Ode aan Messi en Ronaldo: ook nu nog de besten ter wereld

door
Ode aan Messi en Ronaldo: ook nu nog de besten ter wereld

De afgelopen maanden hoorden we dat Erling Haaland en Kylian Mbappé stilaan Lionel Messi en Cristiano Ronaldo voorbij staken. De twee bewezen dit seizoen nog maar eens dat zij nog altijd eenzaam aan de top staan. 

Ronaldo was op het EK goed voor 5 goals in 4 matchen. Daarmee werd hij op zijn 36ste co-topschutter, samen met Patrick Schick. Ronaldo werd daarmee ook topschutter aller tijden op een EK. Nog een record erbij voor CR7. En toch hoorden we vreemde geluiden dat Portugal beter zou spelen zonder Ronaldo. De aanvaller speelde tot nu toe 1073 wedstrijden, waarin hij 783 keer scoorde en 270 assists gaf. Afgelopen seizoen stond de teller – op zijn 36ste! – bij Juventus en Portugal op 59 matchen, gekruid met 46 doelpunten en 6 assists. Hoezo, versleten?



Doelpuntenmachines

Lionel Messi begon door alle problemen bij Barça moeizaam aan het seizoen. “Zijn tijd is stilaan voorbij”, klonk het. ‘Leo’ nam Barcelona bij de hand, maar een titel zat er net niet in. Wel een Spaanse beker. Zijn ploeg was in haar totaliteit te zwak, net zoals Ronaldo bij Juve (ook al wonnen ze in Italië een Italiaanse beker en een supercup). Messi eindigde het seizoen knap door met Argentinië de Copa America te winnen. De 34-jarige aanvaller werd samen met Neymar uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Messi kende inzake persoonlijke statistieken nog maar eens een fenomenaal seizoen. Voor FC Barcelona en Argentinië speelde hij afgelopen seizoen 60 wedstrijden. Messi scoorde 44 keer en leverde 19 assists. In totaal speelde ‘de vlo’ tot op heden 929 officiële matchen in zijn carrière, waarin hij 748 scoorde en 356 assists uitdeelde. 

Ronaldo en Messi blijven ook op hun 36ste en 34ste de beste voetballers ter wereld. Het klopt dat ze niet meer dezelfde spelers zijn als pakweg zeven jaar geleden, maar de twee hebben zich anders weten te profileren op het veld. Ze spelen anders en zijn soms meer afwezig in een partij, maar nog altijd fenomenaal. 



Ongeziene prijzenkast

De prijzenkast van de twee is ook ongezien. Ronaldo won één keer het EK, één keer de Nations League, vijf keer de Champions League, drie keer de Engelse titel, één keer de FA Cup, één keer de League Cup, twee Spaanse titels, twee Spaanse bekers, twee Spaanse supercups, twee Italiaanse titels, één keer de Italiaanse beker, twee Italiaanse supercups, vier keer het WK voor clubs, drie keer de Europese supercup, één keer de Portugese supercup en twee keer de Engelse supercup. Daarnaast won hij vijf keer de Gouden Bal. 

Messi won op zijn beurt de Copa America, vier keer de Champions League, tien Spaanse titels, zeven Spaanse bekers, acht Spaanse supercups, drie keer het WK voor clubs, drie keer de Europese supercup en één keer de Olympische Spelen. Messi won zes keer de Gouden Bal. Beiden zorgden voor een unicum in hun land. Ronaldo bracht in 2016 de EK-winst naar Portugal, de eerste prijs ooit voor het land. Messi wist Argentinië met de Copa America een eerste grote prijs in 28 jaar te laten winnen. Beiden hadden een zéér grote voet in die zege.

CR

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

🚀

Zijn Messi en Ronaldo nog altijd de twee beste spelers ter wereld?

Meest recent

Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

8
8
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

46
46
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

166
166
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

39
39
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

127
127
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

53
53
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

73
73
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

535
535
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

130
130
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

236
236
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

119
119
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

590
590
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

251
251
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

156
156
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

190
190
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

287
287
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

225
225
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

381
381
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

266
266
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

520
520
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

159
159
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

1021
1021
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

197
197
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

831
831
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

81
81

Meer sportnieuws