Anderlecht maakte de voorbije weken na twee jaar afwezigheid zijn wederoptreden op het Europese toneel. Het rekende vlotjes af met Laçi in de derde voorronde van de Conference League en moet nu enkel nog voorbij Vitesse om zich voor de groepsfase te plaatsen. Makkelijk wordt dat niet, want Paars-Wit moet in Nederland gaan winnen na een 3-3 in eigen huis vorige week.
Vincent Kompany verstopt zich op de persconferentie echter niet. "Anderlecht is favoriet in elke match", tekende La Dernière Heure op. "Ongeacht de waarheid van het moment. Anderlecht is favoriet in alle 34 matchen in eerste klasse, zelfs al staat de tegenstander eerste in de rangschikking. Vitesse heeft wel een goede ploeg die in België top vier kan spelen."
Anderlecht zal moeten winnen in Arnhem om door te stoten, bij een gelijkspel volgen er verlengingen. Sinds dit seizoen geldt de uitdoelpuntenregel niet meer in Europese competities, dus daarover moet Paars-Wit zich alvast geen zorgen maken.
LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'
Jannick Lanckriet