Lukaku duidelijk: "Of we medelijden zullen tonen?"

249 stemmen
Lukaku duidelijk:

Donderdag beginnen de Rode Duivels aan hun tweede opdracht op het EK, met Denemarken als tegenstander. De wedstrijd zal echter grotendeels in het teken staan van Christian Eriksen, die nog altijd in het ziekenhuis herstelt nadat hij in de openingsmatch tegen Finland een hartstilstand gekregen had. De Belgen willen alvast meewerken aan een eerbetoon voor de Deense middenvelder.

Romelu Lukaku kondigde op zijn persconferentie woensdag alvast een mooi eerbetoon aan. "In de tiende minuut zullen we de bal buiten trappen en applaudisseren. We klappen mee met Denemarken. Dat is maar normaal", tekende Het Laatste Nieuws op. Lukaku gaf ook aan dat hij Eriksen na de wedstrijd een berichtje zal sturen en dat hij hem graag zou gaan bezoeken in het ziekenhuis, al is dat laatste voorlopig nog niet mogelijk.

UPDATE 20u45

Romelu Lukaku was vanavond dus de aangewezen persoon op de persconferentie. Daarin gaf hij onder meer mee dat de Duivels zullen meewerken aan een eerbetoon voor Christian Eriksen. Echter is het niet de bedoeling dat we heel de wedstrijd compassie zullen tonen met de Denen. Ook daarover was Big Rom immers duidelijk. “Nee, medeleven op een veld dat ken ik niet”, klonk het immers logisch.

Lukaku is zich evenwel bewust van het feit dat Denemarken een te duchten tegenstander wordt: “Voor ons wordt het een belangrijke test, ook mentaal. De Denen zullen door onverwachte omstandigheden extra gemotiveerd zijn. En voetbaltechnisch ook. Maar wij moeten nu een momentum creëren. We moeten doorgaan op ons beste niveau en meedogenloos zijn”, zo kon HLN immers noteren.

LEES OOK: Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Zullen (ook) de Duivels onder de indruk zijn?

Meest recent

Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

2
2
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

213
213
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

250
250
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

45
45
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

312
312
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

274
274
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

127
127
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

154
154
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

357
357
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

466
466
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

146
146
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

316
316
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

96
96
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

630
630
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

127
127
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

372
372
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

55
55
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

94
94
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

140
140
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

288
288
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

87
87
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

898
898
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

237
237
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

366
366

Meer sportnieuws