Nederland spuwt grote zondebok uit na EK-drama

door
Nederland spuwt grote zondebok uit na EK-drama

De Rode Duivels mogen zich gaan voorbereiden op de kwartfinales van het EK, voor onze noorderburen zit het toernooi er verrassend genoeg al op. Zo verloor Oranje zondagavond tot ieders verbazing met 2-0 van Tsjechië. Nederland kwam dan ook bijzonder zwak voor de dag.


Sterspelers als Georginio Wijnaldum en Memphis Depay lieten het helemaal afweten, terwijl Matthijs de Ligt een domme rode kaart pakte. Maar het is vooral bondscoach Frank de Boer die er flink van langs kreeg. Het feit dat hij spits Donyell Malen vroegtijdig naar de kant haalde voor zwak presterende Quincy Promes, stuit op pittige kritiek. "Je gaat toch geen aanvaller voor een aanvaller wisselen? Je gevaarlijkste man haal je eruit. Het was een hele, hele, hele slechte wedstrijd. Het was echt onder de maat", sakkerde analist Rafael van der Vaart bij NOS. "Malen was wel de gevaarlijkste speler van het Nederlands elftal tegen de Tsjechen. Ik begreep echt niet waarom hij er af moest", aldus Oranje-icoon Willem van Hanegem in AD.

Daarnaast kwam er ook heel wat kritiek op het besluit om doelman Jasper Cillessen meteen te laten vallen na een positieve corona-test. In plaats daarvoor koos De Boer voor Maarten Stekelenburg tussen de palen, maar die ging zondag flink de mist in. "Het is een bejaarde keeper die al vijf jaar reserve is. Die eerste bal was gewoon een blunder en die tweede was niet onhoudbaar. Er stond een oude krakkemikkige man in het doel", dixit Johan Derksen bij Oranje Zomer. "Eigenlijk kun je het helemaal niet maken richting Cillessen. Het is onbegrijpelijk dat je hem niet gewoon bij de selectie houdt", vult Dick Advocaat aan.

ONTSLAG IN DE MAAK?
De positie van De Boer lijkt dan ook onhoudbaar te zijn geworden. Zelf wou hij zich nog niet uitlaten over een mogelijk ontslag, maar volgens Valentijn Driessen van De Telegraaf zit er niets anders op. "De Boer heeft met een verzameling geweldige spelers allesbehalve voldoende gepresteerd. Los van het missen van de laatste vier van de Nations League en de dramatische start van de WK-kwalificatie bij Turkije kan dit verschrikkelijk verlopen EK niet zonder gevolgen blijven. Hij valt nauwelijks te handhaven."

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

De Boer moet zijn ontslag aanbieden ...

Meest recent

Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

71
71
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

61
61
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

181
181
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

45
45
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

199
199
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

74
74
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

99
99
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

828
828
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

470
470
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

204
204
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1471
1471
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

531
531
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

319
319
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1063
1063
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

2363
2363
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

814
814
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1311
1311
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1178
1178
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

2115
2115
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2950
2950
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2427
2427
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1330
1330
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

932
932
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

294
294

Meer sportnieuws