Nederlandse criticus enthousiast: "Hij kan België hoofdprijs bezorgen"

836 stemmen
Nederlandse criticus enthousiast:

De Rode Duivels speelden tot dusver nog niet hun beste toernooi, maar wisten hun twee voorbije wedstrijden op het EK wel telkens te winnen. Bovendien lieten ze bij momenten flitsen van uitstekend voetbal zien. Ook vanuit Nederland is men dan ook onder de indruk geraakt van onze nationale helden.


Valentijn Driessen is chef voetbal van de krant 'De Telegraaf' en geldt als één van de bekendste voetbal-journalisten/analisten bij onze noorderburen. Tijdens het WK 2018 toonde hij zich in eerste instantie nog erg kritisch voor België en beweerde hij zelfs dat de Duivels zouden sneuvelen in de tweede ronde. Naarmate het toernooi vorderde sloeg hij wel mea culpa en zwaaide zelfs met lof na de sterke partij tegen Brazilië. Ook nu is hij behoorlijk lovend voor de Duivels. Met name dan over Kevin De Bruyne.

In zijn column op maandagochtend laat Driessen verstaan dat de Belgen te vaak als outsider worden genoemd, terwijl ze wel degelijk bij de favorieten horen. "Bijna onzichtbaar en geruisloos kwalificeren de Belgen zich via St. Petersburg, Kopenhagen en St. Petersburg als groepswinnaar voor de achtste finales. En het elftal wordt alleen maar beter als sterkhouders als De Bruyne, Eden Hazard en Axel Witsel fitter raken en dichter bij een basisplaats komen. Eerstgenoemde kan de doorslag geven bij het verdelen van de prijzen", klinkt het bij Driessen.

Volgens hem wordt KDB dan ook de sleutel tot succes. "Hoe De Bruyne het wedstrijdbeeld bij Denemarken - België naar zijn hand zette en de Rode Duivels na een kansloze eerste helft naar de overwinning leidde, laat zien dat hij de potentie heeft om speler van het toernooi te worden en belangrijker: België de eerste hoofdprijs in de historie te bezorgen. Na drie jaar nummer één van de wereld is de ploeg het zelfs aan z’n stand verplicht."

LEES OOK: L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

Welk land geraakt dit toernooi het verste volgens u?

Meest recent

'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

22
22
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

33
33
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

73
73
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

130
130
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

67
67
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

280
280
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

136
136
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

234
234
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

118
118
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

160
160
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

110
110
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

845
845
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1125
1125
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

78
78
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

589
589
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

182
182
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

295
295
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

656
656
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

169
169
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

160
160
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

383
383
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

220
220
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

226
226
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

260
260

Meer sportnieuws