Nederlandse criticus enthousiast: "Hij kan België hoofdprijs bezorgen"

door
Nederlandse criticus enthousiast:

De Rode Duivels speelden tot dusver nog niet hun beste toernooi, maar wisten hun twee voorbije wedstrijden op het EK wel telkens te winnen. Bovendien lieten ze bij momenten flitsen van uitstekend voetbal zien. Ook vanuit Nederland is men dan ook onder de indruk geraakt van onze nationale helden.


Valentijn Driessen is chef voetbal van de krant 'De Telegraaf' en geldt als één van de bekendste voetbal-journalisten/analisten bij onze noorderburen. Tijdens het WK 2018 toonde hij zich in eerste instantie nog erg kritisch voor België en beweerde hij zelfs dat de Duivels zouden sneuvelen in de tweede ronde. Naarmate het toernooi vorderde sloeg hij wel mea culpa en zwaaide zelfs met lof na de sterke partij tegen Brazilië. Ook nu is hij behoorlijk lovend voor de Duivels. Met name dan over Kevin De Bruyne.

In zijn column op maandagochtend laat Driessen verstaan dat de Belgen te vaak als outsider worden genoemd, terwijl ze wel degelijk bij de favorieten horen. "Bijna onzichtbaar en geruisloos kwalificeren de Belgen zich via St. Petersburg, Kopenhagen en St. Petersburg als groepswinnaar voor de achtste finales. En het elftal wordt alleen maar beter als sterkhouders als De Bruyne, Eden Hazard en Axel Witsel fitter raken en dichter bij een basisplaats komen. Eerstgenoemde kan de doorslag geven bij het verdelen van de prijzen", klinkt het bij Driessen.

Volgens hem wordt KDB dan ook de sleutel tot succes. "Hoe De Bruyne het wedstrijdbeeld bij Denemarken - België naar zijn hand zette en de Rode Duivels na een kansloze eerste helft naar de overwinning leidde, laat zien dat hij de potentie heeft om speler van het toernooi te worden en belangrijker: België de eerste hoofdprijs in de historie te bezorgen. Na drie jaar nummer één van de wereld is de ploeg het zelfs aan z’n stand verplicht."

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Welk land geraakt dit toernooi het verste volgens u?

Meest recent

'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

23
23
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

34
34
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

98
98
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

84
84
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

210
210
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

117
117
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

212
212
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

165
165
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

112
112
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

86
86
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

152
152
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

42
42
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

170
170
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

69
69
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

281
281
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

92
92
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

78
78
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

359
359
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

58
58
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

56
56
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

316
316
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

156
156
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

204
204

Meer sportnieuws