Nederland spuwt grote zondebok uit na EK-drama

door
Nederland spuwt grote zondebok uit na EK-drama

De Rode Duivels mogen zich gaan voorbereiden op de kwartfinales van het EK, voor onze noorderburen zit het toernooi er verrassend genoeg al op. Zo verloor Oranje zondagavond tot ieders verbazing met 2-0 van Tsjechië. Nederland kwam dan ook bijzonder zwak voor de dag.


Sterspelers als Georginio Wijnaldum en Memphis Depay lieten het helemaal afweten, terwijl Matthijs de Ligt een domme rode kaart pakte. Maar het is vooral bondscoach Frank de Boer die er flink van langs kreeg. Het feit dat hij spits Donyell Malen vroegtijdig naar de kant haalde voor zwak presterende Quincy Promes, stuit op pittige kritiek. "Je gaat toch geen aanvaller voor een aanvaller wisselen? Je gevaarlijkste man haal je eruit. Het was een hele, hele, hele slechte wedstrijd. Het was echt onder de maat", sakkerde analist Rafael van der Vaart bij NOS. "Malen was wel de gevaarlijkste speler van het Nederlands elftal tegen de Tsjechen. Ik begreep echt niet waarom hij er af moest", aldus Oranje-icoon Willem van Hanegem in AD.

Daarnaast kwam er ook heel wat kritiek op het besluit om doelman Jasper Cillessen meteen te laten vallen na een positieve corona-test. In plaats daarvoor koos De Boer voor Maarten Stekelenburg tussen de palen, maar die ging zondag flink de mist in. "Het is een bejaarde keeper die al vijf jaar reserve is. Die eerste bal was gewoon een blunder en die tweede was niet onhoudbaar. Er stond een oude krakkemikkige man in het doel", dixit Johan Derksen bij Oranje Zomer. "Eigenlijk kun je het helemaal niet maken richting Cillessen. Het is onbegrijpelijk dat je hem niet gewoon bij de selectie houdt", vult Dick Advocaat aan.

ONTSLAG IN DE MAAK?
De positie van De Boer lijkt dan ook onhoudbaar te zijn geworden. Zelf wou hij zich nog niet uitlaten over een mogelijk ontslag, maar volgens Valentijn Driessen van De Telegraaf zit er niets anders op. "De Boer heeft met een verzameling geweldige spelers allesbehalve voldoende gepresteerd. Los van het missen van de laatste vier van de Nations League en de dramatische start van de WK-kwalificatie bij Turkije kan dit verschrikkelijk verlopen EK niet zonder gevolgen blijven. Hij valt nauwelijks te handhaven."

De Boer moet zijn ontslag aanbieden ...

Meest recent

Frisse wind bij Antwerp: Oosting doet oproep aan fans

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

8
8
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

143
143
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

36
36
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

213
213
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

68
68
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

139
139
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

115
115
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

15
15
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

98
98
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

296
296
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

117
117
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

521
521
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

175
175
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

184
184
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

218
218
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

128
128
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

320
320
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

201
201
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

257
257
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

366
366
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

255
255
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

434
434
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

184
184
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

195
195
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

121
121

Meer sportnieuws