Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

412 stemmen
Bij deze voorwaarden is Duivelse doemloting een feit

Klaarblijkelijk kunnen we dan toch nog niet op beide oren slapen wat betreft een mogelijke achtste finale tegen de derde uit de ‘Groep des doods’. Momenteel is de kans het grootste dat de Duivels uitkomen tegen de derde uit groep E (Zweden, Slovakije, Spanje, Polen), en enkel wanneer er uit deze groep geen nummer drie kan doorstoten, komt België uit tegen de derde uit groep F.

Het blijft dus evenwel afwachten of dat het geval zal zijn. Zeker gezien het feit dat deze ploegen – afgezien van Spanje eventueel – erg aan elkaar gewaagd zijn én de wedstrijden op woensdag nog voor heel wat verandering kunnen zorgen. Statistiekenbureau Gracenote berekende alvast dat Slovakije momenteel de meest waarschijnlijke tegenstander is. Máár het stelt daarbij ook dat er nog een grote kans - tussen 25 en 30 procent - is op het treffen van groep F. Momenteel verlost Nederland ons overigens van dat doemscenario.

UPDATE 11u30

De Rode Duivels – en voornamelijk hun fans – kijken de komende twee dagen met veel interesse naar de nog te spelen poulewedstrijden op het EK. Daaruit zal immers blijken of België straks zal uitkomen tegen de de nummer drie uit de ‘Groep des doods’. Zoals bovenstaand gesteld is dat scenario zeker nog niet uitgesloten, zo blijkt ook uit onderstaande voorwaarden.

Indien er een winnaar komt in Kroatië-Schotland (die wedstrijd is vanavond, nvdr), Polen niet wint van Zweden, Spanje wél wint van Slovakije én Portugal niet verliest met drie goals verschil van Frankrijk is het doemscenario immers een feit. Vanavond kunnen we dus al beginnen hopen op een gelijkspel in Kroatië-Schotland. In dat geval is een koppeling aan Groep F hélemaal uitgesloten.

LEES OOK: Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

De kans op groep F lijkt zo best groot...

Meest recent

Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

3
3
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

43
43
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

195
195
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

356
356
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

363
363
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

62
62
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

354
354
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

460
460
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

226
226
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

49
49
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

204
204
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

436
436
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

260
260
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

682
682
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

198
198
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

236
236
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

542
542
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

381
381
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

701
701
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

601
601
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

222
222
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

719
719
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

178
178
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

256
256

Meer sportnieuws