Oppermachtige Italianen als eerste naar 1/8ste finales EK

263 stemmen
Oppermachtige Italianen als eerste naar 1/8ste finales EK

Op het Europees kampioenschap heeft Italië zich woensdagavond als eerste land geplaatst voor de 1/8ste finales. La Squadra liet ook tegen Zwitserland een uitstekende indruk achter. Net zoals in de openingswedstrijd tegen Turkije haalden de Italianen het met duidelijke 3-0-cijfers.


Italië begon gretig en ging al snel op jacht naar de openingsgoal. Oude rot Giorgio Chiellini schoot na twintig minuten van dichtbij raak na een hoekschop. Maar de verdediger kreeg de bal in het bezit nadat hij die met de hand had beroerd. En dus besloot de VAR om in te grijpen. Een paar minuten later volgde weer pech voor Chiellini. Met een blessure moest de aanvoerder naar de kant. Een paar minuten later was het echter wel raak voor de thuisploeg.

Domenico Berardi kwam goed door via de rechterkant, haalde de achterlijn en zette voor. De diep gelopen Manuel Locatelli kon van dichtbij simpel de 1-0 maken. Een terechte voorsprong bij rust en vijf minuten na de pauze werd de marge verdubbeld. Dit keer werd Locatelli vrijgespeeld op de rand van het zestienmetergebied, hij haalde droogjes uit en vond de verre hoek. Een heldenrol rus voor de middenvelder van Sassuolo.

In het vervolg behield Italië de controle en konden de Zwitsers nog steeds nauwelijks gevaar stichten. Spits Ciro Immobile was lange tijd ongelukkig dit duel, maar pakte in de slotfase alsnog zijn moment. Met een geplaatste knal in de verre hoek bepaalde hij de eindstand op 3-0. Italië maakt wederom indruk en heeft met zes punten en een goed doelsaldo de knockout-fase al bereikt. Zwitserland neemt het nog op tegen het teleurstellende Turkije en zal moeten winnen om door te kunnen gaan.

Scoreverloop:
1-0 (26') Manuel Locatelli
2-0 (52') Manuel Locatelli
3-0 (89') Ciro Immobile

LEES OOK: "Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Italië hoort bij de drie grootste favorieten voor de eindzege ...

Meest recent

Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

1
1
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

13
13
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

42
42
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

12
12
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

52
52
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

367
367
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

83
83
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

152
152
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

63
63
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

216
216
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

59
59
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

90
90
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

118
118
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

105
105
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

169
169
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

100
100
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

132
132
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

350
350
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

161
161
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

157
157
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

93
93
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

173
173
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

267
267
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

57
57

Meer sportnieuws