Dure missers brengen Spanjaarden in vieze papieren

door
Dure missers brengen Spanjaarden in vieze papieren

Ook na twee wedstrijden blijft schaduwfavoriet Spanje op zoek naar zijn eerste zege op het EK. Net zoals tijdens de openingsspeeldag was La Roja tegen Polen de betere ploeg met veruit het meeste balbezit. Maar door de vele missers, waaronder een strafschop van Gerard Moreno, bleef de ploeg van bondscoach Luis Enrique steken op een 1-1-gelijkspel. Spanje is daardoor derde in zijn groep en moest dus nog vol aan de bak om de 1/8ste finale te halen.


De Spanjaarden begonnen vrij furieus aan hun thuisduel in Sevilla. Dat leidde niet tot grote mogelijkheden, maar Jordi Alba en Marcos Llorente kwamen een paar keer gevaarlijk door. Na 25 minuten voetballen brak Álvaro Morata de ban na een poging van Gerard Moreno, maar aanvankelijk stond de grensrechter te vlaggen voor buitenspel. De videoscheidsrechter liet echter van zich horen en het doelpunt van de Juventus-huurling werd toch goedgekeurd.

Spanje ging op zoek naar een tweede doelpunt, maar het was Robert Lewandowski die de Polen op gelijke hoogte bracht met een knappe tegendraadse kopbal. Vlak daarna kreeg La Roja een grote kans om weer op voorsprong te komen: de VAR constateerde een overtreding op Moreno in de zestienmeter van Polen. De spits van Villarreal ging zelf achter de bal staan maar raakte de paal, waarna de rebound niet aan Morata besteed was.

Luis Enrique bracht onder meer Ferran Torres en Pablo Sarabia binnen de lijnen om te pogen wat te forceren, maar verder dan enkele missers kwamen ook zij niet. Spanje ging eigenlijk alleen maar slordiger voetballen en speelde dus opnieuw gelijk. La Roja is daardoor derde in zijn groep en moest dus nog vol aan de bak om de 1/8ste finale te halen.


Scoreverloop:
1-0 (25') Alvaro Morata
1-1 (54') Robert Lewandowski

LEES OOK: Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Spanje haalt sowieso de volgende ronde ...

Meest recent

'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

6
6
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

48
48
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

36
36
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

44
44
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

375
375
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

107
107
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

209
209
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

112
112
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

505
505
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

227
227
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

143
143
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

171
171
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

273
273
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

210
210
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

365
365
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

255
255
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

495
495
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

155
155
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

992
992
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

197
197
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

806
806
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

81
81
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

243
243
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

259
259
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

99
99

Meer sportnieuws