TRANSFERUURTJE: 'Club slaat eerste keer toe, Mourinho wil Rode Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat eerste keer toe, Mourinho wil Rode Duivel'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt zijn eerste grote zomeraanwinst bijna beet te hebben. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als de kranten van SudPresse is een doorbraak in de maak rond Michel-Ange Balikwisha. De kans is reëel dat de deal volgende week wordt afgerond. Club en Standard waren er al in grote lijnen uit. In totaal zou Blauw-Zwart zo'n zes miljoen euro betalen, aangevuld met de nodige bonussen en variabelen. Volgens La Voix du Nord zou Blauw-Zwart verder interesse tonen in Cheikh Niasse. De 21-jarige verdedigende middenvelder is eigendom van de Franse kampioen Lille OSC, maar staat bij nog meer ploegen op de verlanglijst.

Bekerwinnaar KRC Genk heeft opnieuw toegeslagen op de transfermarkt. Zo plukte Racing middenvelder Carel Eiting weg bij de Nederlandse kampioen Ajax. De 23-jarige middenvelder tekende meteen een contract tot medio 2025 in de Luminus Arena. Daarnaast haalden de Limburgers ook de 18-jarige Kelvin John in huis. De jonge aanvaller werd bij Racing aangeraden door ex-speler Ally Samatta.

Niklas Dorsch gaat AA Gent sowieso verlaten. Augsburg drukt door en deed volgens Transfermarkt.de een nieuw bod, maar er is nog meer interesse in de Duitse middenvelder. Zo hebben ook Hertha BSC, Freiburg, Rangers FC Lille OSC, VfL Wolfsburg, Fiorentina en Sassuolo de middenvelder op de radar staan. Gent ziet het graag gebeuren, want het kan de ploegen tegen elkaar uitspelen om een hoger bod uit de brand te slepen.

RSC Anderlecht is momenteel nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits, maar heeft vooral aan uitgaande zijde nog een pak werk. Eén van de spelers die mag/moet beschikken is Timon Wellenreuther. Schalke 04 werd even genoemd als mogelijke bestemming, maar nu zou hij ook in Turkije terecht kunnen. Volgens Takvim wil Besiktas zijn doelman Ersin Destanoglu immers verkopen en hem vervangen door Wellenreuther.

Antwerp FC heeft volgens La Dernière Heure interesse om Massimo Bruno gratis over te nemen. Vrijdag geraakte bekend dat het jeugdproduct van Anderlecht zal vertrekken bij Charleroi, waar hij zijn aflopende contract niet wou verlengen. De flankaanvaller tekende evenwel nog nergens en er zijn meerdere ploegen die interesse tonen. De Great Old is dus nog niet zeker van zijn komst.

Standard dreigt naast Michel-Ange Balikwisha nog een sterkhouder kwijt te spelen. Zo meldt La Dernière Heure dat Selim Amallah deze zomer op Sclessin vertrekt indien er een mooie aanbieding op tafel komt. Hoeveel Standard precies verlangt, is niet bekend. Maar de Rouches hebben zelf nood aan vers kapitaal en zullen dus ongetwijfeld meewerken bij een miljoenenbod. De Marokkaan zelf zou dan weer openstaan voor een stap hogerop.

STVV kan nog wat versterking gebruiken en heeft zijn zinnen naar verluidt gezet op een aanvaller uit Algerije. Dat laat Foot Mercato weten. De Limburgse club zou namelijk aan Mohamed-Bachir Belloumi denken. Deze negentienjarige flankaanvaller speelt in eigen land voor MC Oran.

BUITENLAND
Rode Duivel Dedryck Boyata zou na het EK een mooie transfer kunnen maken. Volgens RMC kan de verdediger van Hertha Berlijn nu ook aan de top van de Serie A terecht. Namelijk bij het AS Roma van José Mourinho. De Portugees werd onlangs verrassend aangesteld in de Italiaanse hoofdstad, en is op zoek naar defensieve versterking. Hertha zou naar verluidt tussen de acht en tien miljoen euro verlangen voor de verdediger.

Manchester City wil stevig uithalen op de transfermarkt en heeft zijn zinnen op Jack Grealish gezet. The Athletic meldt dat City een officieel bod aan het voorbereiden is. De gesprekken tussen de clubs zijn nog niet van start gegaan, maar het beloven sowieso harde onderhandelingen te worden. Aston Villa wil zijn goudhaantje immers absoluut aan boord halen. De verwachting is dat Man City met minstens 116 miljoen euro over de brug zal moeten komen om Grealish aan boord te kunnen halen.

Real Madrid zet hoog in op de komst van Kylian Mbappé, maar de club heeft ook al een plan-B bedacht. Zo zou Erling Braut Haaland als belangrijkste alternatief gelden volgens Marca. Maar het Noorse goudhaantje van Borussia Dortmund valt zo mogelijk nog duurder uit. De kans op zijn komst lijkt dan ook behoorlijk klein. Indien Haaland noch Mbappé haalbaar blijkt, zal de Koninklijke allicht geen enorme uitgaven doen op de transfermarkt.

Ivan Perisic is momenteel met Kroatië aan de slag op het EK. Hij scoorde al twee keer en dat lokte interesse. Bij Internazionale willen ze de aanvallende middenvelder liefst verkopen om extra geld in het laatje te krijgen. Arsenal wil daar volgens buitenlandse media van profiteren en hoopt hem vast te leggen. De Gunners volgend jaar eindelijk weer meestrijden met de top en daar is versterking voor nodig.

Er er zijn nog meer spelers die tijdens het EK een mooie transfer kunnen versieren. Zo ook Martin Braithwaite. Vier clubs uit de Premier League zouden de aanvaller van FC Barcelona in het vizier hebben. SPORT heeft vernomen dat de Deen voor zo'n vijftien miljoen euro ook mag vertrekken. Jordi Alba zou volgens Marca dan weer hebben aangegeven dat hij zijn contract in Camp Nou wil verlengen.

JOUW MENING TELT:
Welke club is tot dusver het best versterkt volgens u?

Meest recent

'City gaat compleet los: vijfde (!) zomeraanwinst binnen'

Manchester City start woensdag zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het Marokkaanse ...

0
0
'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

116
116
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

260
260
'Genk vreest vervelende clausule: exit steunpilaar dreigt'

Bij KRC Genk staat de voorbereiding op het komende seizoen alweer voor de deur. Aanstaande vrijdag ...

114
114
'Toptarget maakt zwaar offer voor droomtransfer Barça'

FC Barcelona was afgelopen seizoen de oppermachtige ploeg in Spanje en wil die suprematie in de ...

70
70
'Keepersdilemma bij Anderlecht: drie opties op tafel'

Bij de vernieuwing van de omkadering van de eerste ploeg, pakte RSC Anderlecht ook uit met de ...

220
220
'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

410
410
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

230
230
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

345
345
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

82
82
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

143
143
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

96
96
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

900
900
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

147
147
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

184
184
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

409
409
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

477
477
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

254
254
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

262
262
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

414
414
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

1119
1119
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

572
572
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

168
168
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1641
1641
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

362
362

Meer sportnieuws