Nederland spuwt grote zondebok uit na EK-drama

door
Nederland spuwt grote zondebok uit na EK-drama

De Rode Duivels mogen zich gaan voorbereiden op de kwartfinales van het EK, voor onze noorderburen zit het toernooi er verrassend genoeg al op. Zo verloor Oranje zondagavond tot ieders verbazing met 2-0 van Tsjechië. Nederland kwam dan ook bijzonder zwak voor de dag.


Sterspelers als Georginio Wijnaldum en Memphis Depay lieten het helemaal afweten, terwijl Matthijs de Ligt een domme rode kaart pakte. Maar het is vooral bondscoach Frank de Boer die er flink van langs kreeg. Het feit dat hij spits Donyell Malen vroegtijdig naar de kant haalde voor zwak presterende Quincy Promes, stuit op pittige kritiek. "Je gaat toch geen aanvaller voor een aanvaller wisselen? Je gevaarlijkste man haal je eruit. Het was een hele, hele, hele slechte wedstrijd. Het was echt onder de maat", sakkerde analist Rafael van der Vaart bij NOS. "Malen was wel de gevaarlijkste speler van het Nederlands elftal tegen de Tsjechen. Ik begreep echt niet waarom hij er af moest", aldus Oranje-icoon Willem van Hanegem in AD.

Daarnaast kwam er ook heel wat kritiek op het besluit om doelman Jasper Cillessen meteen te laten vallen na een positieve corona-test. In plaats daarvoor koos De Boer voor Maarten Stekelenburg tussen de palen, maar die ging zondag flink de mist in. "Het is een bejaarde keeper die al vijf jaar reserve is. Die eerste bal was gewoon een blunder en die tweede was niet onhoudbaar. Er stond een oude krakkemikkige man in het doel", dixit Johan Derksen bij Oranje Zomer. "Eigenlijk kun je het helemaal niet maken richting Cillessen. Het is onbegrijpelijk dat je hem niet gewoon bij de selectie houdt", vult Dick Advocaat aan.

ONTSLAG IN DE MAAK?
De positie van De Boer lijkt dan ook onhoudbaar te zijn geworden. Zelf wou hij zich nog niet uitlaten over een mogelijk ontslag, maar volgens Valentijn Driessen van De Telegraaf zit er niets anders op. "De Boer heeft met een verzameling geweldige spelers allesbehalve voldoende gepresteerd. Los van het missen van de laatste vier van de Nations League en de dramatische start van de WK-kwalificatie bij Turkije kan dit verschrikkelijk verlopen EK niet zonder gevolgen blijven. Hij valt nauwelijks te handhaven."

De Boer moet zijn ontslag aanbieden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

9
9
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

53
53
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

17
17
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

62
62
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

115
115
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

115
115
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

93
93
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

146
146
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

266
266
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

431
431
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

720
720
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

95
95
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

120
120
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

490
490
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

296
296
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

143
143
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

452
452
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

655
655
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

149
149

Meer sportnieuws