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar er raken nog details bekend over gesloten en mislukte deals van de voorbije dagen. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken spelers transfers gedaan worden, waardoor er nog spelers uit België kunnen vertrekken. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge vond in de laatste dagen van de mercato nog de nodige versterkingen, maar het greep de voorbije weken ook naast enkele spectaculaire deals. Zo zou het een bod uitgebracht hebben op Diego Rossi, een Uruguayaanse winger van Los Angeles FC. De Amerikanen weigerden de aanbieding echter en uiteindelijk trok Rossi naar Fenerbahçe, dat hem huurt en daarna voor 8,5 miljoen euro kan overnemen.



Daarnaast was ook Amadou Onana in beeld bij de landskampioen. De Belgische belofteninternational verkoos echter een transfer naar de Franse landskampioen Lille, waardoor Club in zijn zoektocht naar een defensieve middenvelder uiteindelijk overschakelde naar Owen Otasowie.

Anderlecht liet in het slot van de transferperiode dan weer vooral spelers vertrekken. Zo werden bijvoorbeeld de contracten van Luka Adzic en Bubacarr Sanneh in onderling overleg ontbonden. Dat was een opsteker voor Paars-Wit, zeker omdat beide spelers niet hun volledige salaris voor de resterende contractduur opeisten. Ze konden zo dus wat centen besparen.



Wel moest RSCA onverwachts nog afscheid nemen van een belangrijke pion. Na amper twee maanden heeft Aaron Danks de club immers alweer verlaten. De Engelsman was pas bij het begin van de voorbereiding aangesteld als assistent van Vincent Kompany, maar kiest er nu voor om de technische staf van Aston Villa te vervoegen.

Antwerp versterkte zich in het slot van de mercato nog met Ally Samatta, die gehuurd wordt van Fenerbahçe. De ex-spits van Genk werd naar verluidt aangeboden bij elke Belgische topclub, dus ook Club Brugge, Anderlecht, Standard, Genk en AA Gent. Geen van die andere clubs hapte echter toe. Enkel bij Club werd zijn komst even overwogen, maar uiteindelijk werd gekozen voor Wesley.



BUITENLAND

Real Madrid probeerde nog verwoed om Kylian Mbappé in het slot van de mercato bij PSG weg te kapen, maar kwam van een kale reis terug. Tot grote ontgoocheling ook van de Fransman zelf, die maar al te graag naar Madrid wil. Het lijkt dus vrijwel zeker dat de transfer er nog zal komen, hetzij in januari, hetzij volgende zomer wanneer zijn contract afloopt.

FC Barcelona 
heeft ook al een eerste deal voor januari in de pijplijn zitten. Het probeerde de voorbije dagen nog om Dani Olmo weg te halen bij RB Leipzig, maar vond niet op tijd een akkoord met de Duitse club. Barça zou de komst van de 22-jarige Spaanse international, voor wie het 58 miljoen euro veil zou hebben, nog niet opgegeven hebben en hem in 2022 - januari of de zomer - willen binnenhalen.

LEES OOK: Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Heeft Club Brugge zich goed versterkt deze zomer?

Meest recent

Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

2
2
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

137
137
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

29
29
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

68
68
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

296
296
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

101
101
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

120
120
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

114
114
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

169
169
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

298
298
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

411
411
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

150
150
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

605
605
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

315
315
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

193
193
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

318
318
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

270
270
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

997
997
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

453
453
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

316
316
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

148
148
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

277
277
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

250
250
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

224
224
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

172
172

Meer sportnieuws