Genk en voorrondes Champions League: een onwaarschijnlijk spektakel

door
Genk en voorrondes Champions League: een onwaarschijnlijk spektakel

KRC Genk neemt het vanavond op tegen Shakhtar Donetsk. In de voorrondes van de Champions League kenden de Limburgers in het verleden een aantal traumatische ervaringen, maar ook enkele enorme vreugdeuitbarstingen. Wat gaat het deze keer worden? 

Het begon allemaal in 1999. Genk was voor het eerst landskampioen van België geworden en mocht daardoor aantreden in de voorrondes van de Champions League. Met Maribor lootte het toen een gevaarlijke, maar zeker niet onhaalbare tegenstander. Het werd echter een nachtmerrie. Genk verloor met 5-1 in Slovenië, waar Branko Strupar het mogelijk belangrijke uitdoelpunt scoorde. In Genk startte de thuisploeg furieus, want het moest met 4-0 winnen. Toch was het nog lang wachten op een goal. Thordur Gudjohnssen scoorde na 45 minuten de 1-0 en in minuut 58 volgde de 2-0. Iedereen ging er achter staan en in de 61ste minuut werd het via Ferenç Horvath zelfs 3-0. Nog één doelpunt en Genk was geplaatst, maar dat kwam er niet meer. Genk uit de Champions League nog voor het echt begonnen was.



In 2002 moest Genk aantreden tegen het sterke Sparta Praag. In Genk werd het 2-0 na doelpunten van Bernd Thijs en Mirsad Beslija. In Praag werd het een echte triller. Genk kwam op 0-1 via Moumou Dagano, maar de sterke Tsjechen zorgden dat er na 64 minuten een 3-1-score op het bord stond na goals van Karel Poborsky en Jiri Jarosik (twee goals). Genk zag af, maar Wesley Sonck zorgde voor de 3-2. De 4-2 van Mares in het slot zorgde nog voor spannende minuten, maar Genk ging naar de groepsfase van de Champions League. 

In 2007 trof Genk dan het zwakke Sarajevo in de voorrondes. Dat zou en moest een ‘makkie’ worden. In Limburg werd het verrassend 1-2, na onder meer een goal van Hans Cornelis. Genk wist wat het moest doen in Sarejevo: met minstens 0-2 gaan winnen. Het bleef echter bij 0-1 na een treffer van Tomislaw Mikulic. Genk met het schaamrood op de wangen uit de Champions League. 



In 2010 werd het wéér spannend. In de voorlaatste voorronde wachtte Partizan Belgrado. In Servië werd het knap 1-1, na een goal van Jelle Vossen. In Limburg werd het 2-1, na goals van Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi. Die laatste treffer viel in de 90ste minuut. In de laatste voorronde wachtte met Maccabi Haifa een haalbare kaart. In Israël ging Genk met 2-1 de boot in, na een goal van Elyaniv Barda. Het spook van Maribor en Sarajevo dook weer op, zo leek het… In Genk werd het een zenuwslopende match. Na 120 minuten stond het 2-1 na doelpunten van Jelle Vossen en Thomas Buffel. Het kwam tot strafschoppen. Laszlo Köteles werd de grote held, en Genk won met 4-1 na penalty’s. Genk door naar de groepsfase. 

Tien jaar na de laatste voorronde treft Genk dus met Shakhtar Donetsk wellicht zijn zwaarste tegenstander ooit in de Champions League. Wat zal het deze keer worden?

CR

Gaat Genk het redden tegen Donetsk?

Meest recent

‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

37
37
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

18
18
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

148
148
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

215
215
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

61
61
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

428
428
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

312
312
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

136
136
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

287
287
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

343
343
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

153
153
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

249
249
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

95
95
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

460
460
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

330
330
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

136
136
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

204
204
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

836
836
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

289
289
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

167
167
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

315
315
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

366
366
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

429
429
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

191
191
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

901
901

Meer sportnieuws