Paars-Wit zakt door ondergrens en verlaat roemloos Europa

door
Paars-Wit zakt door ondergrens en verlaat roemloos Europa

Voor het eerst in jaren mocht Anderlecht nog eens Europees aantreden maar het 'Europese sprookje' werd uiteindelijk één grote nachtmerrie voor Kompany en co. Op bezoek bij Vitesse leek het wel een wedstrijd tussen mannen en jongens, ondanks dat er wel wat ervaring rondliep bij Paars-Wit. Overleeft Vincent Kompany ook dit debacle bij Anderlecht?

Anderlecht wou vanavond absoluut de zege (of minstens de kwalificatie) meepakken op het veld van het Nederlandse Vitesse. Vorige week werd het na een spectaculaire wedstrijd nog 3-3 in het Lotto Park. De winnaar van dit onderlinge duel kreeg een plek in de groepsfase van de Conference League. Bij Paars-Wit ontbrak Delcroix, in zijn plek kwam Harwood-Bellis. De bekendste naam bij Vitesse (voor ons) was Openda. In de Gelredome waren ongeveer 10.000 toeschouwers aanwezig.
Horrorstart bezorgt Anderlecht veel zorgen halfweg

Het werd een horrorstart voor de bezoekers, na nog geen vijf minuten spelen vloog een afgeweken voorzet-schot van Wittek in doel, de vroege 1-0 voor Vitesse was een feit. Een zwak Anderlecht gaf totaal niet thuis in de openingsfase en ontsnapte even later zelfs aan een dubbele achterstand toen opnieuw Wittek teveel ruimte kreeg in de zestien meter maar zijn gekraakte poging in hoekschop zag vliegen. Het team van Kompany werd nadien wel iets beter maar echte kansen kon het voorlopig niet afdwingen. Pas halfweg de eerste periode was er een prima poging van Zirkzee, de redding van Schubert mocht er ook wezen. Paars-Wit was nu beter dan de thuisploeg maar de grote kansen bleven wel voor de Nederlanders: eerst schoot Tronstad nipt over en even later kreeg Van Crombrugge met moeite een knal van de alom tegenwoordige Wittek onder controle. Halfweg had Anderlecht nog enorm veel werk voor de boeg om zich te verzekeren van Europees voetbal tot het einde van het jaar.

Na minder dan vijf minuten spelen ligt de bal al in het mandje voor Vitesse.
Onwaarschijnlijk: ook na de rust vroeg doelpunt voor Vitesse
Ook na de pauze was de start weer voor de thuisploeg. Opnieuw Wittek sloeg na amper drie minuten toe door aan de tweede paal de 2-0 in doel te jagen, het werd stilaan een dramatische avond voor Anderlecht. Een reactie bleef ook nadien volledig uit, het voetbal dat de bezoekers op de mat brachten deed vaak pijn aan de ogen. Op het uur ging een schot van (de voor de rest totaal onzichtbare) Refaelov hoog over. Pas op een dik kwartier van het einde kregen de bezoekers nog eens een mogelijkheid, Dauda pakte de bal goed mee maar vanuit een scherpe hoek schoot hij hopeloos over, ondertussen had Kompany al een rist vervangingen doorgevoerd (waaronder de onzichtbare Zirkzee). En toch kregen we in de slotfase nog een wedstrijd: op tien minuten van het einde knalde Olsson op de paal maar de goed gevolgde Refaelov maakte er 2-1 van. Echt grote kansen waren er echter nadien niet meer en zo gaat Anderlecht roemloos onderuit nog voor er 'echt' Europees gevoetbald wordt.
Scoreverloop:
1-0 (5') Wittek, 2-0 (49') Wittek, 2-1 (80') Refaelov

LEES OOK: Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Moet Kompany opkrassen bij Anderlecht?

Meest recent

'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

44
44
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

62
62
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

96
96
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

48
48
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

212
212
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

9
9
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

57
57
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

68
68
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

161
161
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

90
90
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

55
55
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

69
69
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

160
160
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

36
36
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

153
153
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

30
30
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

136
136
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

236
236
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

71
71
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

328
328
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

207
207
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

191
191
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

132
132
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

92
92
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

126
126

Meer sportnieuws