Keane slacht Engels duo af: "Dit kan echt niet!"

538
Keane slacht Engels duo af:

In Engeland leek een enorm volksfeest in de maak, de Europese titel was volgens heel wat media en supporters al zo goed als binnen. Maar Italië besliste daar zondagavond anders over. La Squadra trok in de EK-finale aan het langste einde na een penaltyreeks die nog een tijdje zal nazinderen bij de Engelsen.


Drie van de vijf strafschopnemers behoorden namelijk tot de jongste spelers van de selectie: Marcus Rashford (23), Jadon Sancho (21) en Bukayo Saka (19). Uitgerekend zij drie zorgden voor de Engelse missers. Analist Roy Keane was echter furieus dat de meer ervaren spelers niet hun verantwoordelijkheid namen. "Als je Raheem Sterling of Jack Grealish bent, dan kan je niet blijven zitten en kijken hoe een jonge jongen het er vanaf brengt. Dat kan niet. Je kan een verlegen jongen van negentien niet laten nemen voor je", maakte de Ier zich druk bij ITV.

Bovendien ging het ook nog eens om drie invallers, waarvan Sancho en Rashford nog maar enkele minuten op het veld stonden. Dat zorgde dan weer voor onbegrip bij Alan Shearer. "Spelers staan zo al onder voldoende druk, maar als je dan twee spelers inbrengt die nog geen bal gevoeld hebben, op zo'n moment... Dan vraag je veel van hen. Ik leef wel mee met Rashford, Sancho en Saka", zei de oud-spits bij BBC.

Bondscoach Gareth Southgate nam de bedenkelijke keuze alvast op zich. Hij probeerde vooral Saka, die de laatste penalty op Gianluigi Donnarumma trapte, uit de wind te zetten. "Ik besliste wie de penalty's nam. Niemand blijft nu alleen achter, ook Saka niet. Wij moeten hem steunen. Maar ik ben er zeker van dat hij heel veel liefde zal krijgen van buitenaf."

LEES OOK: Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Sterling en co zijn hun verantwoordelijkheid uit de weg gegaan ...

Meest recent

'Club Brugge stunt wéér: 10M-Belg kiest blauw-zwart'

Club Brugge staat dicht bij een nieuwe toptransfer. Een 22-jarige Belg van tien miljoen euro heeft ...

634
634
Hoe Sibierski Anderlecht van jarenlang probleem verlost

Antoine Sibierski is bezig aan een stevige mercato. Paars-Wit zal ruim meer dan 20 miljoen euro gaan ...

131
131
García trapt na: Vanaken betaalt alsnog de zwaarste prijs

Rudi Garcia heeft opnieuw uitgehaald naar de hele discussie rond Hans Vanaken op het WK. Alleen ...

177
177
‘20M-transferbom Club Brugge krijgt plots pijnlijke wending’

Club Brugge blijft jagen op een nieuwe topspeler, maar de droomtransfer dreigt plots muurvast te ...

185
185
Pijnlijke klap voor Anderlecht: 8M-man vertrekt gratis

Anderlecht leek een opvallende buitenkans op het spoor. Een speler die ooit acht miljoen euro ...

231
231
'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

598
598
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

52
52
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

595
595
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

148
148
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

75
75
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

297
297
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

324
324
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

1082
1082
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

988
988
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

227
227
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

141
141
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

187
187
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

1008
1008
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

121
121
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

136
136
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

85
85
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

714
714
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

128
128
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

52
52
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

75
75

Meer sportnieuws