Met dank aan Samatta: Genk heeft nieuwste aanvaller beet

260 stemmen
Met dank aan Samatta: Genk heeft nieuwste aanvaller beet

KRC Genk heeft zich tot dusver zeer rustig gehouden op de transfermarkt. Het rondde al zeer vroeg de komst van Simen Jukleröd en Mujaid Sadick af, maar sindsdien bleef het stil in de Luminus Arena. De volgende aanwinst lijkt nu toch snel te zullen neerstrijken, al lijkt dat er vooral eentje met het oog op de toekomst te zijn.


Het Nieuwsblad weet immers dat weldra Kelvin John een contract bij Genk zal tekenen. De Tanzaniaanse aanvaller geldt als een zeer groot talent en is ook goed bevriend met gewezen Genkie Ally Samatta. Dat zou weleens een rol gespeeld kunnen hebben bij de transfer. John werd al een hele tijd aan Genk gelinkt, maar nu pas kan de transfer afgerond worden. Twee weken geleden vierde hij immers zijn achttiende verjaardag. Genk neemt hem nu over van de Engelse Brooke House Football Academy.

UPDATE 15u09
De transfer van John is nu ook officieel in kannen en kruiken. Zo bevestigt Racing via de officiële clubkanalen dat de jong Tanzaniaan zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2024. Er werd ook een optie afgedwongen om de overeenkomst met twee jaar te verlengen. En blijkbaar speelde Samatta wel degelijk een rol in zijn komst. "Kelvin John geldt als een groot talent, is fysiek sterk en snel. Met de jeugdselecties van Tanzania maakte hij op elk groot toernooi indruk. Het leverde hem de bijnaam ‘de Tanzaniaanse Mbappe’ op. Kelvin werd enkele jaren geleden al door Ally Samatta getipt aan de club", klinkt het. De aanvaller zal ook de voorbereiding aanvatten bij de A-kern.

LEES OOK: El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Genk moet ook zijn middenveld sowieso versterken ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

14
14
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

21
21
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

30
30
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

56
56
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

121
121
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

155
155
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

527
527
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

279
279
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

135
135
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

151
151
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

121
121
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

154
154
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

140
140
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

55
55
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

381
381
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

220
220
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

245
245
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

392
392
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

536
536
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

113
113
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

313
313
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

185
185
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

300
300

Meer sportnieuws