Oppermachtige Italianen als eerste naar 1/8ste finales EK

door
Oppermachtige Italianen als eerste naar 1/8ste finales EK

Op het Europees kampioenschap heeft Italië zich woensdagavond als eerste land geplaatst voor de 1/8ste finales. La Squadra liet ook tegen Zwitserland een uitstekende indruk achter. Net zoals in de openingswedstrijd tegen Turkije haalden de Italianen het met duidelijke 3-0-cijfers.


Italië begon gretig en ging al snel op jacht naar de openingsgoal. Oude rot Giorgio Chiellini schoot na twintig minuten van dichtbij raak na een hoekschop. Maar de verdediger kreeg de bal in het bezit nadat hij die met de hand had beroerd. En dus besloot de VAR om in te grijpen. Een paar minuten later volgde weer pech voor Chiellini. Met een blessure moest de aanvoerder naar de kant. Een paar minuten later was het echter wel raak voor de thuisploeg.

Domenico Berardi kwam goed door via de rechterkant, haalde de achterlijn en zette voor. De diep gelopen Manuel Locatelli kon van dichtbij simpel de 1-0 maken. Een terechte voorsprong bij rust en vijf minuten na de pauze werd de marge verdubbeld. Dit keer werd Locatelli vrijgespeeld op de rand van het zestienmetergebied, hij haalde droogjes uit en vond de verre hoek. Een heldenrol rus voor de middenvelder van Sassuolo.

In het vervolg behield Italië de controle en konden de Zwitsers nog steeds nauwelijks gevaar stichten. Spits Ciro Immobile was lange tijd ongelukkig dit duel, maar pakte in de slotfase alsnog zijn moment. Met een geplaatste knal in de verre hoek bepaalde hij de eindstand op 3-0. Italië maakt wederom indruk en heeft met zes punten en een goed doelsaldo de knockout-fase al bereikt. Zwitserland neemt het nog op tegen het teleurstellende Turkije en zal moeten winnen om door te kunnen gaan.

Scoreverloop:
1-0 (26') Manuel Locatelli
2-0 (52') Manuel Locatelli
3-0 (89') Ciro Immobile

LEES OOK: Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Italië hoort bij de drie grootste favorieten voor de eindzege ...

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

41
41
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

95
95
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

250
250
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

31
31
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

83
83
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

807
807
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

429
429
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

593
593
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

17
17
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

208
208
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

354
354
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

315
315
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

277
277
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

221
221
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

263
263
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

107
107
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

590
590
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

555
555
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

125
125
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

540
540
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

620
620
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

286
286
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

319
319
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

542
542

Meer sportnieuws