Keane slacht Engels duo af: "Dit kan echt niet!"

538
Keane slacht Engels duo af:

In Engeland leek een enorm volksfeest in de maak, de Europese titel was volgens heel wat media en supporters al zo goed als binnen. Maar Italië besliste daar zondagavond anders over. La Squadra trok in de EK-finale aan het langste einde na een penaltyreeks die nog een tijdje zal nazinderen bij de Engelsen.


Drie van de vijf strafschopnemers behoorden namelijk tot de jongste spelers van de selectie: Marcus Rashford (23), Jadon Sancho (21) en Bukayo Saka (19). Uitgerekend zij drie zorgden voor de Engelse missers. Analist Roy Keane was echter furieus dat de meer ervaren spelers niet hun verantwoordelijkheid namen. "Als je Raheem Sterling of Jack Grealish bent, dan kan je niet blijven zitten en kijken hoe een jonge jongen het er vanaf brengt. Dat kan niet. Je kan een verlegen jongen van negentien niet laten nemen voor je", maakte de Ier zich druk bij ITV.

Bovendien ging het ook nog eens om drie invallers, waarvan Sancho en Rashford nog maar enkele minuten op het veld stonden. Dat zorgde dan weer voor onbegrip bij Alan Shearer. "Spelers staan zo al onder voldoende druk, maar als je dan twee spelers inbrengt die nog geen bal gevoeld hebben, op zo'n moment... Dan vraag je veel van hen. Ik leef wel mee met Rashford, Sancho en Saka", zei de oud-spits bij BBC.

Bondscoach Gareth Southgate nam de bedenkelijke keuze alvast op zich. Hij probeerde vooral Saka, die de laatste penalty op Gianluigi Donnarumma trapte, uit de wind te zetten. "Ik besliste wie de penalty's nam. Niemand blijft nu alleen achter, ook Saka niet. Wij moeten hem steunen. Maar ik ben er zeker van dat hij heel veel liefde zal krijgen van buitenaf."

LEES OOK: Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Sterling en co zijn hun verantwoordelijkheid uit de weg gegaan ...

Meest recent

'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

31
31
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

84
84
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

38
38
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

92
92
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

109
109
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

133
133
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1107
1107
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

414
414
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

222
222
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

251
251
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

608
608
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

366
366
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

290
290
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

207
207
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

122
122
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

697
697
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

101
101
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

555
555
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

205
205
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

1101
1101
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

104
104
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

95
95
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1238
1238
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

75
75
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

77
77

Meer sportnieuws