Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

door
Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

Klaarblijkelijk kunnen we dan toch nog niet op beide oren slapen wat betreft een mogelijke achtste finale tegen de derde uit de ‘Groep des doods’. Momenteel is de kans het grootste dat de Duivels uitkomen tegen de derde uit groep E (Zweden, Slovakije, Spanje, Polen), en enkel wanneer er uit deze groep geen nummer drie kan doorstoten, komt België uit tegen de derde uit groep F.

Het blijft dus evenwel afwachten of dat het geval zal zijn. Zeker gezien het feit dat deze ploegen – afgezien van Spanje eventueel – erg aan elkaar gewaagd zijn én de wedstrijden op woensdag nog voor heel wat verandering kunnen zorgen. Statistiekenbureau Gracenote berekende alvast dat Slovakije momenteel de meest waarschijnlijke tegenstander is. Máár het stelt daarbij ook dat er nog een grote kans - tussen 25 en 30 procent - is op het treffen van groep F. Momenteel verlost Nederland ons overigens van dat doemscenario.

UPDATE 11u30

De Rode Duivels – en voornamelijk hun fans – kijken de komende twee dagen met veel interesse naar de nog te spelen poulewedstrijden op het EK. Daaruit zal immers blijken of België straks zal uitkomen tegen de de nummer drie uit de ‘Groep des doods’. Zoals bovenstaand gesteld is dat scenario zeker nog niet uitgesloten, zo blijkt ook uit onderstaande voorwaarden.

Indien er een winnaar komt in Kroatië-Schotland (die wedstrijd is vanavond, nvdr), Polen niet wint van Zweden, Spanje wél wint van Slovakije én Portugal niet verliest met drie goals verschil van Frankrijk is het doemscenario immers een feit. Vanavond kunnen we dus al beginnen hopen op een gelijkspel in Kroatië-Schotland. In dat geval is een koppeling aan Groep F hélemaal uitgesloten.

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

De kans op groep F lijkt zo best groot...

Meest recent

Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

0
0
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

47
47
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

114
114
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

143
143
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

71
71
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

146
146
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

192
192
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

55
55
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

141
141
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

90
90
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

91
91
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

83
83
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

490
490
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

432
432
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

76
76
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

223
223
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

255
255
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

264
264
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

88
88
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

185
185
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

55
55
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

31
31
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

445
445
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

535
535
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

448
448

Meer sportnieuws