België quasi groepswinnaar: eerste mogelijke tegenstanders gekend

door
België quasi groepswinnaar: eerste mogelijke tegenstanders gekend

In navolging van Italië heeft België zich donderdagavond als tweede land geplaatst voor de 1/8ste finales van het EK. Na een felbevochten wedstrijd haalden de Rode Duivels het met 1-2 op het veld van Denemarken. De mannen van bondscoach Roberto Martinez pakken zo 6 op 6 en zijn quasi zeker van groepswinst.


Tenzij er op de slotspeeldag van de groepsfase met zware cijfers verloren wordt van Finland, geven de Belgen de groepswinst niet meer uit handen. En dus kunnen we stilaan vooruit kijken naar de 1/8ste finale. Die wordt normaal gezien afgewerkt op zondag 27 juni om 21u in het bloedhete Sevilla. De tegenstander daarin wordt één van de beste derdes uit groep A, D, E of F. In het slechtste geval wordt dat Portugal, Frankrijk of Duitsland uit de 'Poule des Doods' (F).

Indien de Belgen dan de kwartfinales halen, wacht normaal gezien de winnaar van Groep A: Italië. Een loodzware opdracht, La Squadra is momenteel één van de best voetballende ploegen op het EK. En ook de winnaar van de 'Poule des Doods' maakt deel uit van deze tabelhelft. De eindzege is momenteel dus nog ver weg.

Indien de Belgen in een bijzonder onwaarschijnlijk scenario alsnog tweede worden, zouden ze zaterdag 16 juni om 18u al aan de bak moeten in de 1/8ste finales. De nummer twee uit Groep A (op dit moment Wales) zou dan de tegenstander vormen. Maar die kans is dus nagenoeg onbestaande.

LEES OOK: “Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

De Duivels waren beter tweede geworden ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

30
30
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

9
9
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

22
22
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

64
64
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

20
20
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

26
26
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

18
18
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

86
86
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

192
192
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

33
33
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

57
57
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

30
30
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

146
146
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

200
200
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

167
167
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

310
310
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

508
508
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

197
197
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

248
248
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

368
368
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

108
108
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

470
470
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

268
268
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

429
429

Meer sportnieuws