'Absoluut drama voorkomen tijdens Frankrijk-Duitsland'

door
'Absoluut drama voorkomen tijdens Frankrijk-Duitsland'

Op het EK werd de eerste speelronde van de groepsfase dinsdagavond afgesloten met de kraker tussen Frankrijk en Duitsland. In München waren het uiteindelijk de Fransen die aan het langste einde trokken: 1-0. Maar aan deze topper ging wel een opmerkelijk incident vooraf.


Vlak voor de aftrap landde immers een paraglider midden op het veld. En al snel werd duidelijk dat het niet om een ongelukje ging. Blijkbaar was het een actie van 'Greenpeace'. De milieu-organisatie wou op deze manier automerk Volkswagen aanzetten om te stoppen met het produceren van wegens die op benzine en diesel rijden. Maar de stunt liep uiteindelijk helemaal in het honderd. De paraglider, naar verluidt een Duitse milieu-activist van 38 jaar, raakte eerst de spidercam waardoor hij de controle verloor.

Vervolgens zoefde hij rakelings boven de toeschouwers en daarbij raakte hij ook enkele supporters. Een aantal van hun moesten zelfs naar het ziekenhuis afgevoerd worden, volgens BILD is minstens één fan er serieus aan toe. Inmiddels heeft Greenpeace ook al zijn excuses aangeboden voor het incident. "Acties van Greenpeace zijn altijd geweldloos. Helaas is het deze keer niet volgens plan verlopen", klonk het onder meer.

UPDATE 16/06
De actie van Greenpeace draaide dus helemaal verkeerd uit en had nog veel dramatischere gevolgen kunnen hebben. Scherpschutters van de veiligheidsdiensten hadden de paraglider immers onder schot en stonden klaar om de trekker over te halen. "De eliteschutters hadden hem al in het vizier", vertelt minister Joachim Herrmann namelijk. "De schutters haalden de trekker uiteindelijk niet over toen ze het logo van Greenpeace op zijn scherm zagen. Als de politie had besloten dat het om een terroristische aanslag ging, dan had hij dit met zijn leven betaald."

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Greenpeace moet opdraaien voor de alle schade ...

Meest recent

Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

2
2
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

13
13
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

7
7
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

26
26
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

43
43
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

76
76
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

99
99
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

204
204
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

72
72
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

75
75
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

77
77
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

86
86
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

113
113
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

82
82
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

109
109
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

240
240
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

145
145
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

147
147
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

49
49
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

181
181
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

331
331
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

324
324
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

252
252
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

234
234

Meer sportnieuws