Ode aan Messi en Ronaldo: ook nu nog de besten ter wereld

door
Ode aan Messi en Ronaldo: ook nu nog de besten ter wereld

De afgelopen maanden hoorden we dat Erling Haaland en Kylian Mbappé stilaan Lionel Messi en Cristiano Ronaldo voorbij staken. De twee bewezen dit seizoen nog maar eens dat zij nog altijd eenzaam aan de top staan. 

Ronaldo was op het EK goed voor 5 goals in 4 matchen. Daarmee werd hij op zijn 36ste co-topschutter, samen met Patrick Schick. Ronaldo werd daarmee ook topschutter aller tijden op een EK. Nog een record erbij voor CR7. En toch hoorden we vreemde geluiden dat Portugal beter zou spelen zonder Ronaldo. De aanvaller speelde tot nu toe 1073 wedstrijden, waarin hij 783 keer scoorde en 270 assists gaf. Afgelopen seizoen stond de teller – op zijn 36ste! – bij Juventus en Portugal op 59 matchen, gekruid met 46 doelpunten en 6 assists. Hoezo, versleten?



Doelpuntenmachines

Lionel Messi begon door alle problemen bij Barça moeizaam aan het seizoen. “Zijn tijd is stilaan voorbij”, klonk het. ‘Leo’ nam Barcelona bij de hand, maar een titel zat er net niet in. Wel een Spaanse beker. Zijn ploeg was in haar totaliteit te zwak, net zoals Ronaldo bij Juve (ook al wonnen ze in Italië een Italiaanse beker en een supercup). Messi eindigde het seizoen knap door met Argentinië de Copa America te winnen. De 34-jarige aanvaller werd samen met Neymar uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Messi kende inzake persoonlijke statistieken nog maar eens een fenomenaal seizoen. Voor FC Barcelona en Argentinië speelde hij afgelopen seizoen 60 wedstrijden. Messi scoorde 44 keer en leverde 19 assists. In totaal speelde ‘de vlo’ tot op heden 929 officiële matchen in zijn carrière, waarin hij 748 scoorde en 356 assists uitdeelde. 

Ronaldo en Messi blijven ook op hun 36ste en 34ste de beste voetballers ter wereld. Het klopt dat ze niet meer dezelfde spelers zijn als pakweg zeven jaar geleden, maar de twee hebben zich anders weten te profileren op het veld. Ze spelen anders en zijn soms meer afwezig in een partij, maar nog altijd fenomenaal. 



Ongeziene prijzenkast

De prijzenkast van de twee is ook ongezien. Ronaldo won één keer het EK, één keer de Nations League, vijf keer de Champions League, drie keer de Engelse titel, één keer de FA Cup, één keer de League Cup, twee Spaanse titels, twee Spaanse bekers, twee Spaanse supercups, twee Italiaanse titels, één keer de Italiaanse beker, twee Italiaanse supercups, vier keer het WK voor clubs, drie keer de Europese supercup, één keer de Portugese supercup en twee keer de Engelse supercup. Daarnaast won hij vijf keer de Gouden Bal. 

Messi won op zijn beurt de Copa America, vier keer de Champions League, tien Spaanse titels, zeven Spaanse bekers, acht Spaanse supercups, drie keer het WK voor clubs, drie keer de Europese supercup en één keer de Olympische Spelen. Messi won zes keer de Gouden Bal. Beiden zorgden voor een unicum in hun land. Ronaldo bracht in 2016 de EK-winst naar Portugal, de eerste prijs ooit voor het land. Messi wist Argentinië met de Copa America een eerste grote prijs in 28 jaar te laten winnen. Beiden hadden een zéér grote voet in die zege.

CR

LEES OOK: Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

Zijn Messi en Ronaldo nog altijd de twee beste spelers ter wereld?

Meest recent

Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

0
0
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

16
16
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

55
55
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

78
78
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

49
49
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

237
237
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

335
335
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

105
105
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

327
327
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

422
422
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

266
266
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

83
83
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

71
71
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

63
63
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

142
142
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

230
230
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

319
319
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

360
360
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

132
132
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

132
132
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

717
717
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

245
245
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

814
814
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

254
254
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

154
154

Meer sportnieuws