Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

412 stemmen
Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

Klaarblijkelijk kunnen we dan toch nog niet op beide oren slapen wat betreft een mogelijke achtste finale tegen de derde uit de ‘Groep des doods’. Momenteel is de kans het grootste dat de Duivels uitkomen tegen de derde uit groep E (Zweden, Slovakije, Spanje, Polen), en enkel wanneer er uit deze groep geen nummer drie kan doorstoten, komt België uit tegen de derde uit groep F.

Het blijft dus evenwel afwachten of dat het geval zal zijn. Zeker gezien het feit dat deze ploegen – afgezien van Spanje eventueel – erg aan elkaar gewaagd zijn én de wedstrijden op woensdag nog voor heel wat verandering kunnen zorgen. Statistiekenbureau Gracenote berekende alvast dat Slovakije momenteel de meest waarschijnlijke tegenstander is. Máár het stelt daarbij ook dat er nog een grote kans - tussen 25 en 30 procent - is op het treffen van groep F. Momenteel verlost Nederland ons overigens van dat doemscenario.

UPDATE 11u30

De Rode Duivels – en voornamelijk hun fans – kijken de komende twee dagen met veel interesse naar de nog te spelen poulewedstrijden op het EK. Daaruit zal immers blijken of België straks zal uitkomen tegen de de nummer drie uit de ‘Groep des doods’. Zoals bovenstaand gesteld is dat scenario zeker nog niet uitgesloten, zo blijkt ook uit onderstaande voorwaarden.

Indien er een winnaar komt in Kroatië-Schotland (die wedstrijd is vanavond, nvdr), Polen niet wint van Zweden, Spanje wél wint van Slovakije én Portugal niet verliest met drie goals verschil van Frankrijk is het doemscenario immers een feit. Vanavond kunnen we dus al beginnen hopen op een gelijkspel in Kroatië-Schotland. In dat geval is een koppeling aan Groep F hélemaal uitgesloten.

LEES OOK: Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

De kans op groep F lijkt zo best groot...

Meest recent

'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

3
3
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

146
146
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

252
252
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

152
152
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

260
260
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

396
396
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

451
451
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

198
198
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

75
75
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

216
216
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

276
276
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

131
131
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

374
374
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

143
143
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

223
223
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

621
621
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

116
116
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

308
308
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

204
204
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

168
168
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

125
125
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

203
203
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

499
499
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

96
96

Meer sportnieuws