Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

412 stemmen
Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

Klaarblijkelijk kunnen we dan toch nog niet op beide oren slapen wat betreft een mogelijke achtste finale tegen de derde uit de ‘Groep des doods’. Momenteel is de kans het grootste dat de Duivels uitkomen tegen de derde uit groep E (Zweden, Slovakije, Spanje, Polen), en enkel wanneer er uit deze groep geen nummer drie kan doorstoten, komt België uit tegen de derde uit groep F.

Het blijft dus evenwel afwachten of dat het geval zal zijn. Zeker gezien het feit dat deze ploegen – afgezien van Spanje eventueel – erg aan elkaar gewaagd zijn én de wedstrijden op woensdag nog voor heel wat verandering kunnen zorgen. Statistiekenbureau Gracenote berekende alvast dat Slovakije momenteel de meest waarschijnlijke tegenstander is. Máár het stelt daarbij ook dat er nog een grote kans - tussen 25 en 30 procent - is op het treffen van groep F. Momenteel verlost Nederland ons overigens van dat doemscenario.

UPDATE 11u30

De Rode Duivels – en voornamelijk hun fans – kijken de komende twee dagen met veel interesse naar de nog te spelen poulewedstrijden op het EK. Daaruit zal immers blijken of België straks zal uitkomen tegen de de nummer drie uit de ‘Groep des doods’. Zoals bovenstaand gesteld is dat scenario zeker nog niet uitgesloten, zo blijkt ook uit onderstaande voorwaarden.

Indien er een winnaar komt in Kroatië-Schotland (die wedstrijd is vanavond, nvdr), Polen niet wint van Zweden, Spanje wél wint van Slovakije én Portugal niet verliest met drie goals verschil van Frankrijk is het doemscenario immers een feit. Vanavond kunnen we dus al beginnen hopen op een gelijkspel in Kroatië-Schotland. In dat geval is een koppeling aan Groep F hélemaal uitgesloten.

LEES OOK: Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De kans op groep F lijkt zo best groot...

Meest recent

'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

22
22
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

78
78
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

35
35
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

55
55
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

138
138
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

63
63
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

132
132
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

356
356
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

120
120
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

90
90
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

196
196
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

197
197
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

94
94
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

204
204
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

231
231
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

98
98
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

56
56
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

432
432
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

467
467
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

265
265
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

287
287

Meer sportnieuws