Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

412
Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

Klaarblijkelijk kunnen we dan toch nog niet op beide oren slapen wat betreft een mogelijke achtste finale tegen de derde uit de ‘Groep des doods’. Momenteel is de kans het grootste dat de Duivels uitkomen tegen de derde uit groep E (Zweden, Slovakije, Spanje, Polen), en enkel wanneer er uit deze groep geen nummer drie kan doorstoten, komt België uit tegen de derde uit groep F.

Het blijft dus evenwel afwachten of dat het geval zal zijn. Zeker gezien het feit dat deze ploegen – afgezien van Spanje eventueel – erg aan elkaar gewaagd zijn én de wedstrijden op woensdag nog voor heel wat verandering kunnen zorgen. Statistiekenbureau Gracenote berekende alvast dat Slovakije momenteel de meest waarschijnlijke tegenstander is. Máár het stelt daarbij ook dat er nog een grote kans - tussen 25 en 30 procent - is op het treffen van groep F. Momenteel verlost Nederland ons overigens van dat doemscenario.

UPDATE 11u30

De Rode Duivels – en voornamelijk hun fans – kijken de komende twee dagen met veel interesse naar de nog te spelen poulewedstrijden op het EK. Daaruit zal immers blijken of België straks zal uitkomen tegen de de nummer drie uit de ‘Groep des doods’. Zoals bovenstaand gesteld is dat scenario zeker nog niet uitgesloten, zo blijkt ook uit onderstaande voorwaarden.

Indien er een winnaar komt in Kroatië-Schotland (die wedstrijd is vanavond, nvdr), Polen niet wint van Zweden, Spanje wél wint van Slovakije én Portugal niet verliest met drie goals verschil van Frankrijk is het doemscenario immers een feit. Vanavond kunnen we dus al beginnen hopen op een gelijkspel in Kroatië-Schotland. In dat geval is een koppeling aan Groep F hélemaal uitgesloten.

LEES OOK: 'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De kans op groep F lijkt zo best groot...

Meest recent

Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

6
6
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

40
40
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

38
38
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

37
37
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

32
32
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

11
11
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

15
15
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

23
23
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

101
101
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

30
30
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

215
215
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

99
99
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

199
199
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

68
68
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

65
65
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

55
55
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

264
264
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

148
148
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

90
90

Meer sportnieuws