Nederland spuwt grote zondebok uit na EK-drama

door
Nederland spuwt grote zondebok uit na EK-drama

De Rode Duivels mogen zich gaan voorbereiden op de kwartfinales van het EK, voor onze noorderburen zit het toernooi er verrassend genoeg al op. Zo verloor Oranje zondagavond tot ieders verbazing met 2-0 van Tsjechië. Nederland kwam dan ook bijzonder zwak voor de dag.


Sterspelers als Georginio Wijnaldum en Memphis Depay lieten het helemaal afweten, terwijl Matthijs de Ligt een domme rode kaart pakte. Maar het is vooral bondscoach Frank de Boer die er flink van langs kreeg. Het feit dat hij spits Donyell Malen vroegtijdig naar de kant haalde voor zwak presterende Quincy Promes, stuit op pittige kritiek. "Je gaat toch geen aanvaller voor een aanvaller wisselen? Je gevaarlijkste man haal je eruit. Het was een hele, hele, hele slechte wedstrijd. Het was echt onder de maat", sakkerde analist Rafael van der Vaart bij NOS. "Malen was wel de gevaarlijkste speler van het Nederlands elftal tegen de Tsjechen. Ik begreep echt niet waarom hij er af moest", aldus Oranje-icoon Willem van Hanegem in AD.

Daarnaast kwam er ook heel wat kritiek op het besluit om doelman Jasper Cillessen meteen te laten vallen na een positieve corona-test. In plaats daarvoor koos De Boer voor Maarten Stekelenburg tussen de palen, maar die ging zondag flink de mist in. "Het is een bejaarde keeper die al vijf jaar reserve is. Die eerste bal was gewoon een blunder en die tweede was niet onhoudbaar. Er stond een oude krakkemikkige man in het doel", dixit Johan Derksen bij Oranje Zomer. "Eigenlijk kun je het helemaal niet maken richting Cillessen. Het is onbegrijpelijk dat je hem niet gewoon bij de selectie houdt", vult Dick Advocaat aan.

ONTSLAG IN DE MAAK?
De positie van De Boer lijkt dan ook onhoudbaar te zijn geworden. Zelf wou hij zich nog niet uitlaten over een mogelijk ontslag, maar volgens Valentijn Driessen van De Telegraaf zit er niets anders op. "De Boer heeft met een verzameling geweldige spelers allesbehalve voldoende gepresteerd. Los van het missen van de laatste vier van de Nations League en de dramatische start van de WK-kwalificatie bij Turkije kan dit verschrikkelijk verlopen EK niet zonder gevolgen blijven. Hij valt nauwelijks te handhaven."

De Boer moet zijn ontslag aanbieden ...

Meest recent

BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

6
6
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

24
24
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

73
73
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

21
21
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

54
54
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

78
78
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

418
418
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

61
61
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

162
162
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

65
65
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

99
99
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

627
627
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

148
148
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

254
254
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

122
122
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

648
648
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

259
259
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

166
166
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

197
197
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

298
298
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

234
234
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

399
399
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

270
270
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

537
537
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

161
161

Meer sportnieuws