Met dank aan Samatta: Genk heeft nieuwste aanvaller beet

260 stemmen
Met dank aan Samatta: Genk heeft nieuwste aanvaller beet

KRC Genk heeft zich tot dusver zeer rustig gehouden op de transfermarkt. Het rondde al zeer vroeg de komst van Simen Jukleröd en Mujaid Sadick af, maar sindsdien bleef het stil in de Luminus Arena. De volgende aanwinst lijkt nu toch snel te zullen neerstrijken, al lijkt dat er vooral eentje met het oog op de toekomst te zijn.


Het Nieuwsblad weet immers dat weldra Kelvin John een contract bij Genk zal tekenen. De Tanzaniaanse aanvaller geldt als een zeer groot talent en is ook goed bevriend met gewezen Genkie Ally Samatta. Dat zou weleens een rol gespeeld kunnen hebben bij de transfer. John werd al een hele tijd aan Genk gelinkt, maar nu pas kan de transfer afgerond worden. Twee weken geleden vierde hij immers zijn achttiende verjaardag. Genk neemt hem nu over van de Engelse Brooke House Football Academy.

UPDATE 15u09
De transfer van John is nu ook officieel in kannen en kruiken. Zo bevestigt Racing via de officiële clubkanalen dat de jong Tanzaniaan zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2024. Er werd ook een optie afgedwongen om de overeenkomst met twee jaar te verlengen. En blijkbaar speelde Samatta wel degelijk een rol in zijn komst. "Kelvin John geldt als een groot talent, is fysiek sterk en snel. Met de jeugdselecties van Tanzania maakte hij op elk groot toernooi indruk. Het leverde hem de bijnaam ‘de Tanzaniaanse Mbappe’ op. Kelvin werd enkele jaren geleden al door Ally Samatta getipt aan de club", klinkt het. De aanvaller zal ook de voorbereiding aanvatten bij de A-kern.

LEES OOK: Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Genk moet ook zijn middenveld sowieso versterken ...

Meest recent

Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

31
31
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

214
214
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

319
319
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

223
223
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

260
260
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

17
17
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

117
117
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

40
40
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

68
68
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

103
103
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

56
56
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

82
82
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

64
64
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

363
363
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1014
1014
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

399
399
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

390
390
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

335
335
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

41
41
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

246
246
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

247
247
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41

Meer sportnieuws