Met name Reus speelde fantastisch bij de thuisploeg, zonder dat dit grote kansen opleverde. Aan de overzijde van het veld zorgde Cristiano Ronaldo halverwege de eerste helft er voor dat Roman Weidenfeller in actie moest komen. Vlak voor de rust claimde Reus een strafschop na een vermeende overtreding van Raphaël Varane. Arbiter Björn Kuipers vond het niets. Een minuut later viel plotseling de gelijkmaker. Mats Hummels gaf een ziekenhuisbal, Gonzalo HiguaÃn onderschepte het ronde leder en op aangeven van de Argentijn rondde Ronaldo af.
De eerste speldenprik na de theepauze kwam van Real, maar na een uittrap van López kreeg Mesut Özil de bal niet lekker met zich mee. Lewandowski zette Dortmund even later wederom in vuur en vlam. Een keurige aanname na een pass van Reus bood hem de tijd om beheerst de korte hoek te kunnen vinden. Een mooier doelpunt maakte de international vijf minuten later. Een slechte voorzet van Marcel Schmelzer kwam voor zijn voeten, waarna de bal in de kruising eindigde. De Koninklijke mocht kort daarna van geluk spreken dat López een inzet van Ilkay Gündogan over de kruising tikte.
Toch kwam er geen eind aan de strafexpeditie. Xabi Alonso duwde Reus in het zestienmetergebied en zag Kuipers naar de strafschopstip wijzen. Vanaf elf meter pegelde Lewandowski recht door het midden om zijn kwartet te voltooien. De Madrilenen werden op alle vlakken overklast. Ze kwamen nog wel voorin, maar Weidenfeller voorkwam dat Sami Khedira voor kon geven. López redde een kwartier voor tijd na een afstandsschot van Lewandowski. In de slotfase kon Ronaldo de pijn nog verzachten namens de bezoekers, Weidenfeller gooide zich er echter tussen en voorkwam een gunstigere uitgangspositie voor het miljoenenensemble van José Mourinho. Ook Varane slaagde daar in de blessuretijd niet in.
Scoreverloop:
1-0 (08') Robert Lewandowski
1-1 (43') Cristiano Ronaldo
2-1 (50') Robert Lewandowski
3-1 (55') Robert Lewandowski
4-1 (67') Robert Lewandowski (strafschop)LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’
Gideon de Koning