Oppermachtige Italianen als eerste naar 1/8ste finales EK

door
Oppermachtige Italianen als eerste naar 1/8ste finales EK

Op het Europees kampioenschap heeft Italië zich woensdagavond als eerste land geplaatst voor de 1/8ste finales. La Squadra liet ook tegen Zwitserland een uitstekende indruk achter. Net zoals in de openingswedstrijd tegen Turkije haalden de Italianen het met duidelijke 3-0-cijfers.


Italië begon gretig en ging al snel op jacht naar de openingsgoal. Oude rot Giorgio Chiellini schoot na twintig minuten van dichtbij raak na een hoekschop. Maar de verdediger kreeg de bal in het bezit nadat hij die met de hand had beroerd. En dus besloot de VAR om in te grijpen. Een paar minuten later volgde weer pech voor Chiellini. Met een blessure moest de aanvoerder naar de kant. Een paar minuten later was het echter wel raak voor de thuisploeg.

Domenico Berardi kwam goed door via de rechterkant, haalde de achterlijn en zette voor. De diep gelopen Manuel Locatelli kon van dichtbij simpel de 1-0 maken. Een terechte voorsprong bij rust en vijf minuten na de pauze werd de marge verdubbeld. Dit keer werd Locatelli vrijgespeeld op de rand van het zestienmetergebied, hij haalde droogjes uit en vond de verre hoek. Een heldenrol rus voor de middenvelder van Sassuolo.

In het vervolg behield Italië de controle en konden de Zwitsers nog steeds nauwelijks gevaar stichten. Spits Ciro Immobile was lange tijd ongelukkig dit duel, maar pakte in de slotfase alsnog zijn moment. Met een geplaatste knal in de verre hoek bepaalde hij de eindstand op 3-0. Italië maakt wederom indruk en heeft met zes punten en een goed doelsaldo de knockout-fase al bereikt. Zwitserland neemt het nog op tegen het teleurstellende Turkije en zal moeten winnen om door te kunnen gaan.

Scoreverloop:
1-0 (26') Manuel Locatelli
2-0 (52') Manuel Locatelli
3-0 (89') Ciro Immobile

LEES OOK: ‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

Italië hoort bij de drie grootste favorieten voor de eindzege ...

Meest recent

Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

4
4
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

274
274
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

72
72
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

96
96
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

45
45
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

59
59
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

36
36
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

62
62
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

413
413
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

103
103
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

250
250
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

32
32
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

502
502
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

239
239
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

67
67
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

130
130
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

71
71
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

365
365
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

324
324
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

109
109
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

216
216
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

261
261
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

230
230
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

206
206
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

104
104

Meer sportnieuws