Ode aan Messi en Ronaldo: ook nu nog de besten ter wereld

door
Ode aan Messi en Ronaldo: ook nu nog de besten ter wereld

De afgelopen maanden hoorden we dat Erling Haaland en Kylian Mbappé stilaan Lionel Messi en Cristiano Ronaldo voorbij staken. De twee bewezen dit seizoen nog maar eens dat zij nog altijd eenzaam aan de top staan. 

Ronaldo was op het EK goed voor 5 goals in 4 matchen. Daarmee werd hij op zijn 36ste co-topschutter, samen met Patrick Schick. Ronaldo werd daarmee ook topschutter aller tijden op een EK. Nog een record erbij voor CR7. En toch hoorden we vreemde geluiden dat Portugal beter zou spelen zonder Ronaldo. De aanvaller speelde tot nu toe 1073 wedstrijden, waarin hij 783 keer scoorde en 270 assists gaf. Afgelopen seizoen stond de teller – op zijn 36ste! – bij Juventus en Portugal op 59 matchen, gekruid met 46 doelpunten en 6 assists. Hoezo, versleten?



Doelpuntenmachines

Lionel Messi begon door alle problemen bij Barça moeizaam aan het seizoen. “Zijn tijd is stilaan voorbij”, klonk het. ‘Leo’ nam Barcelona bij de hand, maar een titel zat er net niet in. Wel een Spaanse beker. Zijn ploeg was in haar totaliteit te zwak, net zoals Ronaldo bij Juve (ook al wonnen ze in Italië een Italiaanse beker en een supercup). Messi eindigde het seizoen knap door met Argentinië de Copa America te winnen. De 34-jarige aanvaller werd samen met Neymar uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Messi kende inzake persoonlijke statistieken nog maar eens een fenomenaal seizoen. Voor FC Barcelona en Argentinië speelde hij afgelopen seizoen 60 wedstrijden. Messi scoorde 44 keer en leverde 19 assists. In totaal speelde ‘de vlo’ tot op heden 929 officiële matchen in zijn carrière, waarin hij 748 scoorde en 356 assists uitdeelde. 

Ronaldo en Messi blijven ook op hun 36ste en 34ste de beste voetballers ter wereld. Het klopt dat ze niet meer dezelfde spelers zijn als pakweg zeven jaar geleden, maar de twee hebben zich anders weten te profileren op het veld. Ze spelen anders en zijn soms meer afwezig in een partij, maar nog altijd fenomenaal. 



Ongeziene prijzenkast

De prijzenkast van de twee is ook ongezien. Ronaldo won één keer het EK, één keer de Nations League, vijf keer de Champions League, drie keer de Engelse titel, één keer de FA Cup, één keer de League Cup, twee Spaanse titels, twee Spaanse bekers, twee Spaanse supercups, twee Italiaanse titels, één keer de Italiaanse beker, twee Italiaanse supercups, vier keer het WK voor clubs, drie keer de Europese supercup, één keer de Portugese supercup en twee keer de Engelse supercup. Daarnaast won hij vijf keer de Gouden Bal. 

Messi won op zijn beurt de Copa America, vier keer de Champions League, tien Spaanse titels, zeven Spaanse bekers, acht Spaanse supercups, drie keer het WK voor clubs, drie keer de Europese supercup en één keer de Olympische Spelen. Messi won zes keer de Gouden Bal. Beiden zorgden voor een unicum in hun land. Ronaldo bracht in 2016 de EK-winst naar Portugal, de eerste prijs ooit voor het land. Messi wist Argentinië met de Copa America een eerste grote prijs in 28 jaar te laten winnen. Beiden hadden een zéér grote voet in die zege.

CR

LEES OOK: 'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Zijn Messi en Ronaldo nog altijd de twee beste spelers ter wereld?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

28
28
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

114
114
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

54
54
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

68
68
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

112
112
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

227
227
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

145
145
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

192
192
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

385
385
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

215
215
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

556
556
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

112
112
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

35
35
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

214
214
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

210
210
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

144
144
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

59
59
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

192
192
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

152
152
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

627
627
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

390
390
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

274
274

Meer sportnieuws