Ode aan Messi en Ronaldo: ook nu nog de besten ter wereld

193 stemmen
Ode aan Messi en Ronaldo: ook nu nog de besten ter wereld

De afgelopen maanden hoorden we dat Erling Haaland en Kylian Mbappé stilaan Lionel Messi en Cristiano Ronaldo voorbij staken. De twee bewezen dit seizoen nog maar eens dat zij nog altijd eenzaam aan de top staan. 

Ronaldo was op het EK goed voor 5 goals in 4 matchen. Daarmee werd hij op zijn 36ste co-topschutter, samen met Patrick Schick. Ronaldo werd daarmee ook topschutter aller tijden op een EK. Nog een record erbij voor CR7. En toch hoorden we vreemde geluiden dat Portugal beter zou spelen zonder Ronaldo. De aanvaller speelde tot nu toe 1073 wedstrijden, waarin hij 783 keer scoorde en 270 assists gaf. Afgelopen seizoen stond de teller – op zijn 36ste! – bij Juventus en Portugal op 59 matchen, gekruid met 46 doelpunten en 6 assists. Hoezo, versleten?



Doelpuntenmachines

Lionel Messi begon door alle problemen bij Barça moeizaam aan het seizoen. “Zijn tijd is stilaan voorbij”, klonk het. ‘Leo’ nam Barcelona bij de hand, maar een titel zat er net niet in. Wel een Spaanse beker. Zijn ploeg was in haar totaliteit te zwak, net zoals Ronaldo bij Juve (ook al wonnen ze in Italië een Italiaanse beker en een supercup). Messi eindigde het seizoen knap door met Argentinië de Copa America te winnen. De 34-jarige aanvaller werd samen met Neymar uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Messi kende inzake persoonlijke statistieken nog maar eens een fenomenaal seizoen. Voor FC Barcelona en Argentinië speelde hij afgelopen seizoen 60 wedstrijden. Messi scoorde 44 keer en leverde 19 assists. In totaal speelde ‘de vlo’ tot op heden 929 officiële matchen in zijn carrière, waarin hij 748 scoorde en 356 assists uitdeelde. 

Ronaldo en Messi blijven ook op hun 36ste en 34ste de beste voetballers ter wereld. Het klopt dat ze niet meer dezelfde spelers zijn als pakweg zeven jaar geleden, maar de twee hebben zich anders weten te profileren op het veld. Ze spelen anders en zijn soms meer afwezig in een partij, maar nog altijd fenomenaal. 



Ongeziene prijzenkast

De prijzenkast van de twee is ook ongezien. Ronaldo won één keer het EK, één keer de Nations League, vijf keer de Champions League, drie keer de Engelse titel, één keer de FA Cup, één keer de League Cup, twee Spaanse titels, twee Spaanse bekers, twee Spaanse supercups, twee Italiaanse titels, één keer de Italiaanse beker, twee Italiaanse supercups, vier keer het WK voor clubs, drie keer de Europese supercup, één keer de Portugese supercup en twee keer de Engelse supercup. Daarnaast won hij vijf keer de Gouden Bal. 

Messi won op zijn beurt de Copa America, vier keer de Champions League, tien Spaanse titels, zeven Spaanse bekers, acht Spaanse supercups, drie keer het WK voor clubs, drie keer de Europese supercup en één keer de Olympische Spelen. Messi won zes keer de Gouden Bal. Beiden zorgden voor een unicum in hun land. Ronaldo bracht in 2016 de EK-winst naar Portugal, de eerste prijs ooit voor het land. Messi wist Argentinië met de Copa America een eerste grote prijs in 28 jaar te laten winnen. Beiden hadden een zéér grote voet in die zege.

CR

LEES OOK: Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Zijn Messi en Ronaldo nog altijd de twee beste spelers ter wereld?

Meest recent

'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

17
17
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

72
72
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

113
113
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

225
225
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

193
193
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

202
202
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

148
148
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

97
97
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

69
69
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

249
249
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

122
122
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

731
731
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

161
161
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

169
169
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

58
58
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

590
590
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

250
250
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

489
489
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

111
111
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

240
240
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

221
221
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

1069
1069
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

279
279
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

97
97
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

59
59

Meer sportnieuws