Oppermachtige Italianen als eerste naar 1/8ste finales EK

door
Oppermachtige Italianen als eerste naar 1/8ste finales EK

Op het Europees kampioenschap heeft Italië zich woensdagavond als eerste land geplaatst voor de 1/8ste finales. La Squadra liet ook tegen Zwitserland een uitstekende indruk achter. Net zoals in de openingswedstrijd tegen Turkije haalden de Italianen het met duidelijke 3-0-cijfers.


Italië begon gretig en ging al snel op jacht naar de openingsgoal. Oude rot Giorgio Chiellini schoot na twintig minuten van dichtbij raak na een hoekschop. Maar de verdediger kreeg de bal in het bezit nadat hij die met de hand had beroerd. En dus besloot de VAR om in te grijpen. Een paar minuten later volgde weer pech voor Chiellini. Met een blessure moest de aanvoerder naar de kant. Een paar minuten later was het echter wel raak voor de thuisploeg.

Domenico Berardi kwam goed door via de rechterkant, haalde de achterlijn en zette voor. De diep gelopen Manuel Locatelli kon van dichtbij simpel de 1-0 maken. Een terechte voorsprong bij rust en vijf minuten na de pauze werd de marge verdubbeld. Dit keer werd Locatelli vrijgespeeld op de rand van het zestienmetergebied, hij haalde droogjes uit en vond de verre hoek. Een heldenrol rus voor de middenvelder van Sassuolo.

In het vervolg behield Italië de controle en konden de Zwitsers nog steeds nauwelijks gevaar stichten. Spits Ciro Immobile was lange tijd ongelukkig dit duel, maar pakte in de slotfase alsnog zijn moment. Met een geplaatste knal in de verre hoek bepaalde hij de eindstand op 3-0. Italië maakt wederom indruk en heeft met zes punten en een goed doelsaldo de knockout-fase al bereikt. Zwitserland neemt het nog op tegen het teleurstellende Turkije en zal moeten winnen om door te kunnen gaan.

Scoreverloop:
1-0 (26') Manuel Locatelli
2-0 (52') Manuel Locatelli
3-0 (89') Ciro Immobile

LEES OOK: Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië hoort bij de drie grootste favorieten voor de eindzege ...

Meest recent

Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

6
6
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

0
0
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

24
24
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

75
75
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

50
50
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

45
45
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

262
262
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

136
136
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

243
243
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

117
117
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

422
422
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

238
238
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

175
175
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

146
146
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

221
221
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

664
664
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

57
57
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

78
78
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

115
115
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

429
429
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

65
65
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

111
111

Meer sportnieuws