'Absoluut drama voorkomen tijdens Frankrijk-Duitsland'

door
'Absoluut drama voorkomen tijdens Frankrijk-Duitsland'

Op het EK werd de eerste speelronde van de groepsfase dinsdagavond afgesloten met de kraker tussen Frankrijk en Duitsland. In München waren het uiteindelijk de Fransen die aan het langste einde trokken: 1-0. Maar aan deze topper ging wel een opmerkelijk incident vooraf.


Vlak voor de aftrap landde immers een paraglider midden op het veld. En al snel werd duidelijk dat het niet om een ongelukje ging. Blijkbaar was het een actie van 'Greenpeace'. De milieu-organisatie wou op deze manier automerk Volkswagen aanzetten om te stoppen met het produceren van wegens die op benzine en diesel rijden. Maar de stunt liep uiteindelijk helemaal in het honderd. De paraglider, naar verluidt een Duitse milieu-activist van 38 jaar, raakte eerst de spidercam waardoor hij de controle verloor.

Vervolgens zoefde hij rakelings boven de toeschouwers en daarbij raakte hij ook enkele supporters. Een aantal van hun moesten zelfs naar het ziekenhuis afgevoerd worden, volgens BILD is minstens één fan er serieus aan toe. Inmiddels heeft Greenpeace ook al zijn excuses aangeboden voor het incident. "Acties van Greenpeace zijn altijd geweldloos. Helaas is het deze keer niet volgens plan verlopen", klonk het onder meer.

UPDATE 16/06
De actie van Greenpeace draaide dus helemaal verkeerd uit en had nog veel dramatischere gevolgen kunnen hebben. Scherpschutters van de veiligheidsdiensten hadden de paraglider immers onder schot en stonden klaar om de trekker over te halen. "De eliteschutters hadden hem al in het vizier", vertelt minister Joachim Herrmann namelijk. "De schutters haalden de trekker uiteindelijk niet over toen ze het logo van Greenpeace op zijn scherm zagen. Als de politie had besloten dat het om een terroristische aanslag ging, dan had hij dit met zijn leven betaald."

Greenpeace moet opdraaien voor de alle schade ...

Meest recent

Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

0
0
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

68
68
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

31
31
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

91
91
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

39
39
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

222
222
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

170
170
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

371
371
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

104
104
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

275
275
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

49
49
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

318
318
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

467
467
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

580
580
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

130
130
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

231
231
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

24
24
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

376
376
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

324
324
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

331
331
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

235
235
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

398
398
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

97
97
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

131
131

Meer sportnieuws