Gareth Bale mag zich de beste speler van het Premier League-seizoen 2012/13 noemen. De talisman van Tottenham Hotspur won zondag de PFA Player of the Year-award en troefde titelhouder Robin van Persie, Eden Hazard, Michael Carrick, Juan Mata, en Luis Suárez af. De 23-jarige Welshman viel zelfs tweemaal in de prijzen, want hij werd ook gekozen tot Young Player of the Year.
Ondanks de zware concurrentie, is het geen grote verrassing dat Bale met de prijzen aan de haal gaat. De linkspoot was dit seizoen bij uitstek dé man in vorm bij Tottenham en nam de Londenaren niet zelden bij de hand. Met negentien treffers in 29 wedstrijden droeg hij voor een groot deel bij aan de vijfde plek die Tottenham momenteel bezet. Desondanks leek ook Van Persie een goede kans te maken: de titelhouder lijkt zijn topscorerstitel te prolongeren en gidste United dinsdag nog naar de twintigste landstitel met een hattrick tegen Aston Villa.
Ook de andere genomineerden voor de award Speler van het Jaar kenden een uitstekend seizoen. Hazard betaalde zijn transfersom van veertig miljoen euro terug met treffers en assists voor Chelsea en ook Juan Mata was vaak van groot belang voor
The Blues. Carrick toonde zich een dragende en betrouwbare kracht bij Manchester United, terwijl Suárez opnieuw een van de smaakmakers van de Premier League bleek en al op 23 goals staat. Na zijn bijtincident met Branislav Ivanovic en daaropvolgende schorsing van tien duels leken zijn kansen echter verkeken.
Bale werd dus niet alleen de beste speler van de
Engelse competitie, maar ook de beste speler van maximaal 23 jaar. Daarmee volgt hij Kyle Walker (ook contractspeler van Tottenham) op. Bale nam het op tegen drie Belgen (Hazard, Christian Benteke en Romelu Lukaku), terwijl Danny Welbeck en Jack Wilshere eveneens naast de prijs grepen. Overigens mocht Wilshere zich in het seizoen 2010/11 al de beste speler met een maximumleeftijd van 23 noemen.