'Absoluut drama voorkomen tijdens Frankrijk-Duitsland'

291 stemmen
'Absoluut drama voorkomen tijdens Frankrijk-Duitsland'

Op het EK werd de eerste speelronde van de groepsfase dinsdagavond afgesloten met de kraker tussen Frankrijk en Duitsland. In München waren het uiteindelijk de Fransen die aan het langste einde trokken: 1-0. Maar aan deze topper ging wel een opmerkelijk incident vooraf.


Vlak voor de aftrap landde immers een paraglider midden op het veld. En al snel werd duidelijk dat het niet om een ongelukje ging. Blijkbaar was het een actie van 'Greenpeace'. De milieu-organisatie wou op deze manier automerk Volkswagen aanzetten om te stoppen met het produceren van wegens die op benzine en diesel rijden. Maar de stunt liep uiteindelijk helemaal in het honderd. De paraglider, naar verluidt een Duitse milieu-activist van 38 jaar, raakte eerst de spidercam waardoor hij de controle verloor.

Vervolgens zoefde hij rakelings boven de toeschouwers en daarbij raakte hij ook enkele supporters. Een aantal van hun moesten zelfs naar het ziekenhuis afgevoerd worden, volgens BILD is minstens één fan er serieus aan toe. Inmiddels heeft Greenpeace ook al zijn excuses aangeboden voor het incident. "Acties van Greenpeace zijn altijd geweldloos. Helaas is het deze keer niet volgens plan verlopen", klonk het onder meer.

UPDATE 16/06
De actie van Greenpeace draaide dus helemaal verkeerd uit en had nog veel dramatischere gevolgen kunnen hebben. Scherpschutters van de veiligheidsdiensten hadden de paraglider immers onder schot en stonden klaar om de trekker over te halen. "De eliteschutters hadden hem al in het vizier", vertelt minister Joachim Herrmann namelijk. "De schutters haalden de trekker uiteindelijk niet over toen ze het logo van Greenpeace op zijn scherm zagen. Als de politie had besloten dat het om een terroristische aanslag ging, dan had hij dit met zijn leven betaald."

LEES OOK: Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Greenpeace moet opdraaien voor de alle schade ...

Meest recent

'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

20
20
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

11
11
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

80
80
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

308
308
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

78
78
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

62
62
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

211
211
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

105
105
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

73
73
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

290
290
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

220
220
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

94
94
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

98
98
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

253
253
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

157
157
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

393
393
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

130
130
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

90
90
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

215
215
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

35
35
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

521
521
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

232
232
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

39
39
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

216
216

Meer sportnieuws