'Anderlecht kansloos: 40 miljoen of géén transfer'

663 stemmen
'Anderlecht kansloos: 40 miljoen of géén transfer'

RSC Anderlecht ziet Albert Sambi Lokonga allicht vertrekken, de middenvelder zou dicht bij een transfer naar Arsenal FC staan. Het jeugdproduct zou tussen de 15 en 20 miljoen euro moeten opleveren. En een deel van dat geld zal de recordkampioen spenderen aan een vervanger.


En daarvoor worden verschillende pistes bewandeld. Het Braziliaanse UOL meldt bijvoorbeeld dat Anderlecht een bod van 5 miljoen euro heeft neergelegd voor Matheus Martinelli, een 19-jarige controlerende middenvelder. Zijn huidige club Fluminense heeft dat echter resoluut geweigerd. Het is niet bekend of RSCA nog een bod gaat doen. De speler ligt in ieder geval nog tot medio 2024 onder contract en heeft in zijn contract een opstapclausule van 40 miljoen euro voor buitenlandse ploegen staan.

UPDATE 23/06
Ook het medium LANCE bevestigt nu dat Paars-Wit een aanbieding heeft neergelegd voor het Braziliaanse talent. Maar de Brusselaars werden dus meteen wandelen gestuurd. Fluminese zou hebben aangegeven dat het de speler op dit moment gewoonweg niet wil laten gaan. Indien een andere club hem wil hem binnenhalen, zal de afkoopsom van 40 miljoen euro dus betaald moeten worden. En dat is voor Anderlecht uiteraard geen optie. Martinelli zou overigens ook kunnen rekenen op Engelse belangstelling, maar die is momenteel (nog) niet concreet.

LEES OOK: Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Loopt er in de Jupiler Pro League een geschikte vervanger voor Lokonga rond?

Meest recent

KV Mechelen hakt knopen door: meubelstuk neemt afscheid

KV Mechelen hoopt straks het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook belooft ...

1
1
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

43
43
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

29
29
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

131
131
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

58
58
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

52
52
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

124
124
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

26
26
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

347
347
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

192
192
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

27
27
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

137
137
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

177
177
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

134
134
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

74
74
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

60
60
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

319
319
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

30
30
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

120
120
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

223
223
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

693
693
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

605
605
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

71
71
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

619
619

Meer sportnieuws